Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Децата на един народ...  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.10.20 00:14



...са неговото най-голямо богатство.

Да? Не? Може би? Вие сте... Темата е за каквото ви дойде наум.





Тема Re: Децата на един народ...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.10.20 06:04



Какво означава народ?





Тема Re: Децата на един народ...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано20.10.20 06:06





Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Тема Re: Децата на един народ...нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.10.20 06:42



Твърде добро.
Приятен ден





Тема Re: Децата на един народ...нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.10.20 09:06



Имам предвид държава, напр. земният рай България, чието население се очаква да се срине до

и ако тази тенденция се запази, някъде през 22-ри век може и да изчезне.





Тема Re: Децата на един народ...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.10.20 12:42



Хората просто така едва ли ще изчезнат... Били сме далеч по-малобройни в други исторически времена ама пак не сме изчезнали.





Тема Re: Децата на един народ...нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.10.20 13:30



Е, да, ама историята познава не един или два народа, които де юре са изчезнали от лицето на Земята, напр. римляните. ;)





Тема Re: Децата на един народ...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.10.20 14:38



Не са изчезнали а са се претопили... Все пак гените им са може би по цялата земя, може би без Хамериките.





Тема Re: Децата на един народ...нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.10.20 15:22



Ами, ами... И в америките също.

Впрочем виж ми Чочката:




На Коледа ще направи точно една година, откакто я спасих от сигурна бяла смърт... Тогава, онази вечер, когато просто чакаше да умре на убийствено студените плочки пред Билла, след като я прибрах на топло вкъщи и изкъпах за първи път в нейния живот, изглеждаше така:



Обича да си похапва човешка храна (снощи яде резен пържолка и малко датско сиренце в добавка към гранулките) и да дреме на едно килимче. Вече почти никога не сънува кошмари и спинка спокойно и здравословно в комфорт без никой да я закача. Тя е една от моите две батини душички, тоест бушички. :))







Тема Re: Децата на един народ...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.10.20 16:30



Виждал съм я вече. Да сте живи и здрави.





Тема Re: Децата на един народ...нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.10.20 16:36



Има много мил поглед и големи, красиви уши, нали?!



Тя е моето малко ангелче.





Тема Re: Децата на един народ...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.10.20 16:38



Най-важното е теб да те кефи.





Тема Re: Децата на един народ...нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.10.20 18:37



Много си я обичам, на бати душичката. :))





Тема Re: Децата на един народ...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.10.20 18:48



E то това е важното - само на теб да ти харесва. Няма за какво да пробутваш кучето на снимки. Всеки си има мнение по отношение на това. За моят дакел едва ли някой е разбрал преди време. Грижиш се за куче, което те кефи и толкова. Нищо повече не е нужно





Тема Re: Децата на един народ...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор specular (безпристрастен)
Публикувано20.10.20 23:45



Народът отдавна е изчезнал по тези ширини, а децата му са собственост на ЕС и развитите икономики...



Тема Re: Децата на един народ...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.10.20 09:31



чакаше да умре на обийствено студените плочки пред Била

Животно не умира от студ, особено куче с дебела козина или с дебела подкожна тлъстина. Умира без вода и храна. Някои животни дори се радват на студа, моржуват.



Тема Re: Децата на един народ...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood9 ()
Публикувано21.10.20 11:50



А като си дете си богат.



Тема Re: Децата на един народ...нови [re: blood9]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано22.10.20 09:29



Е що..и после си богат..зависи какво визираш под богатство..





Тема Re: Децата на един народ...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано23.10.20 00:29



Децата на един народ...
...са неговото най-голямо богатство.


Да.
Но не количеството, а качеството е решаващо за просперитета.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Децата на един народ...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано25.10.20 15:52



Наблюдавам поколенията от ранно детство.Още през 1982ра в детската градина си личеше, че наборите 79 в тях имаше нещо олигофренско, нещо недоразвито, нещо кретенско.13 години по-късно през 1995та видях и усетих и по себе си и по околните на моята възраст, че ние сме физически и психически недоразвити.През 2000та година в един разговор с един грък на моята възраст коментирахме именно тази тема, че нашите новите поколения не сме развити като старите поколения физически и той каза, че така е по цял свят.Тоест погрома който стана през 90те който е комплексен погром и икономически и политически, и нравствен, и социален е бил програмиран още в края на 70те с раждането на идиотски поколения.



Тема Re: Децата на един народ...нови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано25.10.20 16:27



90-те наистина бяха много труден период за израстването на децата от наборите около '80-та и аз лично помня как постоянно нямаше какво да се яде в моето семейство, да не говорим за бензиновите опашки, режимите на тока и на водата и цялата гадост, която се случваше тогава. Сегашните подрастващи имат уникалния късмет спрямо нас да растат в сравнително задоволена обстановка. Мисля, че ние бяхме жертви на развръзката на Студената война, но да не забравяме също така и аварията в Чернобил, както и вълната от наркотици. Сега е доста по-хубаво от тогава.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор expat ()
Публикувано25.10.20 16:32



Трудните времена създават силни хора.



Тема Re: Децата на един народ...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано25.10.20 16:35



В общи линии съм съгласен с теб.На мен най-добрите години ми бяха 80те, 2000те само първата половина и 2012та и 2013та.Запомни, че парите са основното гориво на живота, но имота и здравето са на първо място.Като цяло от 80те насам нашето семейство бавно и постепенно върви назад във финансово отношение.През 80те баща ми изкарваше 3000 лева на месец като частник, докато една добра заплата на секретарка беше 220 лева.Не случайно той тогава купи 2 коли, първата през 81ва, втората през 89та като втората я купи чисто нова.През 90те години баща ми изкарваше около 700 долара на месец които сега са равни на около 5000-6000 лева на месец.А онези 3000 лева от 80те сега са равни на 8000 лева на месец.През двехилядните години доходът ни падна грубо казано без да се смята средноаритметично около и под 1000 лева на месец.Втората половина и най-вече края на 2000те през 2009та двамата с баща ми останахме само на неговата пенсия 167 лева.Сега се движим някъде около 1200 и 1700 лева и остро се усеща дефицит на едни 1000 лева отгоре които да са на мое разположение за реален живот извън интернет.

Сегашните младежи имат несравнимо повече информация от нас, не мога да преценя дали са по-умни, но като цяло от 1997ма от навлизането на пазарната икономика почти никоя млада жена не търси любов, а само пари.До идването на Иван Костов на власт това не беше така, някак си имаше повече идеали.Сега това което съм чувал съвременните млади жени имат по няколко любовника които обслужват по един път в месеца срещу известна част от заплатата им и така се осигуряват.Това е трагедия за личния живот на съвременните млади мъже и те явно в момента се намират в още по-лоша обстановка отколкото ние през 90те.

