Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Характеристика  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.07.20 15:06



Дразниш ме... Нервираш ме... Вбесяваш ме... Не ми се слушат глупости!

Можете ли да направите някакъв психо-профил или характеристика на човека, който редовно казва подобни неща, макар и да е чисто непрофесионална и любителска?





Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.07.20 16:58



Невротик.



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано14.07.20 17:45



> който редовно казва подобни неща
редовно ама на кого?

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Характеристиканови [re: lsrael Thornstein]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.07.20 18:09



Има ли значение... примерно ако не теб някой ти говори по този начин - каква психо-характеристика би му изградил?





Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.07.20 18:13



Племенникът ми често използва подобни реплики към който и да е - близки, приятели и т.н... затова питам. Аз го чуствам доста близък и ми е трудно да дам някаква що годе вярна характеристика. Много неща ни свързват и ми е трудно да го погледна дето се вика по-изучаващо и по-неутрално - от дистанция.



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.07.20 18:09



На колко години е?



Тема Re: Характеристиканови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.07.20 18:17



89-ти набор е.



Тема Re: Характеристиканови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.07.20 18:36



Става въпрос за племенника ми... Имаше тегаво детство и младежки години - проблеми с родителите и обратното. Стана скинар, биеше се на поразия - после се забърка в много, много сериозни неща с риск за неговия живот, говореше по телефона с много сериозни хора и т.н. мръсни дела, няма да изброявам - съвсем криминални и нелегални. После изведнъж се нормализира, събраха се с една девойка та от тях двамата е внучето. От етаж на къща, на рода на девойката направиха дом, напълно годен за отглеждане на дете. После отношенията им рязко се влошиха и се разделиха. Разбраха се седмица при него и седмица при нея. Пращаше й пари до момента когато настъпи ковид, който здраво ковна съвсем нормалната му вече работа с доста добра заплата и сега има проблеми със заплатата си та съм го приютил при мен, съответно и внучето, което идва през седмица... и така до момента в който си стъпи на краката и може да си намери квартира... Нямам проблеми нито с него нито с внучето (пази боже)... обичам си ги и двамата а внучето ми разтапя сърцето.

Забелязвам често подобни изрази да излизат от племенника - естествено аз не се връзвам кой знае колко. Обичам си го какъвто и да е дето се вика. Винаги съм готов да му ударя едно рамо - колкото и да го е закъсал... такива неща.

Затова питам - от дистанция каква психо-характеристика бихте му дали.



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.07.20 18:38



Обича си детето повече от всичко това просто е толкова явно, че не подлежи на коментар. Готов е на всичко за него. Може би някаква компенсация за неговото детство.



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано14.07.20 19:21



ами аз лично избягвам доста хора точно заради последното - не ми се слушат глупости. Но просто ги избягвам и преставам да комуникирам с тях вместо да им го повтарям непрекъснато. Ако някой не може да се изолира от околните които го дразнят си мисля че вероятно не може да си контролира импулсите.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Редактирано от lsrael Thornstein на 14.07.20 19:17.



Тема Re: Характеристиканови [re: lsrael Thornstein]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.07.20 19:29



Да, ама на мен такова ми е възпитанието, че близките хора са над всичко и това да не подадеш ръка на близък човек в кризисна ситуация е много кофти нещо. Просто така съм възпитан и много ми е трудно да не се отзова при нужда.



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано14.07.20 19:32



>ръка на близък човек в кризисна ситуация е много кофти нещо.

Ами аз за това те попитах за кого става въпрос. Ако става въпрос за човек с когото си свързан емоционално това е друга ситуация. В този случай ще трябва да преглътнеш егото си и да правиш това каквото се очаква от теб.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Характеристиканови [re: lsrael Thornstein]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.07.20 19:36



Аз това и правя.





Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.07.20 19:42



та съм го приютил при мен

За да си го приютил, вероятно ти допада, чувстваш го близък, почти като твое дете, обичаш го, освен това би трябвало отдавна да си наблюдавал неговите тип темперамент, характер и възпитание и ги приемаш. Или не? Но сега вече като твой съквартирант, пракарваш повече време с него и в по-голяма близост и неговия начин на изразяване , започва да ти прави по-друго впечатление, така ли? Или просто се питаш и какво се питаш? Защо го прибрах и си взех беля на главата


Скинхедс, бръснатите глави,много не съм се задълбочавала, но знам, че възникват в Англия като бунт към разпада на съвременното общество и неговите язви. Така че един младежки бунт на неговите години си е съвсем в реда на нещата. Не казваш да е възприел техния светоглед и политически идеи и да разбираме , че е минало-заминало.За националсоциалистическите изцепки-ясно и те защо се появиха. Българските бръснати глави-против циганите - също.
Моят син, който е почти на неговите години, пък се беше запалил по рокерските одежди, ама само по одеждите, никога не прие техния начин на живот, дори един мотор не си купи.



