Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Грижата за себе синови  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.09.20 13:38



Как разбирате грижата за себе си в рамките на семейството, изхождайки от идеята, че човек има тяло, дух и душа с техните нужди?
Аз съм от хората, които се грижат за другите в сем., пренебрегвайки себе си и искам да променя някои неща.
Инресуват ме всякакви мнения, не само мнения на семейни жени и мъже.
Моля, въздържайте се от отговори от типа Изрусявам си косата два пъти в месеца или Искам да си хвана любовник


Или пък що да не пишете квото ви дойде на езика
Не очаквайте да отговарям. Мисля само да чета.

Редактирано от vida1929 на 08.09.20 13:46.



Тема Re: Грижата за себе синови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 15:14



Ми не правя за другите в семейството неща, които могат и сами,
че да се чувствам самопренебрегната заради другите. Пък ако нещо не могат, винаги съм се старала да ги науча, за да сме си взаимозаменяеми във всяка грижа.
Хем така никой не се самоизтъква пред другите къв бил грижовен към семейството.
Което е адски дразнещо.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Грижата за себе синови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.09.20 15:37



И как разбираш грижата за себе си?



Тема Re: Грижата за себе синови [re: vida1929]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано08.09.20 17:26



Трябва да имаш ритуали.

Например сутрин в 06.30 ч да играеш на някоя компютърна игра още преди да си взела душ и да си излязла за работа.



Или да станеш сутрин преди всички и да пиеш кафе, без някой да ти препречва пътя.


Важно е да имаш време за себе си — когато си сама със себе си — да може да разпуснеш мислите си, да не препускат в графика.

Другата грижа е когато си с някои хора — приятели, с които имаш общи интереси и мислите сходно.
Това често е твотята приятелка.
Със съпруа ти е друго, той е някой, който ти пасва, приятелките не ти пасват, те са същите като теб и то с оная част от теб, с която човек чудесно се разбира (т.е. добре е да се затвърдява от време на време, да не се изгубиш някъде)



Тема Re: Грижата за себе синови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.09.20 19:53



Ей сега, докато си драскаме, вместо да бърша прах като една грижовна домакиня, се грижа за себе си. Правя това, което ми е по-интересно, пък ако някого в къщи дразни праха - да хваща парцала.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Грижата за себе синови [re: Deern]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.09.20 21:20



Ако продължиш в същия дух поста си: какво друго правиш за себе си?



Тема Re: Грижата за себе синови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано08.09.20 21:26



Мисля, че грижата за себе си зависи например от психическото състояние и от настройката на даден човек. Не толкова от ангажиментите му. Защото ако човек осъзнае, че нещо му дотежава, обикновено може да измисли някакъв вариант да облекчи нещата.
Но ако сърцето му не пее, не се усеща свободен и капитан на живота си, няма подходяща среда, тогава грижата за себе си може да придобие доста мътна представа. (Защото представата за нещо, предхожда действието.)

Спортът отрезвява доста добре човек, във всяка ситуация. Той се явява като грижа за тялото независимо от това, какво се случва наоколо, ... което постепенно намества добре психиката и мислите (при добро желание).




Тема Re: Грижата за себе синови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.09.20 21:21



Обичам да чистя и не ми е проблем. Имам време и да изчистя, и да се занимавам с моите хобита и интереси. Но предпочитам първо да съм изчистила и подредила. Правя го за себе си, за да ми е конфортно. Свободна съм да разпределям времето си, както искам. Освен това синът ми често хваща прахосмукачката.



Тема Re: Грижата за себе синови [re: vida1929]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано08.09.20 21:32



Питай ме за конкретна посока.


В каква посока искаш да правиш нещо за себе си? В спиритуална, артистична друга?

Друг разпостранен вариант е градинарството.
Аз го правя за почивка само с един вид летни цветя. (останалото градинарство за мен е работа).

Също обичам да карам велосипед — редовно, само при хубаво време и винаги с музикалната плейлиста.
Днес например направо не можах да се събера в себе си от кеф (не че имам някаква конкртна причина, но се отвориха възможности). Мисля че навъртях 20 км В обедната почивка успях да се прибера, бях 20 мин унас и после се върнах на работа.

Иначе аз харча много пари. Едно е мъж да харчи много пари, друго е жена да харчи за същите неща парите — това се потвърди в последните няколко дни.
Непознати мъже правят грешни изводи, защото имат някаква друга представа как една жена може да се грижи за кефа си. (това за пореден път показва кoлко изостанало е обществото)

Ама да не ти пука, ако искаш в тая посока да се грижиш за себе си, но това е само един начин и по резyлтат може да е равен на горните в горния пост.



Тема Re: Грижата за себе синови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.09.20 21:42



В последно време не се чувствам свободна, а реално не мога да си отговоря какво ме ограничава, освен някакво мое вътрешно чувство. Реално имам пълна свободна на действие, но сама се спирам, самоограничавам. Започвам да си мисля, че свободата е илюзия.
Почнах да тичам и упражнения, но се отказах. Викам си: по-добре един прозорец да измия, е по-смислено


Да, средата е важна-хората, обкръжението. Напоследък предпочитам природата.
Ако има начин да живея в гората и на километри да няма никой




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.