Колкото до наркотиците един от най-добрите ми приятели от казармата 78ми набор направи 4 свръхдози за няколко седмици и на четвъртъта свръхдоза умря на 21ви ноември 2006та.Никого не съм предполагал, че точно той ще стане наркоман.Другия ми най-добър приятел загина на 19 години в жестока катастрофа с кола на 22ри септември 2000та.Така ми останаха само 2-3ма верни и добри приятели, останалите се оказаха предатели още през 90те когато се съюзиха с най-големия ми враг тогава.



Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор expat ()
Публикувано25.10.20 17:13



Според мен основните неща в живота са: Вярата, Надеждата и Любовта. Като поставям Любовта на първо място.



Тема Re:нови [re: expat]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано25.10.20 17:14



Любовта носи само страдания.Вярата е много важна и преди всичко реализмът.Само той работи.



Тема Re:нови [re: expat]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано25.10.20 17:59



Е, който можа, създаде... Сегашните деца растат много по-силни от тогавашните (а и не им се налага да се редят на опашки за едно кисело мляко срещу купонче), а магазините -- много по-пълни.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано25.10.20 18:27



Магазините много по-пълни?Имай на предвид, че външния дълг на България расте и до колкото съм осведомен вече е към 20 милиарда евро.Въпреки опитите на Борисов да прави икономика бавно, но сигурно тръгнахме по пътя на Гърция.Икономика да се помпа със заеми това го могат само американците, нас не ни очаква нищо добро.



Тема Re:нови [re: expat]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано25.10.20 18:35



Ти си късметлия, че си расъл в добро и силно семейство и хубави условия, поради което си се развил (разбира се, благодарение на собствените ти усилия) до готин и умен мъжага, а оттам и възможността да се радваш на (и изобщо да имаш досег с) любовта.

Аз растях в полумизерни условия и момичетата изпитваха антипатия и неприязън към мен още от първи клас, когато Илияна ме срита ужасно силно (до разплакване) в пищяла, Вероника поведе целия клас с/у мен, Мария ме наричаше "бурена", а Христина ме отбягваше като заразноболен (какъвто всъщност бях, когато ми откриха въшки при проверка в училище). Тръгнах на училище четящ и смятащ със събиране и изваждане до 10, но пишех грозно и на диктовките все се връщах вкъщи с нашарена в червено тетрадка, а стихотворенията, които трябваше да рецитираме наизуст, никога не научавах докрай, да не говорим, че така и не се научих да правя преразказ на уроци, които всъщност даже и не четях по 3 пъти преди заспиване, каквито бяха инструкциите на учителката, защото нощно време ме беше страх от тъмното и слушах едно радиокасетофонче, което баща ми беше сглобил специално за мен да ми успокоява душата.

И до ден-днешен отдавам разбитата си психика на онзи ужасяващ престой в Пирогов, който ми причини някакъв чичко лекар в детската градина, когато пипаше слабините на децата в търсене на деца, "нуждаещи се" (абсолютно задължително) от операция против хидроцеле. Е, не само на това, но там беше посята семката на нещастието в моя безсмислен живот.



Редактирано от Nuke Dukem на 25.10.20 18:33.



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор expat ()
Публикувано25.10.20 18:49



Защо живееш с тези травми от детството?

Психоложката ти не ти ли е казала да ги оставиш в миналото, където им е мястото. Защо трябва да те измъчват и сега и да ги преживяваш отново и отново. Прости им на девойките и забрави.



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано25.10.20 18:55



Мен поне един път през 80те години целия клас ме чакаше след часовете пред училищната врата за да ме бие.В 9ти клас през септември 1993та нов клас, всички се бяха събрали пред мен и се подиграва и бъзикаха с мен.Изобщо никой тогава от тях не е подозирал за тогавашните ми бойни възможности и за агресивната ми психика.След по-малко от месец пребих един от тях, свалих го на земята със страничен юмручен удар и после го допребих.След това бих още един и тогава класът се отдръпна от мен и престанаха да се бъзикат.После насилието продължи и над други.Момичетата зовяха да се съберат всички момчета и да ме пребият, но до такава атака не се стигна.Имал съм поне 3 родителски срещи в рамките на които родителинте на целия клас се оплакват на майка ми или на баща ми от поведението ми.Как стана тази метаморфоза от отличен ученик да стана бияч и металист вероятно е от пубертета.

Пишеш, че живота ти бил безсмислен?Намери си хоби.Аз моето любимо хоби го намерих още през декември 1987ма година и това са наблюденията.Прекъсвал съм само от август 1993та до края на декември 1998ма и от средата на декември 2015та някъде до септември 2017та.Ако ми писне това хоби мога да слушам нови метъл албуми от тубата, или да чета интересни исторически материали в интернет.Винаги съм имал с какво интересно да се занимавам.



Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано25.10.20 19:42



Всъщност е значително (+70%) повече, €34,103,800,000 (малко над €34 млрд.)... Как ще го връщаме – не знам. Дано не се получи пак като през печалните 90-00.









Тема Re:нови [re: expat]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано25.10.20 19:47



Е, аз съм простил и т.н. (то няма и какво да им прощавам, просто така са си реагирали момичетата), обаче докато не развия деменция, тези неща ще си останат част от моята памет.

Както и да е.

. Като прочетох коментарите под статията – егати злия народ!





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано25.10.20 19:51



Чух, че на Гърция са опростили някакви дългове, не знам точно колко.На нас няма да опростят нищо.Цигарите ще станат 10 лева и няма да има какво да се яде.В същото време фирмите не признават минималната заплата от 610 лева и доста хора включително моя милост работим за под 500 лева на месец.



Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано25.10.20 20:02



Ха-ха, научил си ги!



Пишеш, че живота ти бил безсмислен?Намери си хоби.

Аз хобита си имам, макар все да нямам парички за тяхното практикуване. И преди съм казвал, че на младини вдигнах 100 км/ч на Томба в Банско, ала това беше преди повече от 10 години и оттогава почти не съм яздил моя сноуборд, може би само няколко пъти (а и вече физически не съм способен на такава езда). Грижата за кучетата в момента също ми е своего рода хоби – не ги отглеждам за нищо друго, освен за личен кеф и удоволствие (доставя ми удоволствие да им доставям удоволствие). Да чета новините и да гледам любимите си YT канали също ми е хоби. Имам си и книжки за четене, така че дори и съвсем да умра от скука, пак имам нещо за правене. Ето сега напоследък ми е хоби да шофирам на тате количката, макар че съвсем по малко и много рядко, тъй като нямам пари за бензин, а и честно казано ме е страх от ПТП-та. Имам си приятел в квартала и с него си пием бирите 1-2 пъти седмично – това също ми е хоби. Чат-пат си правя по 8 набиранки и 43 лицеви опорки – и това може да се каже, че ми е хоби. Нямам такава апаратура за наблюдения като твоята, но имам едно 8х бинокълче и понякога гледам Луната с него – ето още едно хоби. Когато ходя до виличката на Албена, нощно време излизам с моята немска овчарка да патрулирам по местния хълм с готиния ми джобен фенер – хоби. Мятам й топче и тя го гони, а после го връща – същото. Вечерно време й давам да се дзвери на едно въже – пак...

