Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Параграф 22нови  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано17.09.20 21:23



Днес влязох в аптека в центъра на малък български град без маска, за да си купя маска, и на входа забелязах добре познатото известие, че е забранено влизането без маска (наред с правилата за дистанция и максималният брой клиенти, който е позволен вътре).

Стоях настрана като потенциално чумав и когато дойде моят ред, аптекарката зад тезгяха, естествено, ме посрещна машинално със заплашителен тон:

-- Влизането в аптеката е забранено без маска! Излезте, моля!

Попитах реторично как може човек в РБ да си купи маска без маска, щом влизането в аптека без маска е забранено, когато нейна колежка ме обслужи. След като учтиво се разделих с нея, си продължих по пътя.

Какво излиза?! За да вляза в аптеката, трябва да имам маска, а за да си купя една, трябва да вляза в аптеката.

Решението на този сравнително прост проблем е автомат за маски като онези за метробилетчета в метрото например (vending machine), обаче може би се оказва, че потенциалните приходи от такъв "бизнес" са по-ниски от инвестицията, която той изисква, кой знае, но наистина щеше да е доста елегантен инструмент, както и може би най-рационалната стратегия за справяне с проблеми от този вид -- не искаш да обслужваш клиенти без маска, тогава нека това бъде вършено посредством машини. Интелигентно решение.





Тема Re: Параграф 22нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано18.09.20 10:48



Това е следствието, а ето я причината..
От началото на пандемията заразените в България са общо 18 544, а излекуваните - 13 391
как се лекува без лекарство..това едно, а смъртните случаи май бяха 154..и това за 6 месеца..вече 7
а много ми е интересно за истинската причина на тази пандемия..
не трябва да се търсят начини за закупуване на маски..а как да се премахне ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО им ползване. На морето нямало човек с маска..ние в колко Българии живеем..с колко различни закони и правила..?



Тема Re: Параграф 22 [re: Nuke Dukem]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано18.09.20 17:10



Как си? Какво прави шофьорската книжка?


Сега нова работа свързана с шофиранетоли имаш?



Тема Re: Параграф 22нови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.09.20 21:00



Лично предпазни средство може да е шал, кърпа, маска, шлем... Упоменато е в 1 заповед на МЗ



Тема Re: Параграф 22нови [re: Deern]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано18.09.20 22:08



Добре съм, благодаря ти.

Вече направих едно ПТП и изпържих един съединител.



Докато паркирах в паркинга на Билла-та във Велико Търново на бул. Краков 1А вертикално (перпендикулярно, напречно) на преден ход и успоредно на вече паркиран автомобил вляво от мен, слушайки глупостите на майка ми – която вместо да ме предупреждава за опасностите от нейната страна, ми натякваше как този автомобил няма да има място да излезе – не осъзнах, че стената пред мен НЕ Е продължение на стената пред другия автомобил, а под лек ъгъл (да речем 170 градуса) КЪМ МЕН, вследствие на което, обяснявайки на моята мамА, че не съм блокирал шофьора отляво и едновременно с това приближавайки бавно напред с около 1 км/ч – идеята бидеща да осигуря на колата вляво максимално място ми кресна да СПРА и докато това се случи, предната дясна броня вече беше увредена:



Това е относително скъпа щета за моето семейство (и недопустима в моя ум) и моето първо пътно транспортно произшествие... Да се надяваме – последното.

Оттам към Албена продължи баща ми и след Търговище седнах отново зад волана – като по Хемус край Варна през цялото време слушах как трябва да карам със 130 на път с ограничение 140 (всъщност там трябва да карам с не повече от 140 – разбира се, само ако условията позволяват това), а преди това бях слушал през целото пътуване от София как на места трябва да управлявам със 100 при ограничение 90, с 80 при ограничение 70 и всякакви такива ултрафрустриращи тъпотии – и накрая, когато вече ние бяхме почти там, буквално на 100 м от къщата, на изкачващ се път, (толкова стръмен, че го изкачвам комфортно на 1-ва предавка), трябвайки да направя десен завой на нерегулираното кръстовище (на равнозначни пътища), което трябваше да прекося, видях светлините на автомобил в супертясната уличка, в която исках да вляза, който искаше да направи ляв завой и да се спусне по стръмния път, който аз току-що бях изкачил... И отбих вдясно на една, хм, полубетонна "площадка", в която, както по-късно разбрах, имаше дупка:



Човекът направи своята маневра и аз се заех да потегля наляво, за да се върна на пътя и да направя десния завой (вместо, както осъзнах скоро след това премеждие, да бактракна – да се върна назад – до пътя под въпрос), форсирайки колата здраво напред на полусъединител (неосъзнавайки, че съм заседнал в дупката) и действително потеглих, но 100 м по надолу колата беше вече воняща страшно на изгорели съединителни дискове.

Тази ужасна маневра ще струва няколко стотачки.

За съжаление, аз не съм обучен за шофиране в такива условия и никой от моите родители не ми каза да бактракна назад. Ситуация, за която никога дори не съм чувал и бях напълно неподготвен.

Иначе не, нямам нова работа свързана с шофирането. Стара работа, свързана с шофирането – нямам също така.

ПП:



Редактирано от Nuke Dukem на 19.09.20 01:45.



