Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:03 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Архетипната психологиянови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.10.20 18:15



Авантюрист си ти



Ще се радвам да видя и снимките - благодаря за пътеписа



Тема Re: Архетипната психологиянови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.10.20 18:42



Интересна история. Нямам търпение да видя края.





Тема Re: Архетипната психологиянови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.10.20 18:53



В тази екскурзия като се изключат водопадите Игуасу, които са величествена природна гледка, която си заслужава да се види - всичко друго беше напразно трошене на пари. За съжаление чак напоследък го осъзнавам. Но, пък за да се видят водопадите трябваше да извървим останалото. Не съм чувал екскурзия директно до водопадите - всичко върви в пакет. Абе вече съм по-различен от онова време.





Тема Re: Архетипната психологиянови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.10.20 18:58



Ще разказвам по-нататък. От европейските страни пък много ме впечатлиха Париж, някои части от Италия и Испания. Някои от тях съм посещавал и втори път заради нещо, което съм сметнал за забележително. Сега меракът за пътешествия вече е поугаснал и се свежда до нашата страна, където има толкова много за гледане, такива красоти и готини места...



От Родината по-готино няма никъде, но за съжаление трябваше да извървя целия път за да оценя наистина на какво райско кътче живеем.



Тема Re: Архетипната психологиянови [re: osvoboden pich]  
Автор Zirzi ()
Публикувано15.10.20 19:24



Вътре в него иначе като селфи ще е пред хотел.



Тема Re: Архетипната психологиянови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.10.20 19:47



Досегът до различни култури неизбежно променя човек. Прави го и по-приемащ различността. И приоритетите му някак се променят. Абе, все по- свободен си става





Тема Re: Архетипната психологиянови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.10.20 16:49



Нали... и по-разкрепостен. Днес нямах никакво време да кача снимки... затова продължавам с разказа:

Гледахме и други някакви забележителности ама те си бяха пълна скука. На следващия или по-следващия ден имахме тур до истинска своегорода гаучо-ферма посрещна ни един дрът закръглен усмихнат дядка в гаучовска работна униформа, който като не видял изпоцелува преизобилно всички жени от буса ей така за добър ден. Разбрахме защо държавата се казва Аржентина - името идва от argentum - сребро а защо така не разбрах много добре. Сигурно търговийка са въртели със сребро в миналото или нещо такова. За добре дошли ни чакаше огромен навес и отдолу огромна скара отрупана с какво ли не - наденици, мръвки от всеки край на телетата или кравите. Като казвам скара - размерът беше около 1/10 м. направо мега скара, под навеса имаше и един куп маси с бели покривки... чакаше ни местна и месна развлекателна програма. Самото ранчо беше страшно подредено и чисто, тревата беше ниско окосена - абе поддържана работа. Докато чакахме обяда и програмата ни качиха на коне и се поразходихме... който не беше много сигурен в леката езда го придържаха, за да не падне. Аз нямах ядове, защото като дете яздих доста често на село през летните ваканции - в смисъл крепя се без проблем на коня - не че съм някакъв ездач-професионал. Тук настъпи и немалко смях защото един жребец хареса една кобила и трудно ги удържаха, а те постоянно се опитваха да се подбутват закачливо.



Настана време за обяд - насядахме по масите и ни поднасяха една схема на разфасована крава да посочим кой, откъде иска мръвка. Аз не обичам пържоли и затова си поръчах наденица - ти да видиш
Имаше и изобилно вино, но само от една марка и то не беше кой знае какво - просто вино - нисък клас ама ставаше за мезе на жилавата наденица.

През това време местни каубои насядаха на една малка естрада и един пич - ама толкова готино свиреше на китара... а пък друг се развъртя с едни неща подобни на камшици - открих даже фермата в тубата:


Само че това в тубата има и други участници в оркестъра, че и танци с девойка - при нас имаше само китарист и този дето въртеше нещата като камшици. После имаше малко волна програма, след която имаше демонстрация на майсторска езда - в галоп, гаучовците трябваше с нещо като молив да нацелят малък пръстен и после срещу целувка го подаряваха на някоя жена - ама много целувателни тия гаучоси бре

Стига за днес. Утре ако мога - пак.