Ала хобито не е онази любов, за която Експат говори.



Редактирано от Nuke Dukem на 25.10.20 22:16.



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано25.10.20 20:18



В отговор на:

Нямам такава апаратура за наблюдения като твоята, но имам едно 8х бинокълче и понякога гледам Луната с него – ето още едно хоби.




Не си мисли, че чак имам някаква кой знае каква апаратура за наблюдения.Освен огледалния телескоп имам още 6 бинокъла два 20х60, два 12х40, един 10х50 и един 7х35.Понеже напоследък все по-често правя статистики излиза, че от уволнение от казармата в края на 1998ма съм провел над 900 наблюдения от които грубо казано около 700 наблюдения с бинокли и около 200 наблюдения с далекогледи.Тоест опитвам се да ти кажа, че използвам бинокли в много по-голяма степен отколкото зрителни тръби и телескопи.Отгоре на всичко през последните години използвам точно средни и малки бинокли като твоя.По едно време през 2013та бях започнал да деградирам като тестер на бинокли в по-голяма степен отколкото като сериозен наблюдател на самолети и търсач на НЛО.С такъв бинокъл като твоя вероятно 8х30 може да се свърши много повече работа отколкото предполагаш.Наблюденията опират не само до прибор, но и до поне още 10 различни фактора като наблюдателна позиция, добро време, голямо желание, самолетна активност, късмет, липса на дразнители най-вече хора.

Заниманията които са описал са просто занимания, те не са хоби.За да върви дадено хоби сериозно така както трябва трябва на първо място прогрес, на второ място пари.Ако останеш на едно и също равнище с апаратурата само след няколко години хобито ще ти писне.В моя случай с наблюденията това опира до хиляди долари на фона на постепенно влошаване на финансите ми през последните над 15 години.Затова и понеже за момента нямам избор купувам повече средни и малки бинокли, но проблем с лявото око може да наложи след 15 години да продавам известна част от тях и да минавам само на зрителни тръби.Не съм вярвал, че ще се науча да гледам през телескопа с дясното око което ми е по-слабото око, но ето че свикнах за 3 дни вместо за 3 години.



Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано25.10.20 22:15



Това е ужасно и честно казано твоята текуща реалност с много висока вероятност (клоняща към 1, в зависимост от гледната точка) е моето бъдеще.

В същото време в САЩ Джо Байдън говори за минимална заплата от $15/час.

Според мен ти заслужаваш да работиш за много пъти повече. Като цяло обаче трябва да се има предвид, че самата трудоспособност води до по-висок стандарт на живот, а не просто числото валута, срещу което индивидът работи. Принципно нищо не пречи да пуснат отново печатницата и минималната заплата от 610 лв да стане на 610,000, но ако това не почива върху осигуряването на (в този пример 1,000 пъти повече или по-качествена) реална стока, услуга, дейност и изобщо нещо, каквото и да е, от което човечеството има действителна полза – води до обезценяване на парите, тоест както беше по време на хиперинфлацията.

Този проблем стои и пред горепосоченият Байдън – ако иска да вдигне двойно щатския стандарт на живот на минимално заплатените хора (минималната заплата като цяло там в момента е $7.25/час), тогава ще трябва да мобилизира цялото общество... От една страна, работещите за минимална заплата – да вършат по-ценна дейност; от друга, работодателите – да бъдат по-щедри (но не до грешка) спрямо първите. Той говори за обезпечаването на по-добро обучение за финансово уязвимите и изобщо злочести хора (измежду разни други неща), а не за глупости като стена, която Мексико щяла да плати.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано25.10.20 22:38



Просто фирмите не се съобразяват с определената минимална заплата.Мафиотът който охранявам плаща добри пари, но охранителната фирма която се явява посредник дърпа много от парите.За август месец през септември взех 800 лева заплата плюс ваучер за 60 лева и станаха 860 лева което е много добре.Но това се получи с доста допълнителни дежурства които ми изядоха целия месец.В бъдеще когато остана да живея сам трябва да давам между 5 и 7 допълнителни дежурства за да взема 700 лева с които ще съм на ръба на оцеляването.Ако имам и кредити за 100-150 лева на месец в продължение на години ситуацията ще стане направо гадна.

Не знам за колко пари заслужавам да работя, но даже и да бях завършил право в СУ понеже нямаше да стана адвокат по лични убеждения като юристконсулт на някоя фирма или банка щях да стигна до не повече от 700 лева, тоест до нищо.Ако бях завършил история изобщо никога нямаше да работя по специалността си.Колкото до обезценяването на парите една заплата от 470 лева на месец сега през 2020та е относителна равно на 160 лева през 2000та година.От тогава насам единствените стоки които са поевтинели и които ме касаят са компютрите най-вече лаптопите и оптическите прибори благодарение на Китай.Ако през 1998ма-2000та един лаптоп струваше 2800-3000 долара, то сегашния ми нетбук го купих за 349 лева чисто нов от Технополис с 2 годишна гаранция.Един бинокъл 20х80 западно производство през 2001ва струваше 400 долара, един китайски средно качество бинокъл в момента струва 180 долара, а до скоро струваше 110 долара.Ако нямаш една огромна сума пари поне 300 000 евро на нашата възраст ще работиш и мизерстваш докато си жив.От друга страна даже и да се докопаш по 600 000 лева валутата може да се обезцени за часове я от борсов срив, я от война.

Американците трябва да си изтеглят заводите от Китай.В Китай има над 50 000 западни завода.Само че това ще оскъпи стоките и един американски лаптоп няма да струва колото китайския 600 лева, а поне 1000 лева.Кой ще го купи?Дали този процес всичко да се прави в Китай е необратим?



Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано25.10.20 23:13



В отговор на:

Не си мисли, че чак имам някаква кой знае каква апаратура за наблюдения.




Зависи от гледната точка. Да, не разполагаш с телескоп Хъбъл, но имаш сериозна апаратура, особено на фона на моят, хайде не чак театрален, но фактически обикновен любителски бинокъл за наблюдение на птици или пейзажи 8х21, който, признавам си, понякога ползвам, за да наблюдавам работата на патрулиращите полицаи, когато се случи да забележа през прозореца как са спряли автомобил за проверка. Преди имах сравнително хубав бинокъл 20х50, обаче проявих глупостта да го съхраня в т.нар. таванско помещение (заедно с перфектни кънки за лед и брилянтния ми гъвкав сноуборд, с който вдигнах 100 км/ч през зимата на 2008-ма) и ми го откраднаха барабар с нещата в скоби.

