Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Хълцамнови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.09.20 21:55



Моме, на тебе кога ти остава време за истински живот, като не си спряла да дращиш в дира - ежедневно и преизобилно?



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Хълцамнови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.09.20 22:57



– броят на потребителите на Интернет. Останалите живеят в бедните райони на Африка и Индия.

Това по отношение на не..взима по-голямата част от ежедневието на Нюк, не на съвременния човек..

Що се отнася до абсолютно презрително го наричам бла-бла – пак казвам: плюеш по това, което ползваш. Аз също го ползвам, но не плюя по него. Интересува ли ме, че плюеш по него – не. Интересува ли те, че аз не плюя по него – не. В общи линии ти казвам – говориш пълни глупости.

Относно задачките-закачки – като не можеш да решиш даден проблем, поне овладей агресията си, породена от този факт. Аз лично съм тръгнал от 1+1, също както теб, но в един момент ти си се отклонила към групата на "аз бях дотук, повече не мога" и повече никога не си се върнала обратно на пътя.

Тоест колкото и да се гневиш, че по време на "задачките-закачки" не можеше една стъпка от решението да намериш – задачите бяха решени и който се опитваше да вникне, разбра. Очевидно ти все още не си. Е, решенията са там – не съм оставил нито една нерешена задача. А дали ти някога ще оцениш тяхното решение – това зависи само от теб. Отново и отново ти казвам (това ти го повтарям от години насам всеки път, когато започнеш да се пенявиш срещу ми), не ме интересува нито на йота, нито на кварка – какво мислиш за мен и какъв безполезен боклук ще излезе изпод твоите ръце по моите ръце.

И пак ти казвам – първо си изчисти правописа, а после започни да ми го размахваш пред лицето.

...купуването на стоки по нета си е чиста проба предоверяване и мързел.

Ми ху'у, ай купи си фенер като моя "от магазина" – доставиха ми го вкъщи.

Едно време работех във фирма за геодезически инструменти. Всяка седмица идваше един бус стока – основно нивелири и триноги, но също така и джипиеси и сонари. Как мислиш, че ставаше тази поръчка – чрез комуникация с японци и американци... Всяка седмица хващаме джета до Япония и се връщаме обратно в родината, нарамили нивелири и триноги, а после същото до САЩ, връщайки се с джипиеси и сонари под ръка?!

Не, разбира се! Чрез кореспонденция по Интернет.

ПП: Айде и за теб с твоето любимо лятно вино и ми се махай от главата. Ходи да си развиваш теориите някъде другаде, точно в Интернет не вървят.

ППП: Намерила една кокошка просо и започнала да го кълве. Кълве, кълве – па кат' се наяла, го заплюла. Минал се ден, пак огладняла. Отишла при просото и пак – кълве, кълве, па кат' се наяла...

Та и ти така.



Редактирано от Nuke Dukem на 21.09.20 22:59.



Тема Re: Хълцамнови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано22.09.20 08:32



ааа време си имам за всичко вече..

та дори и за "преобилното" дращене в дира..



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано22.09.20 08:44



Нищо не мразя..пестя си енергията от такива силни емоции като мразене..
мъдростта е като нещо го преживееш и го осъзнаеш..преживяванията ти те правят мъдра..не отричам информацията от книжките, но ако ти не знаеш какво е дадено нещо, не си го изпитала, колкото и да четеш за него, ти го блъскаш в нещо познато и подобно..но не и в същността му..
Едно време хората са нямали нет, нямали са и коли, телефони, живота им е бил труден, за това са преживявали трудностите и за това са били мъдри..при днешният лесен живот пред тв-то и компа чакай ти мъдрост..
никой не отчита фактор време..а той е в основата на всичко..времето е всичко, ..ама не часовете и минутите..за друго време говоря..времето в човешкият живот.
мъдростта не е свързана с глобализацията и разказването и като народно творчество..

Редактирано от ShokoLada на 22.09.20 08:52.



Тема Re: Хълцамнови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано22.09.20 08:51




погледни се бе...засегнах една твоя зависимост и ти ако можеш ще ме смачкаш, само и само да я защитаваш..а аз дори не я нападам..
ай сега ще ти дам задачка.....опитай се да си представиш Нюк без нет и виртуал...интернета е нещо придобито, а това значи, че във всеки момент може да изчезне..но какъв ще е живота на Нюк, като нета го е направил слаб и зависим..заради лесният живот който му предлага.
А другото не ми се коментира..имаш свободата да си ме представяш каквато искаш..претенции нямам.



Тема Re: Хълцамнови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано22.09.20 08:55



ааа забравих да ти благодаря за песничката...

наистина я харесвам..



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.09.20 09:44



мъдростта не е свързана с глобализацията и разказването и като народно творчество..

Мнооого сложно, мнооого, като литературните критици.
По простичко от мен : мъдростта е свързана отношението към другите хора. Ако имаш всички факти и дадености да обидиш някого и не го правиш, значи имаш вече мъничко мъдрост. Ти, Нюк, аз... всички пишем тук. Защо смяташ, че той е зависим от интернета, че в реала няма какво да покаже, а ти си по-различна?



Тема Re:нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано22.09.20 09:53



Какво е обидата?
и не, не е свързано с отношението към хора, а към живота..към всичко в този свят, дори и към буболечките...тревичките и т.н.
Зависимостта, каквато и да е, е лична..а разликата между мен и Нюк, поне това което виждам е, че той се осланя в много голяма степен на нета. Прочети го какво ми е написал. Почти всичко прави през нета, за лесен начин на живот.
Писането тук е най-малкият проблем..защото ако няма нет, да, ще ми липсвате всички вие, но мога и без това..
тук съм защото съм от години тук..и търся хората..т.е. виртуалното общуване с хора, познати от години..
не се вписах дори и във фейса..като социален елемент..
а и в повечето пъти..аз кривя през моята призма..мен не ме интересува че някой ме нарекъл еди как си..а защо, какво вижда за да го каже..


ама и това което пиша е излишно..защото никой не е длъжен да ме разбира..просто споделям мое виждане

пп явно хората толкова са свикнали да се бранят от думички, да се чувстват нападнати, да поемат и раздават вина..и всичко се приема толкова лично и драматично, че започнах да се чудя аз от този свят ли съм..



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано22.09.20 10:44



"всичко се приема толкова лично и драматично, че започнах да се чудя аз от този свят ли съм.."

Интересно, ако някой ти напише постинг като твоя към Нюк, ти как ще го приемеш?
Доста скоро тук се плюхте и обиждахте достатъчно и аз помня, че ти го "приемаше лично и драматично".
Опитваш се да изкривяваш действителността. Но не всеки можеш да излъжеш или омотаеш. И тук е риска за теб, защото останалите ще имат трезва оценка.

Основният принцип е 'всеки може да прави, каквото иска, стига да не вреди на другите.'




Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано22.09.20 10:46



Само другите нямат ... според теб.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.