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано14.07.20 19:36



аз бих направил същото. Близките хора си остават близки дори и да ти казват отвреме навреме нещо неприятно.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.07.20 19:45



Вероятно преминава през силен стрес, тревога, несигурност. Възможно е и да не е от конкретната ситуация, а да е развил тревожно разстройство, в резултат от дългогодишно натрупване. Детство и т.н.



Тема Re: Характеристиканови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.07.20 19:53



За да си го приютил, вероятно ти допада, чувстваш го близък, почти като твое дете, обичаш го, освен това би трябвало отдавна да си наблюдавал неговите тип темперамент, характер и възпитание и ги приемаш. Или не? Но сега вече като твой съквартирант, пракарваш повече време с него и в по-голяма близост и неговия начин на изразяване , започва да ти прави по-друго впечатление, така ли?

Точно така е. Аз съм се грижил изцяло за него в по-ранната детска възраст.

Той възприема чисто фашистки и нацистки идеи и до ден днешен. Почти целият е татуиран с разна подобна символика... на гърдите си има пречупен кръст, носи гердан с чука на Тор... А има толкова непоказано и скрито добро у него... но някак като че ли само аз го виждам. Манипулативен е ама аз го очаквам. Такива неща. Аз си го обичам - какъвто и да е. Явно и той... Дето се вика има ми уважението. Когато така да се каже "скръцна със зъби" ме слуша. Може би мен ме слуша повече от баща си... въпреки че напоследък за радост поддържа доста добри отношения с баща си, което само може да ме радва.

Внучето е душичка... за него душата си давам.





Тема Re: Характеристиканови [re: aiumi]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.07.20 19:54



Общо взето на кръстопът е и не знае какво да прави с живота си.



Тема Re: Характеристиканови [re: aiumi]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.07.20 19:59



Много бързо и лесно може да отиде в криминалната посока и аз няма да мога да направя абсолютно нищо. Когато му кипне кръвта излиза от контрол. Веднъж два пъти съм го усмирявал ама не всеки път ми е по силите - въпреки уважението му към мен. Зависи си от кипването.



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.07.20 20:00



Ами нормално е да е напрегнат, в такъв случай. И това да избива в гняв и раздразнителност. Не им е лесно на младите.



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.07.20 20:02



А възможност за терапия? Или и такава идея би го вбесила?



Тема Re: Характеристиканови [re: aiumi]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.07.20 20:09



Ходи веднъж, след като се нарани със стоп патрон в челото... Психотерапевтът ни е познат и много добър професионалист и много естествено не сподели какво са си говорили, но каза, че го е раздрусал много, много здраво до сълзи. Оттогава племенникът ми е по-различен. Проявява много повече грижа към внучето. Обсипва го с внимание и любов. Винаги може да каже и винаги терапевтът е на разположение но чакаме сигнал от племенника дето се вика. В момента си играят с лего двамата в хола.





Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.07.20 20:10



Какво точно прави? Блъска, хвърля, чупи мебели? Ядосва се на хора, заканва се, че ще ги бие /убие? или го прави?



Тема Re: Характеристиканови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.07.20 20:15



Е не... чак до там не е стигал... а и аз в моят апартамент не бих му позволил да прави такива неща - бих го изгонил навън да се набуйства и когато се укроти ако иска да се прибере. Пак подчертавам - има ми уважението и не си позволява такива волности при мен. Действам му като спирачка, но за всичко си има лимити и при определени ситуации може да ги прескочи и да излезе от апартамента ми и тогава няма да имам никакъв контрол над него.



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.07.20 20:25



Е значи, контролираш го, но те е страх да не го изпуснеш навън.
А забелязал ли си да изпада в депресия и/ или да изпада в еуфорични, лигави настроения? Ползва ли дрога? Можеш да отговаряш или да не отговаряш на въпросите ми, в зависимост къде поставяш границата на личната информация. Защото ако ще е "характеристика", да е .



Тема Re: Характеристиканови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.07.20 20:37



Ползвал е кокаин и амфетамин в миналото доста редовно... сега е напълно чист - гарантирам. Депресия според мен има в лека степен, еуфория не, лигавщини не. Усещам, че не знае какво да прави с живота си, като безпътица някаква... От фирмата в която работи са го назначили за шеф на цяла печатна база, клон на огромна печатница - очевидно кръвта вода не става - и той е в печатница и очевидно много го бива в работата, която върши. Върши я със страст и желание.

Сега си лягам... утре ще чета.





Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.07.20 20:49



Дразниш ме... Нервираш ме... Вбесяваш ме... Не ми се слушат глупости!

Можете ли да направите някакъв психо-профил или характеристика на човека, който редовно казва подобни неща, макар и да е чисто непрофесионална и любителска?