Не знам колко по колко е твоят огледален телескоп (сигурен съм, че е много по много), но бинокъл с оптически параметри 20 пъти увеличение на 60 мм диаметър на обектива е наистина сериозен апарат, да не говорим, че моите наблюдения, броящи се на пръстите на двете ми ръце (в най-добрия случай), са частичка от прашинка на фона на твоите почти 1000 наблюдения! Има и нещо друго, че наблюденията с бинокъл дават триизмерна картина на целта, така че фактически с бинокъл е много по-интересно да се наблюдава.

Относно НЛО, това лято станах свидетел на, хм, по-скоро НО (понеже не летеше), но след наблюдение с бинокъла и доста умуване заключих, че съм видял или звезда, която облаците са скривали и откривали, а няколко часа по-късно вече е била зад хоризонта, или кацащ самолет, макар че точно там (някъде около Кранево) не ми е известно да има летище, а онова във Варна е твърде далеч.

В отговор на:

Заниманията които са описал са просто занимания, те не са хоби.За да върви дадено хоби сериозно така както трябва трябва на първо място прогрес, на второ място пари.




Е, че аз прогрес с кучетата имам – Душока може да плува, ходила е на Мусала, връща топчето, добре дърпа въжето... Не е обучена като шутсхунд изобщо – тя е домашно куче (pet) – но самият факт, че доживя до 9 години и продължава да е сравнително активна за възрастта си, е някаква форма на прогрес. Най-вече се радвам, че успях да я опазя от другите кучета и от най-опасните кучета, двукраките, но това е дейност, която се практикува, а не се постига, тоест нищо не пречи да... Не искам да дърпам дявола за опашката. До момента тази чудесна немска овчарка е глътнала може би почти (или малко над, не съм го смятал точно) една десетохилка, така че и срещу второто място има знак за отметка. Даже преди малко се върнах от нощен патрул във все още недовършения Западен парк, което също е прогрес, тъй като досега не сме правили такова приключение с нея:





В отговор на:

Ако останеш на едно и също равнище с апаратурата само след няколко години хобито ще ти писне.В моя случай с наблюденията това опира до хиляди долари на фона на постепенно влошаване на финансите ми през последните над 15 години.




При теб се наблюдава постепенно влошаване на финансите през последните над 15 години, а при мен, приятелю, изобщо не се наблюдават никакви финанси. Тоест ако ти си започнал от много и в момента си с малко, аз през цялото това време съм бил с нищо.

В отговор на:

Не съм вярвал, че ще се науча да гледам през телескопа с дясното око което ми е по-слабото око, но ето че свикнах за 3 дни вместо за 3 години.




На мен и двете ми очи са слаби, но принципно с монокъл ползвам дясното око.





Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.10.20 00:16



Като юрисконсулт средностатистически щеше да взимаш заплата

. Тоест щеше да започнеш на 807 и след време, доказвайки се като добър професионалист, щеше да стигнеш до над 2 хиляди. Да не говорим, че самата ти работа щеше да е по-приятна за вършене.

Ако нямаш една огромна сума пари поне 300 000 евро на нашата възраст...

Ами така е. Аз затова уважавам Трики, която преди време се похвали, че е успяла да спести четвърт милион юрос. Да, обаче ако знаеш как здраво е учила за изпити едно време...

Американците трябва да си изтеглят заводите от Китай.В Китай има над 50 000 западни завода.Само че това ще оскъпи стоките и един американски лаптоп няма да струва колото китайския 600 лева, а поне 1000 лева.Кой ще го купи?Дали този процес всичко да се прави в Китай е необратим?

Защо да изтеглят заводите си от Китай? Те са вече изградени. Това хипотетично изтегляне струва пари и природен ресурс, а ползата от него е каква? Те и така си работят, нали?!





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано26.10.20 10:11



Горкият той...какво само е преживял..маани..
ми и мен Андрей в 2 клас ме бутна и си разбих главата от парното..а Иван ми подложи крак, а аз се бях забързала за дъската и се пльоснах като жаба..а пък Николай ми казваше, че съм дребосък...а има и още..ама съм ги забравила, то и сега се смея на тези случки..
Години наред се опитвам да ти кажа, че с това поведение на "жертва" и хлапе освен някоя мама да си намериш, едва ли жена, ще се навие да те търпи.
Всеки е имал кофти преживявания, много кофти даже, ама ако ти живееш с тях, спомняш си ги, ти изпитваш същите емоции от миналото, как ще пораснеш..
Продължавам да твърдя, че всяка "болка" е урок, ама не да се откажеш от нещо, а просто да не правиш това, което са ти сторили, защото знаеш колко е гадно и че Вселената всичко връща, като бумеранг.
При мен е лесно, аз съм на години, където мога с мъж, мога и без мъж...но ти ако искаш да създадеш семейство, деца, просто се замисли къде бъркаш, та така се получава.
И остави това минало, то си е там, и ако не се справиш да приемеш или забравиш негативните спомени, ти просто ще си човек пълен с илюзии и страхове..няма да живееш, а ще съществуваш..
Нямам идея защо и аз влизам в ролята на мама, ама може би защото си на годините на племенника ми, а аз съм го отгледала..и майчиното ми чувство е много силно развито.
Търси и намери човешкият фактор..ако се разбирате като хора, след това различието между половете ще е по-лесно..и най-вече излез от позицията жертвено хлапе, което тропа с краче и мрънка, че той горкия, какво е преживял..а пък и жените какво са му причинили..а пък иииии..

пп не искам разговор..просто ти казвам това, което виждам, ако искаш се замисляш, ако искаш отминаваш...

но ако се замислиш, че всичко, което се случва, отговорност носиш само ти, простиш на себе си за това че си си го причинил, всичките искания и лоши спомени и негативност към другите, отпадат.
Ключето към самоотговорност и отговорност отключва вратата към това, че ти владееш живота си..а не си като ветропоказател.
Това го прочиташ и отминаваш...ако си ме разбрал, разбрал, ако не..пак е ок...
хубав ден желая..



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Zirzi ()
Публикувано26.10.20 12:56



Израстнах в работническо семейство. В училище ме млатеха, съучениците, ама и аз си ги млатих, не оставах по назад, падаше ми пердето и си ги млатих и то яко, не един път са ме привиквали в детската педагогическа стая да давам обяснения що съм ги млатил. Ми обяснявах им, (аз съм сам те са по двама трима, да не могат да бият ще ги бия и още как) та така, самочуствието ми винаги е било на ниво, сам съм си го вдигал, не бръснех никой. А за безмисления живот кво да ти кажа, и моя беше безмислен но до 23 годишна възраст, на тази възраст ме грабна един човек, и благодарение на него съм това което съм сега.

