Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Неудобните  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.10.20 15:37



"Искам да направя изявление - Истинската жена, щастливата жена... тя е неудобна! Тя е неудобна!
И това, което искам да кажа е, че удобната жена не е много интересна за мъжете.
Може да не сте в час за това, което Ви съобщих.
...
Какво значи неудобна?
Това не значи, че е куха, скандалджийка, че си е накривила шапката или нещо от сорта....
Не.
Неудобната жена винаги знае какво иска, да, тя не се бои да проси. Когато й се дава, тя не се бои да взема. А това е много неудобно!



/ирония/А как мъжът? Нима ще трябва директно да проси. А как ще
представяш ли си - да вземе пари от мъжа /имитира погнуса/ Та това е аморално! представяш ли си - мъжът й дава пари, а те са едни такива мръсни и вонящи, кървави... и е по-добре дете да убие, отколкото да вземе пари от мъжа?
- не мога да взема пари от мъжа
Защо й трябват пари, защото тази жена е наясно със своите мечти и желания
Вие изобщо наясно ли сте със своите желания?

Неудобната жена, тя е щастливата жена. Тя има чувство за собствено достойнство. Тя не търгува със сексуални услуги. Не разменя секс за трудова дейност, както и кулинарни или други такива. Най-сложното е мъжете да не си и помислят, като я ухажват, да почнат да изпълняват такива дейности вместо жената.
Какво първо прави жената? Започва да домакинства. Съдомиялна? Да не би ръцете й растат ли от задника?
А къде той ще прави секс? .... тя се занимава със сексуалните мисли на мъжа.
След като се появи секс, какво се случва - жената /обичайната/ демонстрира кулинарните си умения
Защо не му подари торта за Нова година?
а мирише на кюфтета
А преди теб къде е ял?! нима не се е храни?
Как преди теб се е получавал секса? Слава Богу, че ти си Дездемона!
... От това чувството за собствено достойнство зависи...
Неудобната мисли - Може и аз да пътешествам
/не преведох тук мислите в посока, че обичайната жена домакинства и мисли дори за контрол в-у фантазиите на мъжа...
Как той ще кръшка? Вълнения за сексуалния му живот.../
.....
Не от това зависи чувството за собствено достойнство. Няма значение дали работи или не работи.

Неудобната жена е емоционална
/свързаното с емоциите поведение..../
/а мъжът иска след работа - Тихо да е.
Той е казал своите 3000 думи за днес на работата си. И то повечето 3-буквени, все пак е началник.
Затова жената винаги говори, за да излизат токсините...
На мъжете не се харесват болните жени. Защо? Болната жена трябва да се лекува. С неговите пари! И всички болести са от главата й/кулата/
Токсините на жената изскачат през устата. Каже нещо и хоп изскача токсини през устата. Отвори уста и изскача токсини, отвори пак - пак токсини.
мъжът: - Защо ти раждаш, а аз не?!
Мдааа...
Аз също искам момче... в смисъл да го родя!
А критическите дни? Аз защо нямам такива критични дни. Защото така е устроено. При жените така излизат токсините, а при мъжете токсините излизат чрез потта.
Забелязали ли сте, че мъжете повече миришат?
При жените има много яка технология 1 път в месеца да излизат токсините, а при мъжете трябва чрез мишниците.
Токсините при мъжа излизат, чрез потта. Затова трябва да се труди мъжът, за да се поти.

Истинската жена сама се слуша. Не й е приемливо нищо против нейната воля и затова тя е неудобна!
Не става така - да й кажеш "потърпи" и тя да потърпи(
Животът е сложен и тежък, но Слава Богу - недълъг!
..
Защото не всичко произлиза както те искат

Всички /обикновени/ жени са уверени, че другите са леснодостъпни жени!
...
и че Мъжете така мислят така 100%

докато Щастливата неудобна жена вижда смисъл в живота си.

