Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Магически театърнови  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.10.20 12:29



Само за умопомрачени. Входът струва разума.

Всеки човек е малко звездно небе, хаос от форми, от степени и състояния, от наследствености и възможности. Но както е казъл Емерсън: глупавата последователност е призракът на малките умове.

В Магическия театър нито една идея не е окончателна. Това е игра - без преценки, спорове, критика. Възможност, която ражда нови възможности и гледни точки. Тук не печелите точки за последователност.

Можете ли да се смеете над себе си? На начина, по който сте виждали нещата, света, хората - до този момент?

Съмнявам се. Ама ще посмея със себе си над себе си, ако се окажа неправа. Щот хич не ми е важно да съм права.



Тема Re: Магически театърнови [re: Vitalite]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано15.10.20 12:32



Входът струва разума.


Само в Бездната на Абсолютното Прозрение струва толкова входът.



Тема Re: Магически театърнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.10.20 14:22



Бих казал само в Бездната на Ада...





Тема Re: Магически театърнови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.10.20 15:06



Смея се много често над себе си и със себе си, когато положението е толкова отчайващо и безнадеждно, че можеш да полудееш. Тогава ако можеш да обърнеш нещата на майтап, да се пошегуваш със себе си , да видиш ситуацията в смешна светлина,нещата се преобръщат.

Това наистина е магически трик. Не знам по какви закони на вселената съдбата изведнъж или постепенно започва да се обръща . Няма да разказвам случки и примери, защото някои от тях са толкова нелепи, че дори няма да ви е смешно. Но когато от тъжно става смешно, нещата имат шанс да се променят във ваша полза.

Редактирано от vida1929 на 15.10.20 15:08.



Тема Re: Магически театърнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.10.20 15:46



Нирвана му е другото име.





Тема Re: Магически театърнови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.10.20 15:48



Няма значение ние какво мислим. От значение е това, че ти можеш да погледнеш нещата от друга перспектива и да се развеселиш. И така случваш магията.



Тема Re: Магически театърнови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.10.20 16:08



Вчера ядох най-гадните кюфтета, които някога съм ял -- Тандем, били реномирана марка... По дяволите, бяха отвратителни. Днес трябва да ползвам машината за сушене на плодове, за да изсуша половин кило гъби, така че утре да изпържа кюфтенца такива, каквито знам, че могат да излязат изпод собствените ми ръце.

Преди това ходих до drive through на местното KFC за един стрийт бокс с пикантни филенца (т.нар. стрипс). Вкъщи видях, че са ми (съзнателно или не) пробутали крилца. Днес отидох пак за същата поръчка, но този път на крак в самия ресторант, и обърнах внимание на хубавата служителка за недоразумението от вчера. Разменихме си любезности и накрая видях, че съм получил втори стрийт бокс с пикантни филенца безплатно.

Иначе от магически театри не разбирам. Веднъж съм бил на опера и изкарах вълшебно, но на театър -- засега не. Строго зависи от компанията и настроението на посещаващия, заключавам.





Тема Re: Магически театърнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.10.20 16:44



Естествено, че се смея на себе си - всеки ден го правя многократно. Усмихвам се всеки път, когато ми хрумне нещо шантаво или направя нещо глупаво.





Тема Re: Магически театърнови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.10.20 17:52



И аз съм така...



Не се чак смея, но се старая да се усмихвам на своите глупости. :))





Тема Re: Магически театър [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.10.20 17:46



Именно - същото.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.