Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.10.20 07:16



Мен само ме управляват -- помислил си робът и продължил да си робува на спокойствие.







Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: osvoboden pich]  
Автор Zirzi ()
Публикувано15.10.20 10:21



От едно друго място, (не е мое, копипейст, пресничко). Не само аз се възмущавам от ибрикчиите, и други се възмущават.


09:56 - ПКП Караянчева: Махаме кап. Петко Войвода от историята защото той е “измислен герой”

Автор: bojinkata Категория: Новини
Прочетен: 0 Коментари: 0 Гласове: 1


НОВ СКАНДАЛ С УЧЕБНИЦИТЕ!
ОКАЗВА СЕ, ЧЕ ХАЙДУТСВО В БЪЛГАРИЯ НЕ Е ИМАЛО.

КАПИТАН ПЕТКО ВОЙВОДА НЕ СЪЩЕСТВУВА

БАТАШКО КЛАНЕ НЕ Е ИМАЛО ЕНИЧЕРСТВО НЕ Е ИМАЛО
АПРИЛСКО ВЪСТАНИЕ НЕ ИМАЛО

На въпроса: Какво е имало в България между ХIV-ХVІIІ в ПКП Караячева отговаря:
“Имало е съжителство между традициите на християни и мюсюлмани” в глава озаглавена (забележете колко нежно е пипнато) “Османската империя и българите”. Вече дори не е владичество, дори не е присъствие.

Не може да се каже, че в България е имало османско робство или османско владичество. Поне не според проекта за нова програма по история за VI клас, публикувана от Министерството на образованието и науката и коментирана днес на пресконференция в МОН. В проекта не се говори за робство или владичество, а за “съжителство между традициите на християни и мюсюлмани”, “взаимни влияния между културите на християнството и исляма” и “османската власт”
Този период от историята ни е в четвъртата, последна тема по история в проекта за VI клас, която е озаглавена “Османската империя и българите ( ХV-ХVІІ в.)”. В нея се включват подтемите “Държавност”, “Общество и всекидневен живот”, “Култура и културно наследство” и “Религия”.

Едно-единствено изречение загатва, че въпросното съжителство не е било съвсем доброволно. То гласи, че темата “представя съпротивителните действия на българите срещу османската власт”.

На журналистически въпрос на пресконференцията в МОН защо програмата е разписана по толкова предпазлив начин Евгения Костадинова, директор на дирекция “Образователни програми и образователна интеграция” в МОН, отговори, че “не е работа на министерството да коментира научната достоверност на дадено събитие”. Това дали България е била под робство или владичество било работа единствено на учените.

Програмата е нормативен документ и не въвежда определения, каза експертът по история Радостина Николова. Тя допълни, че в програмата пише “съжителство”, защото в периода XV – XVII век българи и турци са живели заедно.
Пълни кретени!

Децата няма да знаят истината за близо 500 години от българската история. Така е при управлението на ГЕРБ! Точка. Кирил Стаменов, Фейсбукhttps://www.informiran.net/%d0%bf%d0%ba%d0%bf-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d0%b0%d1%8f%d0%bd%d1%87%d0%b5%d0%b2%d0%b0-%d0%bc%d0%b0%d1%85%d0%b0%d0%bc%d0%b5-%d0%ba%d0%b0%d0%bf-%d0%bf%d0%b5%d1%82%d0%ba%d0%be-%d0%b2%d0%be%d0%b9%d0%b2%d0%be/



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: alisalisa]  
Автор blood9 ()
Публикувано15.10.20 10:49



Запознай се с историята на Османската империя.



"Робството в Османската империя представлявало законна и важна част от икономиката и обществото на империята. Заробването на хора от бялата раса бива забранено в началото на ХІХ в., но поробването на други раси остава позволено до началото на ХХ"

Значи робство в Турция е имало до началото на 20 век.

Редактирано от blood9 на 15.10.20 10:50.



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: alisalisa]  
Автор blood9 ()
Публикувано15.10.20 10:51



"До 1908 г. в Османската империя още се продавали робини."

Ето, и в 20 век в Османската империя е имало робство.

Редактирано от blood9 на 15.10.20 10:52.



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.10.20 11:12



Спори с робите щом ти харесва. За мен е загуба на време.



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.10.20 11:32



Само че, османците са били основно купувачи на роби.

Без запетая!



Сериозно, хората са го , че робството в османската империя е било законно и значителна част от икономиката и обществото на османците, обаче Пенчо – не, не е било робство, а владичество. Ами чети бе, Пенчо, чети!





Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: Vitalite]  
Автор Zirzi ()
Публикувано15.10.20 11:40



По учебниците за VI клас излиза че от никакъв хайдушки род не си.

Изводите са за теб.



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано15.10.20 13:21



Учила съм и съм гледала друго. Приемаме твоята теза, пак има насилствено отнемане на дете, промяна на вярата му, обучение в армия и т.н., без негово или на родителите му съгласие. Ако и това не е робство, аз не знам какво е.



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: osvoboden pich]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано15.10.20 13:23



Хич не ми обяснявай, а мисли...



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.10.20 14:36



Аз посочих ясно и точно, че става дума за

, а не просто за владичество, обаче гордостта на някои е толкова голяма, че не могат да я преглътнат и храносмелят.






Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.