Щастливата жена не е робот. не е кукла. В нея има чувства! Има желания
Тя е чувствена натура.
Огромно количество жени се намират в интимни отношения със своите мъже, любовници, ухажори...
Но какво могат за това да кажат?!
Как й се струва, че е тя е слънчице, а останалите са леснодостъпни.
В кръг около мъжа. Всички жени са убедени, че мъжът е в центъра, а около него, като ято врани, са куп лесни жени.
Но реално къде са те? търсиш, търсиш, изморяваш се, а няма такива, но у жените има друга версия "мъжете така мислят".

Щастливата жена вижда смисъл в живота си и не смята да се отказва от него! Тя живее собствен живот, а не за сметка на мъжа си. Неудобната жена е щастлива по определение. От щастливата жена бива привлечени мъжете, защото искат да се приобщят към това щастие.

...... нуждата от чувства...
......

Истинската жена е неудобна, защото е непредсказуема, изменяща се.
Какво е непредсказуема? - Не, не е неадекватна!

Забелязали ли сте, че бременната жена се държи много странно.
Знаете ли какво е моето мнение? Както се държи бременната жена - така трябва винаги, винаги да се държи всяка жена.
Как е при нас мъжете? Подаряваме на жената рози, тя казва - благодаря! и ние решаваме, аз разбрах - цял живот 1 път в месеца ще подарявам 3 бели рози, а при смъртта й 2. Но ако любовта се усили - 4. И тя е една такава - с досада - уф, пак ли бели рози, а той носи ли носи, а тя /с досада/ благодаря ти, любов моя!
А мъжът носи цял живот бели, та бели рози, а не пита - какви цветя ти харесват. Маргаритки. 1 сноп маргаритки. Маргаритки?
....
Импулсивна. Какво значи импулсивна?! Неочаквана.
За мъжа е удобно да е предсказуема.
/ирония/ Два часа преди истерията й, да му подава писмено заявление, че ще изпадне в истерия от 2 до 4 часа.
Или че има каквито и да желания
Седи, седи мъжът, поглежда си часовника - ето, сега имам време, можеш да изпаднеш в истерия, да се поблъскаш в стената... ей така преди футбола имам 40 мин ....."

издиктува ми го Сатья /семеен психолог/ Бързо писах, но прекалено бързо бърбори, а и ми трябва време да се посмея и не записах всичко

имам абонамент и слушам напоследък лекциите му


п.п. ако по-късно го изслушам пак, ще поправя някои неточности... по-добре е да се слуша както е



Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.10.20 15:42



Тъкмо се чудех, докато го чета това, кой идиот го е писал, пък то - семеен психолог повдига духа на подтиснати женици.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Неудобнитенови [re: alisalisa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.10.20 15:53



Не зная какво повдига, но с глас се смея.
Доста комедийни програми ми бледнеят.
А и прилича на 1 актьор руски
играеше в "кухня" - дмитрий нагиев





Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор blood9 ()
Публикувано02.10.20 16:04



Е за да е щастлива една жена ако знаеш колко много изисква.



Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано02.10.20 17:18



Неудобната жена е емоционална
/свързаното с емоциите поведение..../
/а мъжът иска след работа - Тихо да е.
Той е казал своите 3000 думи за днес на работата си. И то повечето 3-буквени, все пак е началник.


Това е вярно. Мъжът наистина иска тишина и спокойствие като се върне от работа и една жена трябва да е глупачка, за да не се съобразява с това. Само че защо не е казано какво да прави мъжът, когато жената се върне уморена от работа. Той да мълчи ли и той



Редактирано от vida1929 на 02.10.20 17:31.



Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано02.10.20 17:27



Това е абсолютна боза, даже не ми и смешно, съжалявам.
Руснаците имат много странен маниер на изразяване, който не ми допада. Уж езикът име е като нашия, но имат различни смислови нюанси така да се каже.
Чела ли си Дмитрий Лихачов? С удоволствие го чета, ще потърся линк



Тема Re: Неудобнитенови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано02.10.20 17:51



"Неудобната жена е емоционална
/свързаното с емоциите поведение..../
/а мъжът иска след работа - Тихо да е.
Той е казал своите 3000 думи за днес на работата си. И то повечето 3-буквени, все пак е началник."

