Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема С напредването на годинитенови  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано28.06.20 06:11



Колкото по-стар ставам толкова повече ми се ще да живея далеч ама далеч от цивилизацията. Идеалното ми место за живеене е някъде на север в гората или в непосредствена близост до гора, река и езера с много малко хора около мен. Примерно напследък съм се замечтал за

на Канaда. Дори оглеждах за къща в Йелоунайф. При всички случай бих видял което намирам за доста впечатляващо.. Това което ме спира да мигрирам на север са жената и децата които не искат да чуват за местене на север :-( Има ли някой друг на моя акъл тук? Т.е далеч от хората и близко до природата и дивите животни..


И Мейн се ядва тъй като ес красива природа и северната му част е сравнително слабо заселена.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Редактирано от lsrael Thornstein на 28.06.20 06:16.



Тема Re: С напредването на годинитенови [re: lsrael Thornstein]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.06.20 09:48



Има ли някой друг на моя акъл тук? Т.е далеч от хората и близко до природата и дивите животни..


Има, макар и не в мащабите на северноамериканския континент, а само в български.
Но ще трябва още да почакаме - до скоро трябваше да се съобразяваме с цивилизацията заради синковеца. Тъкмо започна да се оправя сам и родителите ни остаряха и закъсаха с болести до степен да не могат да се грижат сами за себе си - и пак задължителната градска среда. Та, дори до относителната дивотия, която в Бг наистина е много относителна, щото хем си в дивото, хем за минути-час-два с автомобил вече си в цивилизацията - ни е много далеч във времето.

Семейни ангажименти, ко да прайш.



Обаче със съпружето привикнахме да се самоизолираме "микро". Като няма величествени диви гледки денонощно, си причиняваме миниатюрни диви гледки с далечен звук от човешка дейност - ежедневно за часове. На метри от окото, хеле пък под макрообектива, живее един невероятен фантастичен свят - стига да се пренастроиш от телескоп на микроскоп.



Тема Re: С напредването на годинитенови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано28.06.20 09:43



А защо на север? Не е ли студено? И на юг има природа, ама няма да мръзнеш.
Твоето семейство не иска да е сред природа или да е на север или и двете?






Тема Re: С напредването на годинитенови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано28.06.20 10:07



И ние искаме да сме на спокойно място сред природа, но и центъра с хората да не са далеч

При нас има и такива места , човек просто трябва да живее на ръба на огромен парк.

Иначе теб си представям като Alaskan Bush People (онази ексхибиционична риалити серия)



Тема Re: С напредването на годинитенови [re: lsrael Thornstein]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано28.06.20 11:55



Aз си старея в града и в махалата, където съм се родила.
Хора си отидоха от този всвят, хора се родиха. Минаха бая години, да.
Има близко село, има и по-далечно балканско село.... И време все повече за наобикалянето им има.
И те така дано да продължи. :)



Тема Re: С напредването на годинитенови [re: lsrael Thornstein]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.06.20 12:28



С мъжа ми обмисляме такава възможност. Имаме две къщи на село, едното в равнината, другото в планина ,красота, роднини, за да си помагаме и приятели.
Единственият сериозен проблем-липса на квалифицирана лекарска помощ наблизо. С напредването на годините, напредват и болестите.



Тема Re: С напредването на годинитенови [re: alisalisa]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано28.06.20 14:29



Виждам че се интересуваш от фотография. Ние със жена ми също. Ето ти малко снимки от мотането ми из гората с велосипед през този юни:
























Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Тема Re: С напредването на годинитенови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.06.20 14:47



Идеалното ми место за живеене е някъде на север в гората или в непосредствена близост до гора, река и езера с много малко хора около мен.... Има ли някой друг на моя акъл тук?

Има, да. Ето този приятел живее подобна мечта:







Тема Re: С напредването на годинитенови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.06.20 15:09



Как ги забелязваш от толкова далеч тези животни, че да ги заснемеш, без да ги уплашиш? Самите снимки с телефото леща ли ги правиш?





Тема Re: С напредването на годинитенови [re: Nuke Dukem]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано28.06.20 15:14



> Самите снимки с телефото леща ли ги правиш?

Всички снимки с изключение на гъските са правени от далеч (повече от 30 метра) с телефото обектив. Да направиш снимка отблизо на голяма синя чапла е трудна работа която изисква много дебнене. Тия животинки си имат любими места за ловуване и хранене. Преди да почна да правя снимки в нов регион първо го обикалям няколко пъти с бинокъл на планинския бегач при което идентифицирам кои са местата къде се появяват интересни животни да ловуват и къде са гнездата на птиците. Днес например възнамерявам да посетя една нова гора наблизо:



Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Редактирано от lsrael Thornstein на 28.06.20 15:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.