Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Задачка-закачка №23  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано11.10.20 15:33





Моля, ако стигнете до решението на този математически проблем, публикувайте самото решение, а не просто отговора. Търси се възможно най-елегантното и ефикасно (написано с най-малко думи) решение на тази задача.





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор expat ()
Публикувано11.10.20 16:44



(4/3)х+х+(3/4)х=5



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано11.10.20 16:56



(4/5)x + (5/3)x = 4

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано11.10.20 17:12



Диагоналът на квадрата върху 2
Елегантно намираш диагонала, после ще го сметна кратко



Редактирано от holi_day на 11.10.20 17:13.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: expat]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано11.10.20 19:54



В отговор на:

(4/3)х+х+(3/4)х=5




Точно така! Ето това е, драги дами и господа, един интелигентно мислещ човек, а не като вас, умниците, които само се чудите каква глупост да изтърсите по адрес на другите!




Действително, ако наречем ъгъл ABC алфа, тогава от MN перпендикулярно на BC следва, че ъгъл BMN = 90 - алфа, което е точно толкова, колкото е ъгъл BCA – 90 - алфа. Следователно ъгъл BMN = ъгъл BCA.

По същата причина ъгъл PQC = ъгъл ABC

Следователно триъгълниците ABC, NMB и PQC (впрочем също така и AMQ) са подобни.

Следователно:
BN/MN = BA/CA <=> BN = (4/3)a
CP/PQ = CA/BA <=> CP = (3/4)a

Следователно:
(4/3)a + а + (3/4)a = 5 (x12)
16a + 12a + 9a = 60
37a = 60
a = 60/37

Следователно S(MNPQ) = 3600/1369, което е приблизително 2.63

Защо съм ползвал a вместо x?! Защото за всеки правоъгълен триъгълник със страни 3, 4 и 5 (били те сантиметри, метри, километри или дори мили, ако искате – съществува само един така вписан във въпросния триъгълник квадрат, тоест той е уникален за всеки един такъв триъгълник.

ПП: Моля, извинете ме за употребата на коректор, но и аз, както всеки човек, не съм непогрешим. Бях допуснал грешката, че 37^2 е 1369, докато този квадрат всъщност е равен на 1369.



Редактирано от Nuke Dukem на 11.10.20 22:41.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: ad miral]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано11.10.20 19:55



Как стигна до това уравнение, Адмирал?





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано11.10.20 19:56



Холи, площта на всеки квадрат е никога равна на неговия диагонал върху 2.



ПП: Диагонал върху две е линейна мярка (тоест дължина, иначе казано едноизмерна величина – в случая дължина, но можеше да е също така брой ябълки или пари), а ние търсим площ, тоест двуизмерна мярка – напр. километри по километри, ако този триъгълник беше толкова голям, или пък сантиметри по 2, както е изчертан на чертежа.



Редактирано от Nuke Dukem на 11.10.20 20:00.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано11.10.20 20:14



Диагонала на квадрат, т.е. на втора степен
После върху 2
Пиша от телефон, непълен член е добавен без да видя. Но пък има главни букви





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано11.10.20 20:22



П. П.
Естествено, че не е, Нюкче


d на 2-ра степен върху 2
Хайде, реши с диагоналите на квадрата, които не са начертани, но са ясни



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано11.10.20 20:26



Холи, площта на всеки квадрат е неговата страна на квадрат, но тя би могла да се запише също така и като разликата от квадратите на негов диагонал и неговата страна... Което все още не e d на 2-ра степен върху 2.



С други думи площта на всеки квадрат е a^2 = d^2 - a^2 = (d-a)*(d+a), но не и (d^2)/2





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано11.10.20 20:41







Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано12.10.20 17:09



Как стигна до това уравнение, Адмирал?
Стигнах само до формулата за страната на квадрата, естествено след това х трябва са се качи на 2-ра степен.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: ad miral]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.10.20 18:05



Нюк не ни разбира логиката и това е





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.10.20 18:15



Всичко, което виждам аз пък без да разбирам грам от математика, че от страна Q, ъгълчето на квадрата е на 1/3 от страната, пък на страна М е 1/4 от страната. С две думи - много съм зле





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: osvoboden pich]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.10.20 18:54



що да си зле?! просто си наблюдателен


да се правиш на сляп си, след като си го констатирал от първи и втори поглед



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: holi_day]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.10.20 19:08



Имам много точно и тренирано око по отношение на размерите и отстоянията. Мога да разделя една линия на половина на око без помощта на линия с отклонение 10-ки от милиметъра.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: osvoboden pich]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.10.20 19:31



а аз да снема на око мерките на прозорец без лазерна ролетка,
да преценявам размер на дрехи - също на око,
но понякога не мога да преценя количество от нещо дали ще се побере в кутия, в някакъв съд...



