Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:53 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Грижата за себе синови [re: FlLERO99]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано08.09.20 23:33



Е, добре де, аз като не пуша, значи според теб е загубена кауза да напиша нещо свястно.


Но пък, ако пропуша, ще имам толкова сериозни проблеми със здравето, че едва ли бих могла да ги понеса.

Знам, че цигарите успокояват, но само временно и на повърхностно ниво.
Затова пък внасят токсини в организма и пречат на самопочистването и самовъзстановяването му.

Файли, досаждам ти, само защото искам да си здрав. А пък за цигарите цял свят говори, че действат по точно обратния начин.




Тема Re: Грижата за себе синови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.09.20 00:30



Ти пък ме разбра буквално. Мисълта ми беше, че когато някой очаква да правиш нещо за него или общото ви благо, защото е свикнал ти да се грижиш за това нещо, се отпуска, приема за даденост, а ти с гордост или не, го приемаш като твоя грижа. Ако го правиш за собствен кеф, това е време за себе си. Но ако го правиш от отговорност, навик или защото това очакват от тебе, започваш да усещаш, че не отделяш време за себе си, защото е много важно да се грижиш за другите.

Пък то не е много важно, ти си го направила такова, когато ти е харесвало да правиш такива важни неща. Когато усещаш, че се самоощетяваш, защото много ти се иска да правиш нещо друго баш в този момент, но имаш грижа, отговорност, навик, ред, просто се замисли кое ти е по-важно. Да се чувстваш грижовна, без да е необходимо или да се чувстваш свободна за себе си.

като бърша прах, щото обичам да ми е чисто, всички се ползват от чистото.
но когато друг избърше праха, щото обича да ми е чисто, пак всички се ползват от чистото. е, що само аз да се дуя от гордост, че се грижа за другите, нека малко и те се понадуят, че се грижат за другите - не съм егоист.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Грижата за себе синови [re: Luchezara]  
Автор FlLERO99 (ВЕЛИКА ГЕРМАНИЯ)
Публикувано09.09.20 00:26



Отдавна още от 90те години съм забязал, че цигарите активират мозъка на доста хора.Например такъв е случая с писателя-фанаст Любен Дилов който познавах.Друг случай един съсед, трети случай една бивша приятелка сподели сподели, че се усеща активност на мозъка при тютюнопушене.

Светът говори така за цигарите, но много хора не са ги опитали и второ този ефект на отварянето на мисълта от цигарите далеч не се наблюдава при всички хора.Явно при по-голямата част от хората цигарите не действат така и имат само негативни ефекти.



Тема Re: Грижата за себе синови [re: FlLERO99]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано09.09.20 04:00



след десетилетия пушене.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Тема Re: Грижата за себе синови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано09.09.20 11:44



не бъркай удовлетвореността от себе си..с грижа за себе си..
израза .."грижи се за себе си" мен лично много ме дразни..защото в него винаги са натъпкани чужди представи за грижа..



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано09.09.20 11:54



Защо пък чужди представи за грижа? Не можеш да отречеш, че като порасне, от човек се очаква да стане автономен и да може да се грижи за себе си по всякакъв начин.




Тема Re: Грижата за себе синови [re: alisalisa]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано09.09.20 11:58



Много точен постинг.






Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.09.20 12:15



Защо пък чужди представи за грижа?

щото всичко живо в темата се юрна да й дава конкретни предложения как да се грижи за себе си - от сутрешното кафе до китките.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Редактирано от alisalisa на 09.09.20 12:09.



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано09.09.20 12:23



Ами авторката това написа - "интересуват ме всякакви мнения", "пишете, каквото ви дойде на езика".
Поне аз не съм я съветвала нищо, просто написах това, което мисля на първо четене по темата и споделих нещо за себе си.




Тема Re: Грижата за себе синови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.09.20 13:24



Грижата за себе си е свързана с историята, която разказваш на себе си за себе си. Ако приемеш ролята на страничен наблюдател, можеш да я разгледаш сравнително безпристрастно и да видиш убежденията/основите, върху които я градиш. След което имаш възможността да пренапишеш - стъпка по стъпка - сценария в посока, която ще задоволи действителните ти потребности(възможно е да са доста по-различни от тези, които декларираш).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.