Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:57 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Неудобнитенови [re: aiumi]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.10.20 15:29



ти сега удобна или неудобна си?!



аз съм по-скоро неудобна
нищо, че голяма част от живота ми съм била и твърде много отдадена на работа и на домакинстване, винаги си имам свой собствен свят, а много от нещата, които правя, ги върша само в случай, че искам
започнах работа когато детето ми беше на 1г. и 4 мес. Тогава щом нещо трябваше да се свърши - намирах сили за всичко. Сега мога и да отсрочвам домашни дела, а и да ги предоставям друг да ги свърши.



Тема Re: Неудобнитенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.10.20 15:54



в лекцията имаше и за ревността, което не преведох свястно
пиша бързо, но той далеч по-бързо говори


2 пъти превъртях "лентата", даже мислех да сложа на абзаците час и минути
и да оставя само болднати няколко важни изречения, но се унесох

та... за която и да е книжна или реална жена мъжът може да осмисля живота й, но нито й е роб, нито подчинен, нито на 24-часова служба при нея и жертва на издевателства - физически и психически
ама тя го обичала, затова го ревнувала - глупост. обичта може да се покаже по хиляди начини и без манипулацията "обичам те и затова така правя"



Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.10.20 19:08



В отговор на:

ти сега удобна или неудобна си?!




Абе удобна/неудобна,
всичко е относително,

а и тези неща, за които си писала в темата (за които е говорил онзи човечец),
са толкова далеч от мен, все едно са от друга планета, изобщо не съм на тази страница, дет вика Дарк.

По-важното е, че съм тамън за моя мъж, както и той за мен.



Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано03.10.20 19:31



Е ето в това се превърна света. Някой да ти обяснява кое е истинско, да лепи етикетчета, да се заиграва с хората и защо?
Щастливата жена не е робот. не е кукла. В нея има чувства!
Всички ХОРА, не са роботи и имат чувства. Ние на човешко ниво, където сме еднакви не можем да се разберем, а сме тръгнали половото да разбираме, където различията са много.
НЕ ПРАВИ ТОВА, КОЕТО НЕ ИСКАШ НА ТЕБ ДА НАПРАВЯТ!
Вселенски закон!



Тема Re: Неудобнитенови [re: aiumi]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано03.10.20 19:38



Един-единствен човек би могъл да бъде всичко това, и в същото време да не е нищо от това, и пак да е жив, топъл, истински
Напълно съгласна, човек е всичко и нищо и едва тогава е топъл и истински. На хората, като кажа, че съм всякаква и изпадат в ужас, ама то е защото, че те не се признават за такива, а са такива, нищо човешко на никого не е чуждо.



Тема Re: Неудобнитенови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.10.20 19:42



Напълно съгласна, човек е всичко и нищо и едва тогава е топъл и истински. На хората, като кажа, че съм всякаква и изпадат в ужас, ама то е защото, че те не се признават за такива, а са такива, нищо човешко на никого не е чуждо.

изпадат в ужас???
егати плашливите хора, къде ги намираш?



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Неудобнитенови [re: holi_day]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано03.10.20 19:43



та... за която и да е книжна или реална жена мъжът може да осмисля живота й, но нито й е роб, нито подчинен, нито на 24-часова служба при нея и жертва на издевателства - физически и психически
ама тя го обичала, затова го ревнувала - глупост. обичта може да се покаже по хиляди начини и без манипулацията "обичам те и затова така правя"

Това важи и за двете страни. Винаги съм казвала, че любовта и ревността не са равнозначни, напротив конкуренция са, ревността убива любовта.
От ревност се убива, а нима човек, който обича може да нарани съзнателно някого?



Тема Re: Неудобнитенови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано03.10.20 19:49



Ми..хората са свикнали да показваш едно поведение и тогава са спокойни.
А и откъде да знам, противоположностите се превличат, явно аз привличам такъв тип хора-плашливи, не знам.
Ама то и да им кажа, аз съм никаква, пак няма да го осмислят..


в реала..пълно е с такива..



Тема Re: Неудобнитенови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.10.20 19:58



Ми..хората са свикнали да показваш едно поведение и тогава са спокойни.

ама чакай сега, едно е да заявиш в разговор, че нищо човешко не ти е чуждо, дори да преспиш с мъжа на приятелката си или да крадеш от магазин, а съвсем друго - да се държиш истерично и неадекватно. ако ще се изпада в ужас, човек требе много да се постарае да го докара на пълна откачалка.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Неудобнитенови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано03.10.20 20:14



Това ли се визира под "аз съм всякаква?"
Ми не..
Аз съм и истерична и груба и невъзпитана и всичко лошо, което е човешко, както и добра, усмихната, нежна и т.н., т.е. всички човешки емоции, а емоциите това съм АЗ. и начина по който ги проявявам.
Кой говори за провокацията на тези емоции.
Ми не, не бих легнала с мъжа на приятелката ми защото за мен е емоция-предателство и да кажем лицемерие.
Краденето от магазина е страх..
Изпитвала съм ги и тях/страх, лицемерие, предателство/, но под друга форма, т.е. по други обстоятелства и преживявания.
Всякаква не значи че съм готова на всичко..



а колкото до истерии, май само два пъти не съм могла да контролирам себе си, т.е. съм била в истерия..е не ми хареса... и избягвам ситуации, които могат да ме доведат до нея. Но съм я изпитвала.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.