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: holi_day]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано12.10.20 19:32





За вместимост нямам толкова точна мярка и аз.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано12.10.20 20:25



x + 4/3*x + 3/4*x = 5
x = 60/37
Площта е (60/37)^2

Не вярвам да е така, но това се получава.

П.П. Хм, сега видях по-горе, явно съм улучила. Не съм гледала решението. Малко странен отговор, но щом е верен...

Редактирано от blue jewel на 12.10.20 20:47.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: holi_day]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано12.10.20 21:18



Аз пък мога на две магарета сено да разделя.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано12.10.20 22:36



Нюк не ни разбира логиката и това е



Холи, логиката е една дузина кюфтенца по Нюкски с домашна лютеничка и малко пържени картофки.





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано12.10.20 22:38



Нищо – печелиш утешителна награда за това, че си честен... Отличен 6! Това да се чете "отличен шест-факториел!"







Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: ad miral]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано12.10.20 22:40



А на 3?! А на 12?! А торта на 13 души?!







Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано12.10.20 22:44



Никога не съм се съмнявал в твоя аналитичен ум и способността ти да достигаш до правилните решения, Блу.





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: ad miral]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано13.10.20 01:14



математиката е важна. нали с нея се управляват финансите.



Най-сигурният начин да удвоиш парите си е да ги сгънеш на две и да ги сложиш в джоба си.
Kin Hubbard. /това жена не може да го измисли!/
даже, ако ги местиш бързо ту в единия, ту в другия джоб бързо и ги преброяваш така няколко пъти, направо се удесеторяват!



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано13.10.20 09:07



10x, Nuke. За съжаление аз понякога се съмнявам.



Все едно, слагай и други задачи. Поне ще се разнообразяваме.

Редактирано от blue jewel на 13.10.20 09:47.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано13.10.20 09:08



Какво означава факториел?





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.10.20 10:15



Опа, пардон, щракнал съм върху грешната физиономийка случайно.

Факториел ли? Не знам; предполагам, че означава караница на математически... Щом завършва с удивителна!







Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано13.10.20 10:18



Като децата имам нужда понякога от насърчение и одобрение отстрани, иначе се сривам.

Знам, че трябва сама да имам сили и увереност, но за съжаление нямам или поне не винаги. Ей това ако ми каже някой как се преодолява, и то за постоянно...



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.10.20 10:41



...имам нужда понякога от насърчение и одобрение отстрани...

Напълно те разбирам. Имаш това от мен... Знам, че не ти е достатъчно, но поне от мен това имаш.

ПП: Знам, че трябва сама да имам сили и увереност...

Човек никога не е самодостатъчен. За съжаление, хората обикновено са изключително пестеливи и дори стиснати, когато ти потрябва тяхното насърчение и одобрение... Трябва да се случи едва ли не нещо удивително, за да заделят малко от тяхното за теб.



Редактирано от Nuke Dukem на 13.10.20 10:44.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано13.10.20 10:41




Напротив, помага ми. Почувствах се по-добре, когато ми каза, че не се съмняваш в мен. Понякога може да е казано ей така, понякога може да е истина, но стопля.

Знам, тъпо е, но не мога иначе. Особено ако претърпя някой неуспех, трудно мога без външна помощ да си стъпя на краката. Такива хора трудно оцеляват в днешното общество... но явно няма как всички да сме силни.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано13.10.20 11:30



...трудно мога без външна помощ да си стъпя на краката.
по-силна си отколкото предполагаш





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано13.10.20 12:02



Сигурно, и ако се правя известно време на по-силна, отколкото съм, накрая се сривам тотално.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: blue jewel]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано13.10.20 12:04



Сигурно, и ако се правя известно време на по-силна, отколкото съм, накрая се сривам тотално.

Имаи такива, които все се правят на по-слаби, все търсят подкрепа, помощ, съчувствие, патерица... можеш да минеш в техния лагер.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.10.20 12:32



Разбирам те напълно.

Понякога, когато се почувствам изоставен от целия свят, обичам да си пускам музика от далечния изток...

Третирам я като външна помощ за моята душа.





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.10.20 12:33



Ти никога не се правиш на по-силна, отколкото си.





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано13.10.20 13:50



но пък понякога караш самостоятелно колелото на живота, мислейки си, че имаш помощни колела





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано13.10.20 15:50



Правила съм се. Не става.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано13.10.20 17:38



Щом казваш...



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: blue jewel]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано13.10.20 21:27



Прекалено много време имаш за себе си, да се вглеждаш в себе си, да анализираш, да преценяваш, да оценяваш..а това освен негативи, нищо друго не може да ти донесе.
Живота е низ от падения и възходи, от болка и щастие, от успехи и неуспехи, а ти всяко нещо го анализираш.
Това, което мога аз да ти кажа е, да съсредоточиш вниманието си, да впрегнеш ума си в нещо от външният свят, било то хоби, грижа за други, идеи за работа, цел..нещо което да разсее ума ти от теб самата и как се чувстваш.
Вземи си куче бебе или нещо което да поглъща вниманието ти във вид на грижа..или намери си ново хоби, но оставиш ли ума да се занимава само с теб и как се чувстваш, става страшно.