Та така, както те с теб и ти така с тях, ама с пълна сила, да им дойде акълът в тиквата, и най важното, никога назад, това го забравяш.



Тема Re:нови [re: Zirzi]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.10.20 15:11



Не знам какво да ти кажа. Слушай

. Ако си направиш труда да разбереш и на текста – екстра. Бъди здрав.



Редактирано от Nuke Dukem на 26.10.20 16:03.



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Zirzi ()
Публикувано26.10.20 15:37



Човек често и лесно забравя лоши спомени. Механизмът е прост – когато не се връщаш към нещото, което те наранява, то постепенно избледнява в съзнанието ти до степен на полузабрава. Накрая много повече остава споменът как си се чувствал в ситуацията самият ти, отколкото събитието. Бягството от лошия спомен е естественото ни дистанциране от болката. Когато този стремеж да отклониш мислите си от негативната случка престане и бъде заменен с отстраненост, означава, че тя е преболедувана, отрицателното в нея вече е престанало да е проблем за теб.

Нямам какво повече да добавя.

Редактирано от Zirzi на 26.10.20 15:46.



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано26.10.20 17:59



Работата щяла да ми бъде по-приятна?Няма такъв филм.Кое е по-приятно да висиш по цял ден и да си мислиш за живота или да ползваш интернет неограничено на работното място или да се потиш над сложни юридически казуси?Второ работното време на един охранител е на 2х2, а на юристконсулта е от понеделник до петък и той почива 8 дни в месеца, а охранителя почива 15 дни в месеца.Кое от двете е по-добре?

Трики спестила 250 000 евро?Това е огромно постижение и браво на нея.Но все пак в моя живот знам само един случай човек да е учил повече от мен.Аз за да влезна в университета през 2000та година учих по 18 часа на ден, а по време на сесиите около 10 часа на ден.Отделно от това извън сесия поне по 4-4,5 часа на ден.Като цяло се оказа, че имам нисък процент на усвояемост на материала и трябва да уча и чета много повече от другите студенти за да запомня и осмисля същия обем информация.

Може да изтеглят 50 000 американски заводи от Китай за да го прецакат икономически защото разработи и пусна коронавируса нарочно.Освен това така ще ликвидират зависимостта си от Китай.



Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.10.20 18:43



Трики спестила...

Нещо такова бях прочел, може и да греша.

Може да изтеглят 50 000 американски заводи от Китай за да го прецакат икономически защото разработи и пусна коронавируса нарочно.Освен това така ще ликвидират зависимостта си от Китай.

Ако работи – не го барай. Да не говорим какво прахосничество на ресурси би било такова преместване. Изобщо от прецакване на съседния народ голяма файда няма – по-добре чрез сътрудничество към взаимна изгода. Китаецът бачка и се радва, че има работа, после ти си купуваш нетбук на по-ниска цена, етц.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано26.10.20 19:13



Телескопа ми е с диаметър на огледалото 90 мм и може да увеличава реално до 90х пъти, но изображението е кристално ясно до около 67х.Аз имам не 1000 наблюдения, а вече над 1100 наблюдения защото имам и първи период на наблюденията който започна през декември 1987ма и продължи до август 1993та.Да, наистина биноклите ми БПЦ 20х60 са сериозни апарати, вършат много работа и аз използвам този модел вече повече от 20 години като той напълно се е доказал във времето.

Относно НЛО навремето през 90те и двехилядните години нещата бяха прости - имаше главно един тип НЛО над София сребриста сфера.От 2017та юни насам вече има толкова типове НЛО над София включително на близки и много близки разстояния, че аз просто не знам и не съм сигурен какво виждам.

Относно финансите ми за целия ми живот до някъде до 2018та-2019та съм разполагал с около 62 000 евро парите пресметнати в съвременни курсове на еврото.От тях съм инвестирал около 15 000 евро в жилището ми на първия етаж на къщата.За мен идеалната пропорция е половината пари да се инвестират, другата половина да се изхарчат, но като проценти съм далеч от това.

На мен лявото ми око е по-силно, но вече не мога да го използвам с телескоп и затова минах на дясното.



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано26.10.20 20:03



По принцип си прав.Нетбука ми Ейсър-Аспир ЕС11 го купих на изплащане за 349 лева базова цена и с месечна вноска от малко над 30 лева почти не го усетих.Ако в бъдеще се продават само американски лаптопи и те струват двойно тройно по-скъпо ще се видя в чудо.Като цяло големия ми проблем на тема компютри още от 1993та е липсата на достатъчно пари за поддръжка и ремонти по тях.На база на собствен опит установих, че това да купиш лаптоп втора употреба е най-лошия вариант защото повредите започват веднага и го изплащаш втори път.Даже и да има гаранция от 1 година след това повредите ще продължат.Според мен един лаптоп може да изкара в нормална работа не повече от 7 години.После започват чести повреди.Таблета 7-8 инчов на цена 150-180 лева има две огромни предимства пред всеки лаптоп при мен.Първо на такава цена мога да купувам таблет с 2 годишна гаранция почти всяка година.Второ мога да го занеса абсолютно навсякъде с 4Г интернет.Недостатъка е, че изключително трудно се пишат на него обемни и наситени с думи постинги.Например разликата между 7 инчов таблет и 11,6 инчов нетбук е огромно в полза на нетбука.



Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.10.20 22:36



Страхотен телескоп! Амбицира ме да си купя бинокъл BRESSER SPEZIAL-ASTRO 20X80! Не вземам нищо за даденост, но ако всичко мине добре за мен и моето семейство, ще го поръчам някъде в началото на ноември и след като направя своите първи наблюдения с него, ще докладвам какво съм видял и какви впечатления имам от него. Спрях се на този модел, защото се доверявам на немското качество. Това е страхотно хоби и такъв бинокъл ще изисква и хубава стойка за качествени наблюдения. Мечтата ми е да наблюдавам Витоша, Луната и разни други пейзажи.

Относно НЛО навремето през 90те и двехилядните години нещата бяха прости - имаше главно един тип НЛО над София сребриста сфера.От 2017та юни насам вече има толкова типове НЛО над София включително на близки и много близки разстояния, че аз просто не знам и не съм сигурен какво виждам.

Не знам какво имаш предвид, но интергалактическите разстояния са толкова големи, че е фактически невъзможно да си видял извънземни, така че това, разбира се, отпада. Остава някаква друга екзотична възможност да си станал свидетел на секретна военна разработка, но това също е вероятно с коефициент на вероятност практически 0. Може би обикновени военни самолети? Товарни? Някаква светулка? Кой знае...

Относно финансите ми за целия ми живот до някъде до 2018та-2019та съм разполагал с около 62 000 евро парите пресметнати в съвременни курсове на еврото.От тях съм инвестирал около 15 000 евро в жилището ми на първия етаж на къщата.За мен идеалната пропорция е половината пари да се инвестират, другата половина да се изхарчат, но като проценти съм далеч от това.