Това е вярно. Мъжът наистина иска тишина и спокойствие като се върне от работа и една жена трябва да е глупачка, за да не се съобразява с това.

По-скоро трябва да е глупачка, за да се ожени за такъв.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано02.10.20 18:47



тя не се бои да проси.

проси на български не означава същото като на руски



Тема Re: Неудобнитенови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.10.20 18:53



да, така е
благодаря



Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано02.10.20 20:03



Имам си правило - да не слушам, когато мъже обясняват жените. Винаги говорят глупости, засега няма изключения.

Може да ми е любопитно понякога да чуя мъжки поглед върху жените.

Но мъже да обясняват жените, никога. Последното ми такова преживяване беше, когато четох Пиер Дако (белгийски психолог), как обяснява, че жените страдали неутешимо от това, че нямат пенис и от тази им липса и страдание произлизат всички проблеми в техния живот. Оттогава си казах - КРАЙ! И повече никога не слушам обяснения на мъже за жени.


Редактирано от Luchezara на 02.10.20 20:14.



Тема Re: Неудобнитенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.10.20 20:23



може да е боза, но и доста истини между смешките, имитирането, влизане в роля, онагледяване с примери
все едно прави някаква смесица от суха лекция с частично пресъздаване на ситуации
този похват вероятно му е за да задържи вниманието на аудиторията,
както детските учителки, стигайки до пряката реч, имитират уж гласа на кумчо вълчо, кума лиса...
по едно време направи забележка на момиче, което гледа в телефона си
не е лесно да не си скучен
направил си е конспект, но се опитва да е атрактивен, провокативен на моменти

Щастливата жена, според теб, удобна ли е или не?
говори за жената със самочувствие, със свой живот и занимания, с желания, които осъществява
прави съпоставка с антипода й - жената, която като се лепне за някой мъж и е обсебваща, смятаща го, че й е притежание и може да разпорежда живота му
отделно последната е неудовлетворена, мърмореща, нещастна



Тема Re: Неудобнитенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.10.20 20:36



не съжалявай, че не ти е интересно
това, че на мен ми е и даже ме разтоварва - не е задължително и теб
но е нетрадиционен
можеше да има формулирана мисъл - мъжът, дори след труден работен ден, трябва да изслушва жена си, защото.... т.е. обяснителен стил,
но не
Сатья каза доста неща с ирония и индиректно - жената има нужда да говори. общуването между двамата е важно и то в точния момент, а не по график, проблемите се обсъждат...



Тема Re: Неудобнитенови [re: Luchezara]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.10.20 10:01



В отговор на:

Последното ми такова преживяване беше, когато четох Пиер Дако (белгийски психолог), как обяснява, че жените страдали неутешимо от това, че нямат пенис и от тази им липса и страдание произлизат всички проблеми в техния живот.




Това е голяма смехория, наистина.
Обаче им дай да обясняват дълго и напоително, без никакъв опит за връзка с реалността.
Това, между другото, е характерно за средновековната схоластична философия - ако теорията е в противоречие с реалността, значи теорията е вярна, реалността греши.



Тема Re: Неудобнитенови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.10.20 10:15



В отговор на:

Руснаците имат много странен маниер на изразяване, който не ми допада.




Нищо им няма на "маниера", просто техният език си е такъв, проблемът обикновено е в кьопавия превид, понеже често се превеждат само думите, без да се обърне словореда, за да стане български. Защото така и така се разбира.

Лично аз, много рядко съм попадала на свястен превод от руски, такъв, че да не се усеща руският език, а да си звучи на чист балгарски. Обикновено с другите езици няма подобен проблем, защото са толкова различни от българския, че ако се преведат само думите, просто няма да е разбираемо. (Справка - Нюк, преди известно време как пишеше и почти нищо не му се разбираше, ако не знаеш английски).



Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.10.20 10:15



Ужас!





Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано03.10.20 11:42



жената,която като се лепне за някой мъж и е обсебваща....смятаща, че й е притежание

Така казано, наистина не звучи добре

Но я си спомни за Брулени хълмове на Емили Бронте и за обсебващата любов на Кати към Хийтклиф, който е за нея целият й живот, смисъла.



Тема Re: Неудобнитенови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано03.10.20 11:58



Не знам. За пети път мъча Исак Бабел, пфу-не мога да го чета. После, дадох 30 лв за Братя Карамазови на Достоевски. С големи напъни стигнах до десета страница и се отказах. За същото време леко и като на майтап изчетох без никакви проблеми и ми беше безкрайно приятно, маса английски и френски автори.
И аз не мога да разбера какъв ми е проблема с руската литература и руснаците.

Редактирано от vida1929 на 03.10.20 12:07.



Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.10.20 12:48



В отговор на:

Щастливата жена, според теб, удобна ли е или не?
говори за жената със самочувствие, със свой живот и занимания, с желания, които осъществява
прави съпоставка с антипода й - жената, която като се лепне за някой мъж и е обсебваща, смятаща го, че й е притежание и може да разпорежда живота му
отделно последната е неудовлетворена, мърмореща, нещастна




А на мен тази полова сегрегация, винаги ми е изглеждала нелепа.

Представи си например, един щастлив мъж и антипода му - обсебващ, смятащ, че жената е негово притежание и може да разпорежда живота и, и отделно последният е неудовлетворен, мърморещ (макар в мъжкия вариант да е по-скоро скандалджия, но има и достатъчно жени - скандалджийки), нещастен.

Съществуват ли такива мъже? - сигурна съм, че можеш да назовеш по няколко и от двата типа сред познатите си (поне аз мога) ...защо тогава въпросът трябва да се свежда до жените само?

И отделно, че това описание на характери и "типове", е толкова схематично и опростено, чак до абсурдност, до глупост, до безсмисленост.

Един-единствен човек би могъл да бъде всичко това, и в същото време да не е нищо от това, и пак да е жив, топъл, истински.



Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано03.10.20 14:21



В Русия това е голям бизнес: да учат жените как да бъдат жени. В България проблемът с женствеността явно също е сериозен. Свидетел съм как маса жени залитат по всевъзможни коучове и се объркват тотално. Ама в объркването лошо няма - все пак е показател за случваща се вътрешна работа, желание за промяна.



Тема Re: Неудобнитенови [re: Luchezara]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано03.10.20 14:25



Пиер Дако и на мен подейства така





Тема Re: Неудобнитенови [re: aiumi]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.10.20 15:29



ти сега удобна или неудобна си?!



аз съм по-скоро неудобна
нищо, че голяма част от живота ми съм била и твърде много отдадена на работа и на домакинстване, винаги си имам свой собствен свят, а много от нещата, които правя, ги върша само в случай, че искам
започнах работа когато детето ми беше на 1г. и 4 мес. Тогава щом нещо трябваше да се свърши - намирах сили за всичко. Сега мога и да отсрочвам домашни дела, а и да ги предоставям друг да ги свърши.



Тема Re: Неудобнитенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.10.20 15:54



в лекцията имаше и за ревността, което не преведох свястно
пиша бързо, но той далеч по-бързо говори


2 пъти превъртях "лентата", даже мислех да сложа на абзаците час и минути
и да оставя само болднати няколко важни изречения, но се унесох

та... за която и да е книжна или реална жена мъжът може да осмисля живота й, но нито й е роб, нито подчинен, нито на 24-часова служба при нея и жертва на издевателства - физически и психически
ама тя го обичала, затова го ревнувала - глупост. обичта може да се покаже по хиляди начини и без манипулацията "обичам те и затова така правя"



Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.10.20 19:08



В отговор на:

ти сега удобна или неудобна си?!