А няма силни и слаби, сила ти трябва само, ако трябва да набиеш някой, да преместиш мебели..да смениш гума на колата..за другото ти трябва баланс и удовлетворение.
А всеки изживява емоциите си, някои сами, други бият тъпана, трети се опитват да не им дават значение..хора разни...
От седмици ми се върти в главата ново хоби..накупила съм всичко, подготвила съм, сега си го представям в картинки..в главата ми са красиви, дано успея да ги пресъздам и като красиви продукти.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано13.10.20 21:31



За насърчаването и одобрението.. е нож с две остриета, може да ти даде моментен импулс, но е моментен. Патерицата временно се ползва, защото оставиш ли я за постоянно никога няма да проходиш пак сам.
Виж подкрепата е друго нещо..



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.10.20 22:03



Вземи си куче бебе...

Как е лабрадорът?



Надявам се, че расте силно и здраво кученце. Ако би ти харесала тази идея, защо не го заснемеш и покажеш?





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.10.20 22:56



Аз не влизам в ролята на патерица за нея, тя си има собствено семейство за това. Просто я окуражавам да се развива, да не тъпче на едно място. Какво ще направи тя – това е изцяло нейна отговорност. Ако я обезкуражавах, ако я насочвах към нещо незаконно, тогава можеше (и щях) да нося такава, но аз не правя това.





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано14.10.20 10:11



Супер е, расте.
Фридка е на дъщеря ми, но живя един месец в нас, сега често ми идва на гости, а и имаме уговорката да я гледам като ходят някъде.
Погледнах хлапенце какво ми е пращала..ето я, как се закача с една черна маца..





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано14.10.20 10:44



А какво значи да се развива? Тя си се развива.. А ако я окуражаваш за нещо, което ще и донесе нещастие?
Но аз ти говорех принципно, не само за Блу..
Давам прост пример за подкрепата. Аз съм цесекарка и подкрепям моят отбор и като падне и като бие, докато като гледах тези, които се пишеха за баш фенове, като падне цска как го нападат, плюят, хулят и ми става гадно.
Така е и с хората..подкрепяш някого и в добро и лошо, а те сами разбират, кое е за тях и кое не е..
Така сме с дъщеря ми, тя винаги знае, че има моето рамо и подкрепа. По принцип не исках да става физичка, но я подкрепих и за това.. и тя е доволна.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано14.10.20 15:13



Душичка... Красота!







Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано14.10.20 15:20



Радвам се да видя, че всичко е наред при теб.

А ако я окуражаваш за нещо, което ще и донесе нещастие?

Това тя би могла да реши за себе си, но действително единственият начин да предпазя себе си от отговорност в хипотетичния случай на такъв развой би бил да не я окуражавам за нищо, т.е. да си умувам свой собствен бизнес.





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: ShokoLada]  
Автор blue jewel ()
Публикувано14.10.20 16:58



Прекалено много време имаш

Реално нямам НИКАКВО време. Работа от 10 до 19, после деца и къща и докато се обърнеш, станало време за спане. Хобита имам колкото искаш, и един куп материали (дето вкъщи вече искат да ги изхвърлят - конци, глини, бои, формички, метални елементи, блестящи пудри, мъниста - мога магазин да отворя вече) - но и за тях нито време, нито вдъхновение.

Но не си права, че няма силни и слаби. Има и още как. Силата не е само във физиката.

Отново изпратих CV на няколко места... постоянно ме човърка, че трябва да направя нещо и не мога да стоя повече на едно място. И в момента, в който го пратя и се заинтересуват, губя почва под краката си. Едно и също ми се върти - "ще отида, ще се изложа порядъчно и ще ме отхвърлят, и ще се почувствам като още по-голям идиот". И за изненада или не, точно така става. Не знам как да го преодолея това.

За (само)анализите - ами нали затова сме тук. Човек започва да задълбава в това, когато усети, че нещо не му е наред. И когато се опитва да направи живота си по-добър. Иначе живееш с някакви мисловни модели, създадени с времето, не всички от които са правилни и хубави, и така си караш цял живот. Ако не се анализираш и не си помогнеш сам, трябва да ходиш по психолози да го правят те без да те познават, да прахосваш време и пари и я помогнат, я не.