Харесва ми как мислиш... Споделям твоят начин на мислене, че би било най-добре поне половината от парите да се инвестират в жилището. Виждал съм снимки на твоя етаж и ще бъда честен с теб – изглежда чудесно! Знам древната римска поговорка (благодарение на Дионис), че най-добрият подход е нито с надежда, нито със страх – а също така и че не ми влиза в работата – но наистина ти пожелавам да се издигнеш професионално – да вземеш заедно повече богатство, така да се каже – така че да можеш да спестиш за нови подобрения. Доколкото помня, имаш да сменяш климатика.

ПП: А знаеш ли какво ще направя сега?! Ще разходя любимите си кучета и ще направя един нощен патрул с моята чудесна немска овчарка в парка!









Редактирано от Nuke Dukem на 27.10.20 02:48.



Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано27.10.20 02:04



Таблетът е просто за удобство в специфични обстоятелства, но не може да замени напълно функциалността на един хубав лаптоп, по същия начин както той не може да замени изцяло тази на настолния компютър. Със смартфоните положението е същото. Размерът има значение.



Моята действителност е, че аз нямам нито място, нито пари за настолен компютър, и поради тази причина от над 5 години карам само на лаптоп, като първият ми беше "втора употреба" от майка ми и понеже играех игри на него, съвсем бързо, може би в рамките на само 24 месеца, му се повреди вентилатора, което го превърна в една жалка машина. Сега се наслаждавам на Acer Aspire V5-591G и съм много доволен, защото дойде с 12GB RAM, които по-късно надстроих до 16 (в момента с под 16 просто не мога да браузвам нормално), но въпреки че има някакви елементарни възможности за гейминг, относително новите триизмерни игри практически не ги пускам (само веднъж си направих тест с GTA V), защото не искам да се случи като със старото ми компютърче. Ползвам го единствено като по-съвременна алтернатива на телевизията, тоест за забавление и да научавам разни неща от света. За мое лично съжаление, не владея нито един програмен език, така че нямам уменията да го ползвам за работа, което е голям срам, защото в опитните ръце на един добър професионалист тази машинка би могла да се впрегне за вършенето на доста ценна и интересна дейност.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано28.10.20 14:52



Аз твърдо предпочитам лаптоп и пред таблет и пред настолен компютър.Карал съм на настолни компютри още от 1987ма до края на март 2011 и за мен те са отживелица.

Колкото до това, че си изкарал 24 месеца със стар лаптоп пак много си изкарал.Моите двата стари единия който имах навремето на Дел 8 годишен произведен 2006та направи два пъти повреда на подсветката на монитора в рамките на десетина месеца експлоатация, а втория ХП-Пробук за 13 месеца работа му изгоря хард диска и после клавиатурата му блокира и я смениха.Ти си извадил голям късмет, че стария ти лаптоп е изкарал 2 години без никаква повреда.Има случаи стари лаптопи да изкарват по 5 години без повреда, но аз не мога да рискувам защото съм ограничен с финансите.И най-слабия чисто нов лаптоп е по-добър и от най-мощния стар лаптоп.Няма по-добро от новата прясна електроника.



Редактирано от FlLERO99 на 28.10.20 14:53.



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано28.10.20 15:21



Тази фирма Бресер произвежда много скапани бинокли.Все пак не съм запознат конкретно с този модел.Не ти препоръчвам Целестрон 20х80 защото лесно раздвоява изображението, не може да се оправи и е скъп.Конус Вуе 20х80 е хита сред биноклите през последните 5-7 години.Първо лещите са му направени от оптично стъкло порода кроун, второ вади изключително детайлно изображение.Струва 180 долара в София в магазина на Андромеда ООД, но за всеки бинокъл с конфигурация 20х80 трябва солиден видеостатив за 180 лева най-добре Велбон 638 или подобен пак горе долу на същата цена и такива стативи можеш да намериш във фотомагазина на Славейков или във Фотосинтезиса срещу Турското посолство.Все пак и Конус Вуе 20х80 не е застрахован от раздвояване и повреди.Аз ако съм на теб ще заложа на Никон 15х50 Акулон за 249 лв пак от Фотосинтезиса или на руски съвременен бинокъл Байгиш БПЦ 15х50 който засега не знам откъде може да се намери.Може Бресера 20х80 да се окаже по-здрав и надежден от Конус Вуе 20х80, но със сигурност не е по-здрав и надежден от Никон 15х50 Акулон и особено от Байгиш БПЦ 15х50.Моята препоръка е да не се хабиш да гледаш Витоша с него, а да започнеш да следиш самолетите над София и съм изчислил, че средно един път на 200 часа наблюдения или 166 средни наблюдения се вижда НЛО.

Изцяло не съм съгласен с тезата ти за фактическата невъзможност за идване на извънземни.Според ден известна част НЛО са космически кораби на извънземни, втора част за секретни военни разработки, трета част за просто бъгове в матрицата на Вселената.

Не мога да се издигна професионално.Нямам необходимата качества.Мога само да давам допълнителни наряди.За август месец с допълнителни наряди изкарах 860 лева рекордно висока за мен заплата.А климатика си работи добре, но по първия ни климатик изкара около 8 години и после престана да духа топло.Ако този климатик който струва към 3000 лева направи същия номер и изобщо всеки следващ климатик работи по няколко години с тези мизерни заплати ще имам доста студени зими у нас.



Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.10.20 23:48



Зависи за какво ги ползваш. Има изключително мощни мобилни работни станции, но те не могат да се сравняват с настолните им еквиваленти. Неслучайно суперкомпютрите представляват цял рояк от настолни машини, които работят в тандем за изчисляването на изключително комплексни и обемни математически операции в изчислителната наука, например физически симулации на да речем ядрени детонации, аеродинамични натоварвания и т.н... Това, което една настолна работна станция може да свърши, е далеч повече от нейния мобилен еквивалент, но разбира се, човек трябва да има необходимите умения за впрягането на потенциала на такава машина за полезна работа, тоест само браузване (което означава пасене на англ.) не може да оползотвори този потенциал.

Иначе и аз предпочитам мобилните компютри, защото съм обикновен потребител и колкото и да ми се иска, нямам тези умения.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано29.10.20 00:11



> онзи ужасяващ престой в Пирогов, който ми причини някакъв чичко лекар в детската градина, когато пипаше слабините на децата в търсене на деца, "нуждаещи се" (абсолютно задължително) от операция против хидроцеле. Е, не само на това, но там беше посята семката на нещастието в моя безсмислен живот.

какво точно се случило в Пирогов с този чичко?

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re:нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано29.10.20 00:51



Бях в детската градина, когато ни наредиха всички момченца, за да ни провери слабините чичкото. Той погледна моите, пипна там нещо и това беше... Докато няколко дена по-късно майка ми не ми каза в императив, че трябва да ме оперират в Пирогов. Нямах думата въобще и когато й казах, че не искам, тя ми кресна уплашено – ей такова ли искаш да ти стане?!