киселяк със собствени проблеми. но ако ги казва само на определен човек, може и той да е киселякът.





Тема Re: Характеристиканови [re: alisalisa]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.07.20 06:10



Към мен използва обикновено - "не ми се слушат глупости". Другите неща по телефона към други хора - явно всички сме киселяци





Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор Zirzi ()
Публикувано15.07.20 07:02



Мое мнение, тегавото детство е направило от племеника ти Мъж, нищо нередно не виждам в детството му. Всеки е вършил в детството си глупости, но те изграждат характера ни.

Аз също все още имам приятели с тегаво детство, но повярвай мъже са в буквалния смисъл и по характер и си държат на семейството и се грижат за него, аз също съм бил дете с тъй нареченото тегаво детство та мога да вляза в обувките на племеника ти щом ти пиша за това.

Повярвай племеника ти е Мъж.



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.07.20 08:42



Ако помислим оптимистично, момчакът сега баш възмъжава - в смисъл се учи да изразява точно себе си, а не като част от група, които са взаимно свързани и зависими - €б€м ти бунта, €б€м ти свободата - скинари и пр. и не му е лесно.А ти по принцип си типът човек, с когото често деца/младежи се разбират по-добре и на по-приятелсска нога , отколкото с родителите - дядо, баба, чичо, вуйчо.



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор aiumi ()
Публикувано15.07.20 08:57



Според мен, той има необходимост да принадлежи към някаква общност. Това (татуировки,, кръстове, богове) са символи на принадлежност. Вероятно като дете се е чувствал отхвърлен от родителите си и приютен по милост от теб. Не е задължително да се е случило точно така, за да развие подобно усещане, обикновено чувствата са ирационални. Мисля, че в момента е важно да бъде близък с майка си и с баща си, за да се компенсира това донякъде. Никога не е късно. Защо сега живее при теб, а не при някого от тях?

ПП той очевидно има силна енергия и качества на лидер, и реалността му отговаря адекватно - професионална реализация и т.н. Проблемът е другаде - в сърцето ако мога така да се изразя (метафорично). :))) А липсата в сърцето дава това усещане за непълен и безпътен живот, колкото и реално да е изобилен във всички други аспекти.



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.07.20 13:58



Към мен използва обикновено - "не ми се слушат глупости".

ми разбирам го човека. ти що му говориш глупости?





Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.07.20 17:27



Извинявам се за забавянето ама днес се поцепих от яка работа





Тема Re: Характеристиканови [re: Zirzi]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.07.20 17:28



Абе мъж е... имам чуството, че може да повали бивол с един удар.





Тема Re: Характеристиканови [re: tuzlija-179435]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.07.20 17:32



Ами с мен отдавна се разбира по-добре отколкото с баща си. Когато говори с него обикновено избухва и го разбирам. Като говоря с брата си по работа и аз избухвам... Веднъж преди време го скрих у нас - беше се сбил с някакъв и трябваше да се скрие от други скинари - та го прибрах и тогава. Има цели квартали в София дето не стъпва - щото може да му е за последно.



Тема Re: Характеристиканови [re: aiumi]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.07.20 17:35



Нещата с баща му се нормализираха и са къде по-добре от преди. С майка му не иска да се чува, защото е станала алкохоличка... абе тегава работа - последния път като отиде при нея изпадна в тежка депресия и 1 седмица само лежеше свит на леглото и не говореше нищо.
Като че ли аз трябва да излея някъде - щото ми се е понасъбрало - та не толкова за него. В моя дом винаги може да намери подслон и той го знае. Иначе има ги и тези неща дето ги писа. Доколкото знам е бил тартор на бригада скинари.



Тема Re: Характеристиканови [re: alisalisa]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.07.20 17:36



Опитвам се да му налея акъл... то като че ли от мен много извира.





Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.07.20 18:14



Стрес, напрежение.



Тема Re: Характеристиканови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.07.20 18:32



При него или при мен?





Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.07.20 18:39



Вие си взаимодействате освен на съзнателно и на несъзнавано ниво. Това, че той не успява да се балансира и самоуспокои, се отразява и на теб. И в случая - за теб той е стресор.



Тема Re: Характеристиканови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.07.20 18:51



Да, така е. Живеех си много кротко, тихо и спокойно и тези неща ми идват в повече. Това обаче няма да ме откаже да помогна на близък в тежък момент. Просто имах нужда да излея някъде... ей така... натрупа ми се стрес.

Благодаря, че ви има и че съм част от този клуб





Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано15.07.20 21:48



Може би грешка във възпитанието.



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.07.20 23:10



Ако ми позволиш

за да предпазиш своето здраве, изпълвай се със състрадание и към себе си и към него. Но му дай ясно да разбере кога прекрачва границите ти.



Тема Re: Характеристиканови [re: dama spatia]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.07.20 11:37



Много грешки.