Абе удобна/неудобна,
всичко е относително,

а и тези неща, за които си писала в темата (за които е говорил онзи човечец),
са толкова далеч от мен, все едно са от друга планета, изобщо не съм на тази страница, дет вика Дарк.

По-важното е, че съм тамън за моя мъж, както и той за мен.



Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано03.10.20 19:31



Е ето в това се превърна света. Някой да ти обяснява кое е истинско, да лепи етикетчета, да се заиграва с хората и защо?
Щастливата жена не е робот. не е кукла. В нея има чувства!
Всички ХОРА, не са роботи и имат чувства. Ние на човешко ниво, където сме еднакви не можем да се разберем, а сме тръгнали половото да разбираме, където различията са много.
НЕ ПРАВИ ТОВА, КОЕТО НЕ ИСКАШ НА ТЕБ ДА НАПРАВЯТ!
Вселенски закон!



Тема Re: Неудобнитенови [re: aiumi]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано03.10.20 19:38



Един-единствен човек би могъл да бъде всичко това, и в същото време да не е нищо от това, и пак да е жив, топъл, истински
Напълно съгласна, човек е всичко и нищо и едва тогава е топъл и истински. На хората, като кажа, че съм всякаква и изпадат в ужас, ама то е защото, че те не се признават за такива, а са такива, нищо човешко на никого не е чуждо.



Тема Re: Неудобнитенови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.10.20 19:42



Напълно съгласна, човек е всичко и нищо и едва тогава е топъл и истински. На хората, като кажа, че съм всякаква и изпадат в ужас, ама то е защото, че те не се признават за такива, а са такива, нищо човешко на никого не е чуждо.

изпадат в ужас???
егати плашливите хора, къде ги намираш?



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано03.10.20 19:43



та... за която и да е книжна или реална жена мъжът може да осмисля живота й, но нито й е роб, нито подчинен, нито на 24-часова служба при нея и жертва на издевателства - физически и психически
ама тя го обичала, затова го ревнувала - глупост. обичта може да се покаже по хиляди начини и без манипулацията "обичам те и затова така правя"

Това важи и за двете страни. Винаги съм казвала, че любовта и ревността не са равнозначни, напротив конкуренция са, ревността убива любовта.
От ревност се убива, а нима човек, който обича може да нарани съзнателно някого?



Тема Re: Неудобнитенови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано03.10.20 19:49



Ми..хората са свикнали да показваш едно поведение и тогава са спокойни.
А и откъде да знам, противоположностите се превличат, явно аз привличам такъв тип хора-плашливи, не знам.
Ама то и да им кажа, аз съм никаква, пак няма да го осмислят..


в реала..пълно е с такива..



Тема Re: Неудобнитенови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.10.20 19:58



Ми..хората са свикнали да показваш едно поведение и тогава са спокойни.

ама чакай сега, едно е да заявиш в разговор, че нищо човешко не ти е чуждо, дори да преспиш с мъжа на приятелката си или да крадеш от магазин, а съвсем друго - да се държиш истерично и неадекватно. ако ще се изпада в ужас, човек требе много да се постарае да го докара на пълна откачалка.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Неудобнитенови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано03.10.20 20:14



Това ли се визира под "аз съм всякаква?"
Ми не..
Аз съм и истерична и груба и невъзпитана и всичко лошо, което е човешко, както и добра, усмихната, нежна и т.н., т.е. всички човешки емоции, а емоциите това съм АЗ. и начина по който ги проявявам.
Кой говори за провокацията на тези емоции.
Ми не, не бих легнала с мъжа на приятелката ми защото за мен е емоция-предателство и да кажем лицемерие.
Краденето от магазина е страх..
Изпитвала съм ги и тях/страх, лицемерие, предателство/, но под друга форма, т.е. по други обстоятелства и преживявания.
Всякаква не значи че съм готова на всичко..



а колкото до истерии, май само два пъти не съм могла да контролирам себе си, т.е. съм била в истерия..е не ми хареса... и избягвам ситуации, които могат да ме доведат до нея. Но съм я изпитвала.