Мисля, че на другия ден вече бях поел в една носилка из коридорите на тази къща на ужасите с прикрепена система, която (тогава не ми казаха, но аз сега подозирам това) е вливала в тялото ми коктейл от специално дозирани наркотици. След това помня, че бях закаран в една голяма зала с огромни (за моето детско съзнание, свикнало на малкото си тяло) прожектори, където ме преместиха на операционна маса, обездвижиха ме с кожени колани и след това една жена насочи към лицето ми прозрачна маска... Аз (искайки да разбера колко време ще ме оперират) казах "Колкооооооооооооооооо....." и това е последното, което помня от този епизод.

Следващото, което помня, е че се събудих в тъмна стая, погледнах към слабините си и иронията беше, че те бяха станали "ей такива" пост-фактум операцията, а не пре-... Видях превръзка с риванол и ги измерих – бяха станали толкова големи, колкото да ги обхвана с двете си ръце допирайки ляв палец до десен и дясно кутре до ляво.

А, чакай... Не го разказвам хронологически правилно. Преди да поема към залата имаше престой от поне една нощ, през който някакви батковци ни плашеха нас, бедните жертвички, че ще ни оперират без упойка.

Та след като се събудих след операцията, после имаше двуседмичен престой, през който ни биеха инжекции в десните бедра триразово – сутрин, обед и вечер. Първото ядене беше в някаква стерилна кухня, където ме чакаше порцеланова чиния с пилешка супа, в която имаше хрущяли. Аз хрущяли не ям и като ги усетих в устата си, директно повърнах някакво малко количество пилешка супа а ла Пирогов (натъкнах се на хрущялчето още на първите няколко лъжици) и понеже съм културен и не повръщам по масата, си запуших устата с ръка и тръгнах из коридорите да търся тоалетната. Добре че срещнах някакъв лекар, който попитах къде е WC-то на жестомимичен език. Показа ми къде е и отидох да изплюя гадостта там.

Ден след ден – инжекции, а родители не пускаха. Един късметлия имаше вещ и сръчен баща, който успя да му вкара контрабандно един вързоп с шоколади и детски списания. Прокрадна се под прозореца, метна му едно въже (мисля, че бяхме на 2-я етаж), завърза вързопа за въжето и детето го изтегли горе. Моят, за съжаление, не беше толкова способен, та само мина веднъж да ми види нещастната физиономия.

Помня, че най-гадно беше махането на конците, понеже хлъзгането на ултраострия скалпел по тях гъделичкаше ужасно, а лекарката ни предупреди изрично, че при едно грешно движение може да ни изтекат червата.

След това, разбираш, тялото ми беше увредено за цял живот и до ден-днешен понякога чувствам слабост долу вляво над пубиса, където е белега. Принципно ако се претоваря крайно, бих могъл да скъсам коремната стена, тъй като то е като заварка – слаба точка в конструкцията на тази стена.

Всичко това, за да има работа за хирурзите. Хидроцеле обикновено се разсейва по време на пубертета, но никой не ми даде шанс за такава разсейка.







Редактирано от Nuke Dukem на 29.10.20 01:11.



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано29.10.20 00:56



Абе човече на колко години се в момента ако не е тайна?

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re:нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано29.10.20 01:14



И Файлът ме попита това, но той, за разлика от теб, беше индиректен... На 36, защо? Виждам арсенала от твоите упреци, който си насочил към мен – не е необходимо да го размахваш.





Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано29.10.20 01:36



Благодаря ти за информацията. Ще ми е от полза, когато събера парички за тринога.

Изцяло не съм съгласен с тезата ти за фактическата невъзможност за идване на извънземни.Според ден известна част НЛО са космически кораби на извънземни, втора част за секретни военни разработки, трета част за просто бъгове в матрицата на Вселената.

Не може да си сериозен относно това.

Не мога да се издигна професионално.Нямам необходимата качества.Мога само да давам допълнителни наряди.

Напротив – можеш и имаш необходимите качества. Не е вярно, че можеш да даваш само допълнителни наряди. Просто трябва да спреш да се заблуждаваш.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано29.10.20 13:28



Казах ти, на Земята идват извънземни.Не може всички хора които са били отвличани от извънземни да са заблудени или да лъжат, а ти и други скептици да сте прави.Просто не става.



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.10.20 20:39



Всичко това, за да има работа за хирурзите.

Ще ти разкажа какво се случи с мен миналата година.

Имам си пародонтоза, имам си и добра зъболекарка, при която ходя от много години. Като ме заболят венците, отивам, намазва ги и предотвратява задълбочаване.
Един път обаче,когато ме заболяха, тя беше в отпуск и аз къде-къде да ида, наврях се при първия зъболекар , който ми се изпречи пред очите, толкова ме болеше и ми беше лошо. Млад зъболекар. Казах му какъв ми е проблема, даже му казах в такива случаи с какво точно ме маже моята зъболекарка. Той обаче като че ли изобщо не го интересуваше аз какво казвам, написа ми направление да си направя панорамна снимка на зъбите. Направих я, пак се връщам при него, той гледа снимката и ми казва, че трябва да ми ОТВОРИ ВСИЧКИТЕ пломбирани зъби и да ми чисти каналите. Щях да припадна като чух това, но реших да се правя на мъж и стоически да понеса всичко . Прибрах се в къщи, като казах на мъжа ми и на него му стана лошо, почнахме да мислим как ще съберем толкова пари и прочие. Междувременно звъннах на моята зъболекарка и тя ми каза:Можеш ли да изтърпиш до вдругиден като се върна ще те видя. След два дни ме прегледа, наистина проблемът беше само във венците. На зъбите ми им нямаше абсолютно нищо. Защо тогава младият зъболекар искаше да ми кърти всички пломби и да ми продухва каналите??? Ами търси си работа човекът- ми отговори тя.
Така че винаги се съветвайте поне с двама специалисти. Винаги търсете второ, че и трето мнение.

Редактирано от vida1929 на 29.10.20 20:42.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано29.10.20 21:38



Именно. Друг пример е онзи некадърен ветеринар, който – ако бях някакъв наивен глупак да се доверя на инкомпетентната му персона – щеше да убие кучето ми още на 2 годишна възраст.

Проблемът не е в това, че си търси работа, а че предлага безсмислена (или дори деструктивна, както беше случаят с моята баба) намеса – била тя срещу заплащане или поради каква да е друга причина. Вместо да каже "не мога да ви помогна с нищо" или "не знам какво да направя за Вас", той директно започва да те брули. Светът е пълен с шарлатани.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.10.20 21:59



Какъв е случаят с баба ти, когато можеш, разкажи . А между впрочем, в беге мама има теми за лекари, причинили вреда, където ги изтипосват с имената им, за да могат хората да знаят и да се предпазят. И тези теми са огромни, със стотици страници.