Тема Re: Характеристиканови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.07.20 11:38



Позволявам ти



Вече сме говорили, но мине-немине време и прескочи някоя граница, после пак всичко е нормално.

Дето се вика шъ съ опраим



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано17.07.20 12:19



Холерик под стрес



Тема Re: Характеристиканови [re: Sarayah]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано17.07.20 12:46



Холерик ли съм? Сигурно щото имам холера





Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано17.07.20 12:56



Май имаше предвид, че племенникът ти е холерик под стрес.

Аз съм за версията грешки във възпитанието.






Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано17.07.20 14:58



там, където има много гняв, има много болка, страх, срам, вина, недоверие към собствените чувства, страх от отхвърляне, ниска самооценка, тревога за бъдещето, силно вътрешно напрежение
всичко това поражда желание да се промени света, агресивни действия и критика
а зад желанието да се промени света е липсата на готовност да се приеме собственото място в него



Тема Re: Характеристиканови [re: snowprincess]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано17.07.20 15:06



Намирам това за много вярно и отговарящо за неговия характер. Говорили сме на подобни теми, но не иска и да чуе - директно ме отрязва с: "не ми се слушат глупости"... и всичко спира дотам - щото няма смисъл. Още не му е дошло времето явно. Аз обаче съм доста търпелив с него и не го съдя (въпреки, че разбирам, че пътя по който е поел е свързан с много болка), за да не изгубя контакта с него както баща му го загуби преди време... имаха много сериозни конфликти в миналото - сега вече нещата са добре. Преди години някакви го бяха набарали и го бяха спукали от бой, бяха му натрошили ченето... на свиждане в болницата му предложих дъвка а той даже не можа да се засмее истински щото беше с телове. Както и да е. Вече си работи сериозно и не прави толкова глупости колкото като беше на около 20





Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано17.07.20 15:26



няма смисъл от говорене
вземи си пак куче, но го остави той да се грижи за него



Тема Re: Характеристиканови [re: snowprincess]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано17.07.20 15:28



След дакелът Лъки (ей... голям човек е дакела) не мога да имам друго куче... просто не става. То си беше единствено и неповторимо. Друго не искам. Той много ги обича като цяло, в къщата на съпругата му гледаха 2. Апартаментът ми е малък - около 50 квадрата и не искам да причинявам това на каквото и да е животно.



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано17.07.20 15:38



Дано се кротне.
Когато ти казва , че не му се слушат глупости, не му говорИ, не бъди досаден с поучения.
Когато той говори, просто само го изслушвай.

Да бе дете, можеше да го учиш как да мисли и постъпва правилно, но

той е вече оформен характер.
Недай боже, ако пак се забърка с полиция, те съветвам да контактуваш с дознателя, който ви е по район и отговаря за случая. Отиваш, интересуваш се, показваш, че момчето ти е скъпо, че не е оставено ей така, като родител на родителска среща.



Тема Re: Характеристиканови [re: snowprincess]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано17.07.20 15:39



Иначе докато живее при мен съм му дал отговорности по отношение на хигиената на апартамента, който той спазва... засега без много желание ама аз съм настоятелен. Аз плащам сметки, пазарувам и т.н. от него се очаква това.



Тема Re: Характеристиканови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано17.07.20 15:42



Няма районно в София дето да не е престоявал, също така в някои други градове, че и дори в Сърбия. Не му пука от полицаите... ама изобщо. Не се бои от тях, дори в миналото се е бил с такива. Естествено после полицаите в ареста го спукват от бой ама както казах - не му пука. Не виждам опасност да се забърка в сериозните афери дето се занимаваше, говореше си с някакъв генерал по телефона - какво точно е правил не ми казва - някой ден сигурно ще го направи...



Тема Re: Характеристиканови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано17.07.20 15:44



Между другото като "видна" личност са го давали по няколко наши телевизии и дори CNN - това беше по времето на едни зимни протести - той естествено беше на първа линия.



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано17.07.20 15:54



....не му пука от полицаите, не го е страх

А от какво го е страх, от какво му пука, кой човек му е авторитет? Може да не ми отговаряш, но го наблюдавай, за да си отговориш за тебе си. Някой ден това може да ти потрябва , за да се опитваш да му повлияеш.
Аз пък имам огромен страх от полиция, направо ме втриса само като те чета, дали защото съм жена и майка, или защото знам как бият и как от един такъв побой може да си докара , айде да не казвам какви мозъчни кръвоизливи, уж били обучени да бият правилно



Тема Re: Характеристиканови [re: osvoboden pich]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано17.07.20 17:28



не е заради отговорността
кучето ще е единственото същество, което ще му даде безусловната любов, която му липсва, и ще го успокои
то ще има терапевтичен ефект




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.