Тема Re: Неудобнитенови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано03.10.20 20:16



Само емоциите ни различават от ИИ, само те не могат да бъдат пресъздадени.
но тук идва и въпроса, кой какво разбира под емоции и чувства.



Тема Re: Неудобнитенови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.10.20 20:18



Аз съм и истерична и груба и невъзпитана и всичко лошо, което е човешко, както и добра, усмихната, нежна и т.н., т.е. всички човешки емоции, а емоциите това съм АЗ. и начина по който ги проявявам.

С едни и същи хора???
Твай биполярно разстройство, бре.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Неудобнитенови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано03.10.20 20:25



Знаех си, че ще ми спретнеш диагноза.
Тези едни и същи хора са точно като мен, с емоции, които искам да ми ги показват. Ако изразяването на емоции е биполярно разствойство..ок.
карай.



Тема Re: Неудобнитенови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.10.20 21:07



Тези едни и същи хора са точно като мен, с емоции, които искам да ми ги показват.

Ужасът, в който ги хвърляш, е много силна емоция.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Неудобнитенови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано03.10.20 21:16



Така да бъде..ама не забравяй, че това е твоя интерпретация.





Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.10.20 21:25



На български пък когато искаме нещо учтиво, се "молим" ("Един портокалов сок, моля.", "Помоли ме дали може да му услужа с книгата." и т.н.) като славянските робчета, които може, а може и да не сме, докато на английски се please-ват, произходът на която дума е латинската placare (от която произхожда също така тяхната дума за "предразполагам", "успокоявам" и др. -- placate), което няма нищо общо с думата pray, каквото "моля" също така означава.







Тема Re: Неудобнитенови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.10.20 21:41



ма нали сама писа, че хората изпадали в ужас, бре?
моя интерпретация било - У-ДЖАСТ!



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Неудобнитенови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано03.10.20 21:47



От думата "всякаква"..защото и те явно като теб, си мислят за спане с мъж на приятелка..


Ама то е забавно, да гледаш чужди интерпретации за нещо..

пп а между другото ако се направи изследване или анализ..95% процента от хората, когато нямат граници за мислене, т.е. не им е предоставено етикетче, вкарват нещата в нещо лошо и негативно. Винаги забравят за другата страна.



Тема Re: Неудобнитенови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано03.10.20 21:51



Освен думи има тон, интонация, изражение..хиляди още неща, което са не по-малко от думата "моля".
Онзи ден в работата се скараха колегата и гаджето му..нямаш идея същата тази думичка колко негативи може да носи.
От което продължавам да Благодаря на Бога, че в семейството не съм имала скандали и такива разправии.



Тема Re: Неудобнитенови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.10.20 22:09



Ти си щастлива личност.

ПП: Би трябвало да се считаш късметлийка.



Редактирано от Nuke Dukem на 03.10.20 22:21.



Тема Re: Неудобнитенови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано03.10.20 22:14



Определено. И мога наистина само да Благодаря! Е имала съм и много трудни моменти, но вярвам, че човек израства в болката си.
Може би и за това понякога така ти се карам, за да те заболи и да помислиш, нищо че аз ставам гадна и тъпа.





Тема Re: Неудобнитенови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.10.20 23:23



Като спомена болка, току-що излязох от остър пристъп на трисмус (trismus, lockjaw, не знам как се нарича на български).

То е някакъв ужасен спазъм на челюстните мускули, само че не на затварящите челюстта такива, а на онези, които я отварят и надолу и настрани. В момента все още съм в релапс (спазмите не са приключили), но ме поотпусна.

Това може да е симптом на тенанус -- състояние, което се причинява от бактерията Clostridium tetani. Не знам дали съм бактерионосител на тези ужасни бактерии, но веднага щом се върна в СФ, ще искам от личната лекарка да ми бият ваксина.

Това ми се случва може би вече за 4-ти път досега в моя живот и трябва да потърся незабавно лекарско внимание. Чувството е все едно някой е пъхнал лост в дясната става на моята челюст и се опитва да я изкърти.