Тема Re: Параграф 22нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано18.09.20 22:20



Не знаех това. Благодаря ти, че ме предупреди.





Тема Re: Параграф 22нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано19.09.20 09:02



Когато шофьора е нов, се случвт такива неща.

Аз като взех книжка също скочих в една дупка, но не такава като на твоята снимка с тоалетната хартия, това сигурно е на луната на строеж.



При мен скороста беше около вероятно 40 км/ч, но като уцелиш подобно препятствие можеш да изкривиш джантата — при мен това се случи.
После гумата спада. Аз бях сама, но баща ми забелязал и я смени.

А строежа пред къщи се премести в съседната улица.
През седммицата пазарувах и за пръв път от 2 месеца можех да паркирам между строителните заграждения пред гаража.
Всичко ок, тясно, но успях да отворя вратата без да ги допира.

После ги махнаха — мисля — яко, сега няма пречки.
До гаража направиха една триъгълна леха. Багера заглади почвата преди 1-2 дни.
Вчера видях че по загладеното има следи от гуми.
Въобще не знам дали съм бил аз. До нас има паркинг и в момента всички коли от съседната улица в ремонт са там, но във входа му пасва само 1 кола. Ако се срещнат 2 автомобила, единия трябва да маневрира пред нашия гараж.
Следмалко ще изляза да загладя почвата.



Тема Re: Параграф 22нови [re: Deern]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.09.20 18:33



Вери найс, много си готина, а твоят баща е красив пЕрсон, защото той веднага е сменил джантата, виждайки, че тя е в състояние, което налага нейната подмяна (а може и да е имало нова гума за на тати момичето, кой знае).



Не, наистина, това е било супермило и внимателно от негова страна, ти трябва да си изключително щастлива да го имаш... Толкова сладичко, толкова сладко!

Сериозно де, това наистина е прекрасен жест и те поздравявам за Имането му (тук "И" означава "и" с ударение )!

Ако аз изкривя джанта на колата, после баща ми ще я смени, ама на найс и феродо.

Нито е сменял досега колела, нито има време за това, нито би харесал перспективата да има да плаща за нови джанти... Аз не знам дори дали той би имал пари за нова една. Едно нещо е сигурно -- ако го направя, след това ще видя километража на неговия боен кораб на 140 по българските магистрали седнал зад волана... През крив макарон!

Тази сутрин му обясних, че аз не съм шофьор на линейка, а и не искам да ставам, така че това трябва да е бил последният път, когато ме е карал да превишавам скоростта с 13 мили в час на ограничение 40 или с 20 км/ч на 60, с 10 на 100 и каквато и да е от онези ужасии, на които бях подложен по време на това първо относително далечно шофиране мое. Знам, че то трябва да е било необичайно трудно за него да чуе това от мен, но това е единственият начин да си укрепя основата, върху която тепърва ми предстои задачата да изградя моите шофьорски навици и умения. Това, според стандартите на школата, която ме обучи,
е някак си точно начално ниво мощен автомобил (започват от около 111 KW, ~150 к.с) и ако бих искал да овладея уменията, които са необходими за безопасното и, разбира се, законно шофиране на такъв тип автомобили (което искам) -- това не е правилният начин да се направи.

А иначе дупката не може да е като строеж на Луната, тъй като там гравитацията е просто малко над 6 пъти по-ниска от тази на Земята (6.056, за да сме приблизително прецизни) и микстурата няма да се втвърди по същия начин, но би могло да се каже, че е като пословичните кратери на земната луна.

Най-общо казано всичкият кислород, който микстурата цимент + вода изисква, за да втаса до бетон, се съдържа във водата (H2O), така че от чисто теоретична гледна точка бетонна дупка, подобна на тази, би могла да се постигне (имайки наум, че такова усилие -- ноу шит, Шерлок! -- щеше да е абсолютно прахосничество на време и енергия, и най-вече на човешки животи) и по същество там (на Луната) няма никаква причина за бетонът да НЕ СЕ втвърди, взимайки предвид , с които човек щеше да трябва да се запознае, за да постигне такова хипотетично безпрецедентно човешко постижение.



Редактирано от Nuke Dukem на 19.09.20 21:09.



Тема Re: Параграф 22нови [re: Nuke Dukem]  
Автор expat ()
Публикувано19.09.20 20:00



Споко, бронята се оправя за дребна сума, а съединителя е по-малкото зло. Можело и по-голяма беля да стане. Да си жив и здрав, колата е разход.



Тема Re: Параграф 22нови [re: expat]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.09.20 22:15



Благодаря ти.

Впрочем съм допуснал 2 граматически грешки в мнението, на което си отговорил... Трябва да има тире непосредствено между думите "място" и "ми", както и дефис между думите "по" и "надолу".

Обратно към колата... Фактически структурата на бронята е непокътната и по нея няма пластични деформации, но бояджийската работа на този автомобил е имперфектна и се чувствам виновен, че добавих една имперфекция, а относно изпържения съединител -- под всякаква критика. 2 абсолютно недопустими грешки. Такова безобразно шофиране не бива да се допуска под никакви обстоятелства.

Друго нещо, което не мога да си простя е, че съм си забравил зарядното за фенера и сега не мога да патрулирам ефикасно с Душока.

Както и да е,

.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.