Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:51 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Друга подобна тема  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.08.20 16:56



Ние хората не знам как сме оцелели досега при такова изобилие от живот около нас. Нямам идея как сме се запазили и продължаваме да живеем на тази планета толкова дълго време.

Ако останалия живот на планетата можеше да говори на нашия език, какво според вас би ни казало?

Външен човек попаднал в дивата Амазония например не би имал голям шанс за оцеляване. Може би съвсем малък - дето се вика - ню-ню... все пак индианци си живеят там открай време и не просто оцеляват - те си живеят и умират спокойно без никой да чуе дори за това. Не вдигат шум - просто си живеят там хората.

Не съм някакъв фен на това да се откъснем от цивилизацията и да... сещате се да се върнем в първобитно-общинния строй... аз лично не бих го понесъл - по-скоро бих умрял... я от възпален апендикс, я от някой бацил заселил се в тялото ми нещо друго... не че е нещо лошо или изключително... просто един жив организъм по-малко на тази пренаселена планета. На никой дори няма да му пука (може би само на близки и приятели ама ще го преживеят - животът продължава и след нас).

Какво бихме могли да направим, за да съжителстваме мирно с останалия живот на планетата - така, че и за тях да е добре и за нас да е добре?

Или пък просто не сме дорасли за такова нещо?!

Ей такива мисли ми минават през кухата глава





Тема Re: Друга подобна теманови [re: osvoboden pich]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано20.08.20 17:51



Това ти е насадено, че няма да оцелееш..
натъпкани сме със страхове и с идеята, че днешният свят е по-безопасен..че знаем всичко..а сме вкарани в такава зависимост, че не е истина просто..шанса сега да умреш е много по
В Амазония няма как да те бутне кола, няма как да загинеш от катастрофа..там хората живеят в племена и всеки се грижи за всеки..
еее аз нямам проблем с останалият живот..само с насекомите и паяците не съм на ТИ..ама и там имам напредък..три дни един паяк ми се разхожда, но не го убивам от страх..ще го издебна да го хвана и ще го пусна навън..



Тема Re: Друга подобна теманови [re: ShokoLada]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.08.20 18:10



Бял, неподготвен и непригоден човек, попаднал в джунглите на Амазония обикновено умира, щото не е пригоден за средата там почти на 90% е факт. Или ще го изяде нещо, или ще умре от болест, паразит или отровна змия ще го клъцне, бацил и т.н. абе там всичко е някак враждебно за белия човек... Може би първите заселници от Колумбово време са измирали като мухи там, пък са докарали и много болести на местното население ама някак са успели да го овладеят и въпреки всичко да създадат градове по поречието - естествено с цената на много жертви в началото, докато се пригодят.

Гледах един филм преди време, не му помня името ама беше по действителен случай за едни пътешественици, които отиват там, но се губят... един по един... един го една пълноводна река, друг нещо друго. Та единият оцелява, но се губи напълно в джунглите... някак успява да се измъкне, но с цената на психиката си, която сдава багажа. Дори започва да халюцинира хора, с които да си говори.

там хората живеят в племена и всеки се грижи за всеки..

Кой всеки, като тези племена обикновено са раздалечени на огромни разстояния?

Доста опасно място е за непригоденият.

Аз го дадох само като пример - има достатъчно други места по планетата ни - и всичко е някак враждебно към нас. Вземи океаните например - ако не е техниката - сме напълно непригодени... ама замърсяваме средата на тварите, които живеят там.

У дома също срещам паяци - ако видя такъв го изкарвам и го пускам навън, по възможност жив. Не мога да съжителствам с тях, щото съм "алергичен" към инсекти.

Как да съжителстваме с останалите твари по света без да си пречим взаимно, без да си променяме животът твърде драстично - има ли изобщо такъв начин?





Тема Re: Друга подобна теманови [re: osvoboden pich]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано20.08.20 18:37



Защо подценяваш инстинкта на човека? Той е невероятно силен..и защо говориш за сам човек..ти тук сам би ли оцелял?



Остави филмите..единственото което могат, е да те накарат да се замислиш за някои неща..но не и да ти дадат знание за инстинкт, оцеляване и т.н...това се развива..
а какво дирим в океана, като това не е нашата среда за живот?..
знаеш ли, аз вярвам в друго..че всеки човек си има определено време на земята и то като свърши..все от нещо ще се мре/тялото/..а от какво точно, едва ли има значение..дори и самоубийството е, свършено време..то просто е начин за смърт..
ее аз си съжителствам..и никой не ми пречи..просто нещата които не харесвам са далеч от мен..а ако не става да са далеч..ги приемам такива каквито са..и това е..

пп пак те прочетох..в твоите представи човека е сам...защо?

Редактирано от ShokoLada на 20.08.20 18:44.



Тема Re: Друга подобна теманови [re: ShokoLada]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.08.20 20:05



Защото аз съм индивид - един от около 7 млрд. Да, имам близки и приятели, не чуствам самота, ама като затворя очи и остана на 2 очи със себе си съм сам.





Тема Re: Друга подобна теманови [re: osvoboden pich]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано20.08.20 20:41



А защо смесваш нещата..да, ние сме 24 часа със себе си, но за да оцелеем на земята си трябва племе или група от хора..
Дори да се размножи човек са нужни двама..


Не си ли се замислял..човека колко е слаб, когато е сам..в повечето пъти не притежава дори и животинската сила, но има друго нещо, което го прави по..това е ума, мисълта за утре, как да улесни живота си, как да оцелее..ъпдейта му е малко по..от това да оцелее днес и сега..или пък може точно желанието за оцеляване, е причината да сме по..
преди време гледах Първият император /май така се казваше/ за Ромул и Рем..ама там освен инстинкта за оцеляване, бяха вкарали много вяра в Боговете..и да видиш колко интересно..човека с Вяра е практически непобедим..абе готино филмче..ама филмче..



Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано20.08.20 21:22



"Как да съжителстваме с останалите твари по света без да си пречим взаимно, без да си променяме животът твърде драстично - има ли изобщо такъв начин? "

Като всеки си има територия и уважава тази на другия. Или като се научим да живеем в пълна хармония с природата (това ще е прекрасно за тези, които го правят, защото това е единствената ни естествена среда, която създава всичко - интелект, живот, нас ...)
Ние имаме нуждата, а и пълната възможност да го направим (като си помагаме с технически средства и всякак).


Редактирано от Luchezara на 20.08.20 22:59.



Тема Re: Друга подобна теманови [re: osvoboden pich]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано20.08.20 22:41



Ти си готов будист.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано21.08.20 07:46



Ами индианците когато огладнеят - отиват и убиват нещо, после го изяждат.
Като им се дояде мед - изцеждат някой естествен кошер и ядат... И въпреки всичко живеят природосъобразно и не увреждат системата си. Може би разковничето се крие в това да не ловуваш повече от това, което ти е нужно за да се нахраниш... съответно и при нас - не купуваш неща, които не са ти нужни...



Темата е откровено тъпа, като създателят й ама лаф да става.



Тема Re: Друга подобна теманови [re: ad miral]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано21.08.20 07:47



Пцолютно






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.