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано29.10.20 22:18



> На 36, защо?

Разсьжденията ти са като на 16 годишен. Всъщност не те познавам, може и да греша.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано29.10.20 22:50



Тези, "отвличаните"... Всички до последният лъжат за внимание. Учудвам се, че не го осъзнаваш. С други думи – ти трябва да се шегуваш!

По същия начин някои твърдят, че Земята е плоска и етц. тъпотии. Всичките без никакво изключение са или attention whores, или тотално заблудени като говеда на заколение. Както съм казвал и преди, Вселената е фрашкана с всякакви форми на живот, обаче междузвездните разстояния са прекалено големи за такива пътувания. Всичко, което виждаш по нощното небе, е потенциална звездна система, която се намира твърде далеч, за да се осъществи контакт между техните потенциални жители. Не мога да повярвам, че се налага да обяснявам това на зрял човек, още по-малко някой, който има 6 завършени курса в университет зад гърба си. Аз мога да ти кажа, че съм бил и на Мелмаг, но това не означава, че реално съм бил там. Осъзнай се.





Тема Re:нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано29.10.20 22:54



Абе то и твоите разсъждения за добротата на мен ми изглеждаха не просто като на 16-годишен, а като на полуразумен, ама аз също не те познавам и не просто може, а със сигурност греша.

Впрочем благодаря ти за комплимента – това показва, че съм запазил детското в себе си. Лошо е когато да речем 50-годишен не може да разсъждава като дете... Не за другите, а за собственото му.

Тоест правиш добре, че си мериш думите.

И все пак, понеже отвори такава една – кое точно разсъждение мое е като на 16-годишен? А също така и – като на кой 16-годишен? Последното питам, понеже на такава възраст съм виждал откровени боклуци, а също така и, хм, да речем златни – тоест изключително умни и ерудирани – деца.

Иначе казано – поясни. После ще те карам да го доказваш.





Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано29.10.20 23:07



Случаят е, че интервенцията им я уби.

Тези теми не ме интересуват. Когато започнат да носят реална отговорност за своите действия, тогава ще ме заинтересоват. Принципно за такива неща би трябвало да има съд. Нямам предвид Божи. И не просто глоби.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.10.20 00:48



За медиците няма съд, напротив, още в първи - втори курс учат как да се измъкват от отговорност и от съд.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано30.10.20 01:10



Както и да го погледнеш, работата им е да лекуват, както работата на шофьора на линейка е да шофира линейка. Ако един шофьор на линейка си свърши работата некадърно и сгаси до смърт 87-годишна жена, тогава няма прошка за него. Аналогично, ако един (или цял екип от) лекар(и) вследствие на некадърната си работа причин(и/ят) смъртта на една 87-годишна жена – същото.

Проблемът е, че не носят отговорност, когато се проявят като мърлячите, които са. Не може хем да са вършили качествено своята работа, хем последните думи на баба ми към баща ми да са били "Идвай да ме вземеш оттук!" (а те бяха това). Тези две неща не могат да бъдат верни едновременно – или едното е вярно, или другото... И понеже това действително бяха нейните последни думи към моето семейство, следователно първото не е вярно.

Аз познавам един младеж, от който ще излезе брилянтен лекар, но за съжаление, това не може да върне моята загуба. Остава ми единствено поуката за моите живи близки, че по-добре вкъщи, отколкото в чужди ръце. Изобщо не си представях така нейната смърт и имах толкова много неща, които исках да чуя от нея, например нейната последна повеля за мен. Не чул това от нея, сега съм донякъде безцелен в моя живот.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.10.20 01:25



Вярвам ти. Някой път ще разкажа как преди 20 г мъжът ми разби вратата на детско отделение в Пловдив, за да избягам от там със седем годишния ни син.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано30.10.20 01:39



Моля, направи го при първа възможност като отговор на това мнение, защото иначе животът ще ни повлече в различни посоки и ще забравим – ти, да разкажеш, и ние, да ти напомним.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.10.20 01:53



Ми с две думи, упойват децата с фенобарбитал, за да не ревът. Десет дни са му давали фенобарбитал без мое знание. Айде чао, стягам си багажа.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано30.10.20 09:29



Приятно изкарване.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано31.10.20 23:09



> кое точно разсъждение мое е като на 16-годишен?
Не се засягай и не бъди отмъстителен за това че някой откровено ти е казал нещо. Просто така ми изглежда от дистанция, чета те отвреме на време и откривам, че има нещо доста инфантилно, незряло в теб което изисква да му обърнеш внимание тъй като ще ти пречи в останалата част от живота ти. Бас държа че не съм първия който ти го е казвал това след като така се засегна.

Колкото до мен - съвсем скоро правя 50 години, имам си моите недостатъци - недодялан съм, прекалено директен съм, често наранявам хората около мен заради това, не съм шлифован в общуванията с хора. Но сметката съм се научил да си правя добре и мисля че имам доста добри аналитични способности. Когато сериозно пиша за нещо без да си правя майтап обикновено е базирано на анализ който вече съм направил.

Такива работи, бъди жив и здрав

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Редактирано от lsrael Thornstein на 31.10.20 23:21.



Тема Re:нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.11.20 01:16



Няма значение дали и кой е казвал какво – става дума само за думи. Реално аз за теб съдя по качеството на написаното, а не по това какви епитети употребяваш по мой или нечий друг адрес. Сигурен съм, че имаш много други положителни качества, освен писането на български, доказателство за което е успешната ти реализация отвъд океана. Бас държа, че и ти мислиш така за себе си, което би означавало, че сме на едно мнение. Въпросът е доколко си положителен, а не какво точно казваш. Благодаря ти за твоето мнение и те уверявам, че ще му обърна внимание толкова скоро, колкото е възможно – защото то означава нещо за мен.

Има такова понятие като бяла лъжа. Тоест аз бих предпочел да чуя такава от теб, а не, че днес съм си бърсал задните части и че после се е налагало да ги мия. Не че съм мъртъв, но дори и докато е жив, човек предпочита да чуе нещо хубаво за себе си или нищо – пред това да слуша глупости за себе си. Иначе казано – това, че има влачещ се на четири крака несретник на улицата (нещо, което, за разлика от мен, най-вероятно ти не си виждал тук, в София) не означава, че трябва да му забиеш един шут в муцуната.

Всичко гореспоменато не би имало никакъв смисъл, ако не си разбрал, че няма значение дали мислиш като 16-годишен, а като кой 16-годишен. Отказвам да повярвам, че не си достатъчно интелигентен да разбереш предпоследното изречение.

Бъди здрав и ти.





Редактирано от Nuke Dukem на 01.11.20 01:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.