Редактирано от osvoboden pich на 16.10.20 17:02.



Тема Re: Архетипната психологиянови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано16.10.20 17:16



Мерси, в друг свят ме пренасяш!

когато можеш тогава



Тема Re: Архетипната психологиянови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано17.10.20 19:38



Следващият ден беше волна програма. Помотахме се из стъргалото на Буенос Айрес - изглежда кожената индустрия процъвтяваше - продаваха се твърде много кожени неща - сдобих се с кожено сако баш по мярка. Харесах си го от първия път. Още го ползвам и не е мръднало. Кръчмета, това-онова и дойде моментът дето да напуснем този град и да се отправим съм Игуасу. Беше с вътрешен полет. В близост от водопадите имаше град, носещш същото име - Фоз де Игуасу насред необятна джунгла. На следващия ден беше самото посещение на водопадите - в множествено число, щото от където се сетиш тече вода. Огромна река, която се излива в бездната. Тътенът се чуваше отдалеч. Откараха ни до водопадите - по програма имахме най-напред макуку тур. С лодка с мощни двигатели ни мушнаха почти под водопада. Всички естествено станахме вир-вода, но ни бяха предупредили и фотоапаратите и мобилни телефони бяха предварително поставени в дебели найлонови торби а ние имахме предвид, че ще бъдем мокри до кости и се бяхме облекли подобаващо. Голяма работа е това. Откъдето се сетиш течеше вода... и това беше само през сухия сезон. През дъждовния всичко се прекратяваше, щото водата отнася къде каквото може и носи дънери, камъни и каквото се сетиш. Страхотна водна стихия. Горе почти до самите ръбове на водопадите имаше изградени метални пътеки - всяка година водата ги отнася и после, заради туризма ги възстановяват. Огледахме от всички възможни точки, снимахме в изобилие. Водопадът целогодишно поддържа 7 дъги. Жегата и влагата си беше факт все пак бяхме насред джунглата, но пръските вода, дето бяха наоколо имаха разхладителен ефект. На следващия ден обиколихме водопада и от бразилска страна. Еднакво впечатляващ. След цялата трамбовка около водопадите ни закараха като истински тамагочита в хотел с басейн баш насред джунглата - естествено, поради жегата всичките се топнахме вътре. О разкош, о, хладина, о, красота. Заспахме със звуците на джунглата... то беше такава природна музика, то беше разкош. Следващия ден имахме опции да посетим местен зоопарк и да вземем тур с хеликоптер (допълнително платен - около 100 евро - пък и вече съм позабравил това-онова) и да полетим над самите водопади - възползвахме се и от двете. Хеликоптерния тур си заслужаваше парите. Полетяхме над джунглата и хелито зависна над водопадите за преизобилно снимане. Беше бая вълнуващо. А Зоопарка ме впечатли с една девойка дето по алеите - носеше 4-5 змии в ръката си - явно ги местеше от едно място на друго. Питах я дали са отровни и тя отговори отрицателно и погалих едната от тях по главата. Имаше тукани, папагали, крокита, змии, фламинго и много други знайни и незнайни животинки. Беше интересно място. На завършек минахме през рекламен магазин на самият зоопарк и си купихме фланелки с логото на зоо-то от многограмажен памук. Брат ми още си носи неговата... моята съвсем избеля и я хвърлих преди две-три години.
На следващия ден взехме вътрешен полет до Рио де Жанейро. Водопадите като всяко природно нещо силно ме впечатлиха... това ми се запечати някак в съзнанието - мястото си заслужаваше наистина.



Ще продължа утре.



Тема Re: Архетипната психологиянови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано17.10.20 23:06



...да гръмнат без опасения за мен терориста

Всички така казват...








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.