Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:39 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Отхвърлиха менови  
Автор blue jewel ()
Публикувано05.09.20 12:06



От интервю за работа, която много исках, и сега не знам как да се събера и са повярвам в себе си отново. Някакви идеи? Колкото повече мисля, толкова повече затъвам и подозирам, че и на следващи интервюта пак ще е същото.
Ок, имам пропуски в знанията. Сядам да чета и вместо да запомня нещо, се шашкам до безумие и си викам "не, пак няма да успея". В момента имам работа, но вече не ме удовлетворява и не знам как да продължа напред. Дори само като чета обявите, се плаша от огромните им изисквания.
А останалите ми познати успяват. Много колеги напуснаха и сега са шефове и какво ли не. А аз тъпча на едно място от години само от страх.
Не знам как да се преборя с тази ситуация.
Единствената мантра в главата ми е "не ставам за нищо", "не съм толкова добра като другите", и независимо какво опитам да правя, не успявам.

Редактирано от blue jewel на 05.09.20 12:14.



Тема Re: Отхвърлиха менови [re: blue jewel]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано05.09.20 12:17



Изкарай един курс в твоята специалност.

Сменянето на работа означава че ти търсиш нещо по-добро нои че работодателя развива и подобрява длъжността, вакантното работно място.



Тема Re: Отхвърлиха менови [re: blue jewel]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано05.09.20 12:13



То че си тъпа е ясно. Колко па да са огромни тези изисквания. Че и четеш. Лелееееее



Тема Re: Отхвърлиха менови [re: blue jewel]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано05.09.20 12:42



От интервю за работа, която много исках, и сега не знам как да се събера и са повярвам в себе си отново.
гледай на тези интервюта като на куиз шоу. след всяко куиз шоу си опресняваш въпросите на които искаш да отработиш отговорите и върху които трябва да наблягаш. Отделяш необходимото време да шлифоваш уменията си по въпросите на които си била неубедителна в последните интервюта. Опреснаваш резюмето си наблягайки на нещата в които имаш дълбоки знания и опит. Подбирай интервютата според вероятността да попаднеш на интересна за теб проблематика/задачи в които имаш натрупан опит и знания. Продължаваш напред към следващото куиз шоу , тръпката от очакването му те стимулира и те зарежда с енергия а не те стресира и подтиска. Ако имаш проблеми със стрес / нерви / медицински проблем обърни се към специалист и не оставяй медицинския проблем да отнеме удовослтвието и тръпката от подготовката ти в кариерата ти. Бъди последователна и упорита.

Между другото, отнасяй се със скептицизъм към обективността на интервюиращите - имай предвид че интервюиращите не избират най-добрия кандидат според количеството му знания и опит или според бързината на мисълта му а според пригодността му да работи в точно определен колектив съставен от точно определени хора които са далеч от перфектни. В такъв смисъл отхвърлянето ти от определена позиция не трябва да е края на света тъй като причината за отхвърлянето е твърде възможно да няма нищо общо с дълбочината на знанията ти и опита ти.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Редактирано от lsrael Thornstein на 05.09.20 12:48.



Тема Re: Отхвърлиха менови [re: Deern]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано05.09.20 12:47



Какъвто и да е курс няма никаква стойност в бг



Тема Re: Отхвърлиха менови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано05.09.20 14:10



Освен това редовно изхвърляй на боклука мисли от сорта на "не ставам за нищо" и проветрявай около себе си, когато бъдеш подложена на вонящи коментари като по-горния. Подготви се най-щателно и съм сигурен, че до 0.5-1 години ще можеш да седнеш на по-удовлетворяващо работно място. Не преставай да усъвършенстваш себе си като продукт или придобивка и продължавай да се продаваш, в един момент реалната ти стойност ще надхвърли предлаганата заплата и ще те наемат.





Тема Re: Отхвърлиха менови [re: Nuke Dukem]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано05.09.20 14:20



Аха. Продукт дето не може да си намери работа на заплатка





Тема Re: Отхвърлиха менови [re: blue jewel]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано05.09.20 14:30



Може би трябва да снижиш летвата - аз поне така бих направил. Не всеки може да скача високо. Хората сме доста различни но пък имаме толкова общи неща.





Тема Re: Отхвърлиха менови [re: Albena l]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано05.09.20 14:38



По-добре това, отколкото психопат, който замеря с лай*а другите. Освен това тя може да си намери работа на повече от прилично и дори завидно за бг стандартите заплащане, просто има нужда от малко лична и професионална подготовка. Ти например не даваш никакви индикации, че би могла да издържиш повече от 5 минути на интервютата, за които тя говори, без да те насочат любезно към изхода.





Тема Re: ППнови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано05.09.20 14:43



Как протече интервюто? На какви въпроси трябваше да отговаряш? Какво те караха да правиш? Какво от нещата/качествата/уменията, които те изискват, ти е липсвало?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.