Редактирано от blue jewel на 14.10.20 17:12.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: blue jewel]  
Автор blood9 ()
Публикувано14.10.20 17:14



"Едно и също ми се върти - "ще отида, ще се изложа порядъчно и ще ме отхвърлят, и ще се почувствам като още по-голям идиот". И за изненада или не, точно така става. Не знам как да го преодолея това. "

Не го ли разбра най-накрая? Всичко е нагласено. Тези дето наричаш силни и слаби е нагласено от същества от други измерения и е минало. Това дали и колко можеш да работиш и да се издигнеш професионално е нагласено и е минало отдавна.

Редактирано от blood9 на 14.10.20 17:14.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: ad miral]  
Автор blue jewel ()
Публикувано14.10.20 17:15



А, пробвала съм. Тъпо е. Все едно си в тежест на останалите, които и без това си имат собствени проблеми.
Но подкрепа си трябва от време на време. Това обясних и на Шоколада - има силни хора, дето се справят сами без външна помощ. Има и слаби, на които помощ им трябва, ако не я получават, страдат.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: blue jewel]  
Автор blood9 ()
Публикувано14.10.20 17:15



Лъжат. Помага им се свише и то на емоционално и всякакво ниво.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано14.10.20 17:18



Семейството не е панацея за всичко. В един момент може да се окаже, че повече очаква от теб, отколкото дава. Найш ли колко им пука, че трябва да назубриш един тон техническа литература през уикенда - те искат някой да им изпере и сготви, другото не ги интересува. Не само, че не помагат с мотивацията, ами и скандали вдигат.
Тъй че понякога са нужни приятели, които да оказват подкрепа.

Редактирано от blue jewel на 14.10.20 17:20.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: blue jewel]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано14.10.20 18:55



Ми значи ти си един щастлив човек..


Не можеш да се анализираш, защото няма как да предвидиш взаимодействието си с външния свят. При една случка, знаеш ли колко независими от теб фактори влияят? Ти какво анализираш точно? Случката или себе си..и как точно?
Ето днес например отхвърлих предложение за бизнес..наглед прекрасно, с много възможности, но червената ми лампичка светна..и отказах. Нямам идея защо ми е светнала лампичката, но е факт, инстинкта ме предупреждава. Как да анализирам инстинкта?



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано14.10.20 19:01



Да. Прекрасна е.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: ShokoLada]  
Автор blood9 ()
Публикувано14.10.20 20:11



Не е инстинкт, а подсказване свише от същества.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: ad miral]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано14.10.20 21:36



Имаи такива, които все се правят на по-слаби, все търсят подкрепа, помощ, съчувствие, патерица

...синдром на Мюнхаузен?





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано14.10.20 21:37



Не само че имаш моята подкрепа, но и искрено стискам палци за теб да станеш по-високоплатен професионалист.





Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано14.10.20 22:01



включително.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: blood9]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано14.10.20 22:42



Не знам какво е, но вече съм си обещала да слушам инстинкта си. Ако го бях слушала, много неща щях да си спестя. Не съжалявам за нищо, обаче.



Тема Re: Задачка-закачка №23нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано14.10.20 22:53



Е чак пък наред, едва ли, няма човек на когото всичко му е наред..иначе ще изгуби смисъла на живота.



Тема А тази задача можеш ли да решиш?нови [re: Nuke Dukem]  
Автор expat ()
Публикувано22.10.20 20:47







Тема Re: А тази задача можеш ли да решиш?нови [re: expat]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано22.10.20 20:54



Това е готино.

И изобщо не е трудно да се реши.
Но трябва мотивация, защото ако после този мъж не я хареса.




Тема Re: А тази задача можеш ли да решиш?нови [re: Luchezara]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано22.10.20 23:59



ако после този мъж не я хареса.
Изхождаме от презумпцията, че способните да решат задачата мъже са повече от един.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: А тази задача можеш ли да решиш?нови [re: ad miral]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.10.20 10:36



Обаче тя е една. И ако е някоя несресана дебела пъпчасала математичка?


Е, може и да се харесат.




Тема Re: А тази задача можеш ли да решиш?нови [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.10.20 12:31



Повярвай ми – ако е такава, няма да се харесат.







Тема Re: А тази задача можеш ли да решиш?нови [re: expat]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.10.20 13:00



66348031.1203



Трябва да има някаква грешка в израза, защото второто събираемо е 2^(-90), освен това има два корена от 2, което прави сумата число, което не е цяло, тоест няма как да се получи телефонен номер накрая.

Впрочем отговорът да не се получи накрая някой от онези пъщкащите номера?!





Тема Re: казват, ченови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.10.20 13:34



За всеки влак си има пътници.




Тема Re: казват, ченови [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.10.20 13:50



Аз в тоя влак не се качвам.







Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.10.20 19:06



Ама ти май се върза сериозно на тази обява?

Може да е шега от интернет.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.10.20 20:19



Ти пък! Разбира се, че е шега. Просто ми беше любопитно дали накрая от сметката ще излезе някакво правдоподобно число.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.