Тема Re: Неудобнитенови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано04.10.20 00:00



От думата "всякаква"..защото и те явно като теб, си мислят за спане с мъж на приятелка..

хаха. за този пример ли се хвана?
изпитваш У-ЖАС някой да не помисли, че си способна на това?



Мъ много си лесна за провокиране.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Неудобнитенови [re: aiumi]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано04.10.20 08:49



хубаво е и това





Тема Re: Неудобнитенови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано04.10.20 10:24



Лисо, прекалено си умна, за да се правиш на глупава..
Ако аз изпадах в ужас, нямаше да продължавам да твърдя, че съм всякаква, но вярно някои неща в човешкото мислене ме провокират.



Тема Re: Неудобните (ПП)нови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано04.10.20 10:43



ПП: След това, което преживях снощи (най-неописуемо ужасната физическа болка, която някога съм изпитвал) -- твоето "каране" изглежда като погалване с перце...

По едно време се появи реална опасност да се задуша в собствената си слюнка или да получа инфаркт/инсулт от изтощение. Ревах като заклано прасе, като заклан звяр... Не го пожелавам дори на най-големия си враг. Ако има ад на Земята, това преживявяне беше един кръг от него. Срам ме е да изляза навън, знаейки какво са чули съседите, и слава Богу, че никой от тях не се обади на тел. 112, защото сигурно щяха да ме арестуват.

Когато се върна в София, първото нещо, което ще направя, ще бъде да се поинтересувам дали има ваксина Д-Т-П (дифтерит-тетанус-пертусис) и колко струва, и ако има, ще започна да се подлагам на нея редовно (напр. на всеки 2 години или колкото време тя предпазва).

Пазете си здравето.

Иначе не си нито гадна, нито тъпа. Както казах преди, ти си щастлив човек. Недоразуменията, които сме имали през годините, са просто една капка в океана на фона на реалната беда, която може да сполети даден индивид. Бъди здрава.





Тема Re: Неудобните (ПП)нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано04.10.20 11:27



Нюк, болката е част от живота.. независимо дали е физическа или "душевна" и за съжаление тя е лично преживяване. Трябва сам да я преживееш.
Още от малко "учих" това хлапето ми, че каквото и да направи, тя ще трябва да "плати цената" , аз и да искам не мога, няма как да взема нейната болка, дори и физическа.
Така, че минало, не го мисли, преживя го. Търпение и това ще мине. Съчувствам, но не мога да помогна.

а колкото до "недоразуменията"..ми не..не са, никога и никъде не съм казвала че съм перфектна...или че трябва да съм еди каква си..и такава искам да ме виждате..та всичко е оки...

Редактирано от ShokoLada на 04.10.20 11:28.



Тема Re: Неудобните (ПП)нови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано04.10.20 11:29



Научила си я добре. Благодаря ти, че сподели това. Не бях отразявал досега върху този факт, че всеки сам трябва да "плати цената" на своя живот.

Както ти каза -- минало; не е за мислене.

Бъди здрава.





Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано04.10.20 12:41



Има поговорка: "Ревнува не този, който обича, а който иска да бъде обичан."




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано04.10.20 17:34



До скоро мислех и аз така, ама не е. Ревнивият не позволява да бъде обичан. Неговото съзнание не е отворено за обич, а за някакъв страх, за някаква илюзия, че е лъган, че е мамен, че има други..знам ли, но не позволява да бъде обичан. А да не говорим, че няма как да обича така.



Тема Re: Неудобните (ПП)нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано04.10.20 17:44



Е, няма защо.
И ти бъди Здрав!



Тема Re: Неудобните (ПП)нови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано06.10.20 03:13



Благодаря ти за добрата дума.

Впрочем виж ми

в ютюб. Изглежда ли ти апетитно?

ПП: Best viewed на 1080p60



Редактирано от Nuke Dukem на 06.10.20 03:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.