Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:52 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано23.09.20 12:17



каква е истината за портокала?

Ако 10 човека ядем един и същ портокал и на 6 ни е сладък, а на четири е кисел, значи портокала е по-скоро сладък. Ако на 8 е сладък, на 2 е кисел, значи е сладък.





Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано23.09.20 12:22



ти няма да се впечатлиш на това глупачка, а ще ти е интересно защо те наричам така..т.е. какво глупаво виждам в мнение, разсъждение..и т.н.

Едно и също е, интересуваш се, вълнува те. дали причината, все тая, хабиш енергия да се чудиш за нещо, на което не можеш да си отговориш.

Няма глупаво разсъждение, има познания, въз основа на които си правиш свои изводи.

Изобщо не ме вълнува какво глупаво виждаш в мои разсъждения. Ако твоите познания са различни от моите, това е нормално. Можем да спорим, можем да разсъждаваме заедно по темата, но да си задавам въпроси от сорта на "защо той така мисли за мен"... и то животът ще ми мине в такива питанки, пък той кратък





Тема Re: Хълцамнови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано23.09.20 20:50



И фермани да ми пишеш, излишно е. Не се хаби.



Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано23.09.20 20:53



Ти израсна ли в очите си, чрез моята глуповатост?
Да съдя? Нито съм съдия, нито Бог.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано23.09.20 20:54



Манипулации? Цел?



Тема Re:нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано23.09.20 20:57



Т.е. истината за тези двама, на които е кисел е, че е сладък?



Тема Re:нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано23.09.20 20:58



От интерес до вълнение разликата е оттук до небето.

Да, обичам да задавам въпроси, но не към всеки.



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано23.09.20 20:56



Т.е. истината за тези двама, на които е кисел е, че е сладък?
Истината за онези, които виждат червеното, а не за далтонистите. А те би трябвало да приемат тезата на болшинството. Или ако човек е кьорав, приема истината на зрящите.
Както и да е, щом до сега не се разбрахме, няма смисъл.
Все някой трябва да спре, ето аз спирам.





Тема Re:нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано24.09.20 07:47



Разбрах те от раз, на попитах за другите двама. Те трябва да приемат груповото и общественото мнение за истина, ама това е лъжа, защото за тях е кисел. Разговорът ни тръгна от това, какво е истината и според кого.
Незрящият се доверява на един, но има друга сетивност, която му носи информация.
За мен истината е друга, т.е. тя се гради само на факти. Това е портокал и това е истина, а какъв е портокала - кисел, сладък, със семки, твърда или мека кора, обичам ли го и т.н. са субективните оценки на човека, т.е. индивидуални, там не може да има обща истина, защото всеки ще вижда различие.
Така е и при хората. За едни съм една, за други друга, за трети трета, всеки вижда това, което иска да види или което носи в себе си. А човекът е един, но всеки има своята "истина" за него. И 10 човека да виждат едно и също, пак не е истина, защото винаги ще има други двама, за които това е "лъжа".
За това попитах Лъчазара, коя истина и според кого.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.