Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:22 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Най-кошмарната нощ в живота ми.нови  
Автор vida1929 ()
Публикувано10.09.20 20:01



При баща ми на село съм. Но за да не се притесняваме взаимно, се преместих в къщата на леля ми.
В 3ч и 12 мин се събудих от доста силно земетресение, което е необичайно за тази част на Стара Планина. Седнах, премръзнала в нощницата ми и в този момент бушоните изпукаха. Ако бях останала и без ток, ужасът ми щеше да е неописуем.
Облякох се и тръгнах да обикалям из двора, който е огромен, не можеш да го обходиш за два дни и нощи. Намира се на високата част на селото, до гората, а в най-ниската му част има мочурище. Когато валят дъждове, водата прелива и може да стигне почти до къщи. Викам си: сега ако завали, ще затъна до шия и утре не могат да ме изкопаят....и в тоя момент заръмя. Бързайки към къщи, се заплетох в едни треволяци и се нажулих цялата в коприва. Прибрах се, всичко ме боли и сърби.
Най-накрая като съм заспала, и сънувам странен сън: влязла съм в мочурището да търся нещо, но не знам какво. Най-накрая го намирам и го нося в къщи. Нещо малко, квадратно прилича на малка картина.

На другия ден, днес както шеташ из къщи,гледам на бюфета малка картина с дървена рамка, която изобразява ....ако ви кажа какво няма да повярвате-жена,която до кръста е нагазила в тресавище. Нито съм имала някога такава картина, нито мога да си обясня как се е появила. Може би е знак свише, че съм се разминала на косъм със смърта, така си мисля и че това трябва да го запомня.
Въртях всички регионални телевизии, но никоя не съобщи за земетресение.

Вие имали ли сте някакви знаци и предупреждения свише???



Тема Re: Най-кошмарната нощ в живота ми.нови [re: vida1929]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано10.09.20 20:58



> Вие имали ли сте някакви знаци и предупреждения свише???
никога.
съня е само продукт на твоето собствено подсъзнание, няма смисъл да се опитваш да го екстернализираш.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: от нищо нещонови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано10.09.20 21:02



Не разбрах, защо си тръгнала далече от къщата посред нощ? Друг път не прави такива неща.
Ако беше запазила самообладание, нищо от това нямаше да се случи.




Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано10.09.20 21:05



"Вие имали ли сте някакви знаци и предупреждения свише?"

Колкото до това, в живота си съм имала много предупреждаващи сънища. Когато съм успявала да ги запомня и да се съобразя с тях, съм избягвала големи беди.




Тема Re: Най-кошмарната нощ в живота ми.нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано10.09.20 21:12



Такива земетресения съм сънувала, че дори като се събудя..още всичко ми се върти и тресе..

но не е зле да погледнеш гредите в къщата, ако къщата е гредоред..
Предупреждение?..едва ли..каквото има да става ще става..а намирането на нещо май винаги е хубаво..помисли какво си намерила, открила тези дни и тръгни в тази посока..
и защо си излязла навън или по-точно тръгнала да обикаляш двора..това си е допълнителен стрес..
абе ти си явно доста смела, щом спиш сама в къща до гората..аз не бих посмяла..



Тема Re: Най-кошмарната нощ в живота ми.нови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано11.09.20 07:35





Земетресението в старопланинския регион изглежда се е случило само насън.



Тема Re: Най-кошмарната нощ в живота ми.нови [re: vida1929]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано11.09.20 23:21



Щом е нямало земетресение - да не би да се е отворило свлачище, преплъзане на повърхностните земни пластове върху глинестия,, слягане на основите ...



Тема Re: Най-кошмарната нощ в живота ми.нови [re: vida1929]  
Автор vida1929 ()
Публикувано12.09.20 15:44




Днес станах рано и седнах да закуся и да пия кафе във всекидевната, която гледа към двора.
Значи, не е имало земетресение, сънувала съм. Но наистина ходих до мочурището, газих и вадих разни предмети.
Дворът е толкова стръмен, че ако оставиш нещо, след няколко дни няма да го намериш. Вятърът ще го завлече чак долу . Там от години никой не стъпва, защото е мрачно и страховито. Навремето от там взимаха торф, за да наторяват градината. И така си обяснявам защо в градината непрекъснато намирам разни стари предмети и съдове от прабаба ми-пендари, ножици, които сигурно имат антикварна стойност.
Удивително място! Почувствах се доволна от съществуването на тази стара къща, където можех да се усамотя и да избягам от хората. Не всеки може да гледа мочурище от прозорците на стаята си, а аз си падам по мрачни, непристъпни места. И вместо те да ме угнетяват, аз напротив- си възвръщам спокойствието.
Станах, взех картината и установих, че всъщност изобразява рибар, хвърлящ мрежа в морето. Мрежата приличаше на дълга женска коса, а морските вълни на разлюляните от нощния вятър клони и стърнища в тресавището. От жена-стана мъж, и от тресавище-море. Отново се убедих как човек в емоцията на страха, вижда нещата изкривени.




Редактирано от vida1929 на 12.09.20 15:46.



Тема Re: Най-кошмарната нощ в живота ми.нови [re: vida1929]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (пристрастен)
Публикувано12.09.20 20:53



Виде ма , кът га си взела да откачаш ?





Тема Re: Най-кошмарната нощ в живота ми.нови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано13.09.20 22:04



На сомнабулите нарочно слагат мокра кърпа пред леглото, за да може като стъпят на нея, да се събудят.
А ти уж във вода чак си газила, а не си различавала сън-реалност?!
Не, че мен лично ме учудва или че не вярвам да бъркаш двете...
А за картината - някоя Альонушка?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.