Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема допускане  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано25.06.20 08:55



допускаш за някого, че е повече в добра светлина от това, което показва
допускаш го раз, издънва се.
допускаш го два, дъни се здраво.
допускаш го три пъти, направо се сгромолясва....
почваш да се питаш: абе, аз що допускам, като вече има здрави индикации, че светлината е мрак

още колко е допустимо, за да не стане прекалено голям толеранса да допустимата грешка



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано25.06.20 08:59



Очакванията към някой - никога не носят нещо ползотворно.
Мракът пък винаги е по-бърз от светлината... колкото и бързо да се движи последната, мракът винаги вече е там и я чака.





Тема Re: допусканенови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.06.20 09:02



Айнщайн казва, че мракът е просто отсъствие на светлина, в пряк и преносен смисъл.




Тема Re: допусканенови [re: osvoboden pich]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано25.06.20 09:04



така, така
но пък да нямаш положителни очаквания...
да имаш негативна нагласа ли, след като се отнася напр. за някакви отношения - дори да са в работа или личен живот
напр. не очакваш ли някой да си свърши работата качествено



Тема Re: допусканенови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано25.06.20 09:05



Ето затова мракът винаги очаква светлината.
Има и нещо друго - светлината идва и си отива - сал мракът е вечен. След много, много трилиони и т.н. години - няма да има и грам светлина във Вселената. После може пак да избухне и да се роди отново. Гледала ли си това?





Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.06.20 09:06



Ако държиш да продължиш да го допускаш, може би трябва да стане на различна дистанция. Ако и така е зле, тогава аут без никакви задръжки и колебания.




Тема Re: допусканенови [re: Luchezara]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано25.06.20 09:07



ама дори в тъмен тунел, човек предполага, че някъде навътре нещо ще блещукне



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано25.06.20 09:08



Тук в клуба почти нямам никакви очаквания от никой. В личните отношения се намесва това, че познаваш дадения човек доста добре и дори без очаквания - знаеш каква ще бъде реакцията в даден момент.
Надявам се, но не очаквам. Защо да товаря някой с моите си очаквания, та ако ме разочарова да ми е гадно...





Тема Re: допусканенови [re: osvoboden pich]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано25.06.20 09:10



темата ми е по принцип
обсъждат ти се клубните персонажи ли





Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано25.06.20 09:12



Не ми се обсъжда нищо конкретно.
Старая се да нямам очаквания и така отсрещния/та да има пълна свобода за действие/противодействие.





Тема Re: допусканенови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.06.20 09:06



Това са само хипотези. Сега не съм в настроение за негативни хипотези. Негативността е безверие и малодушие.




Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.06.20 09:17



Сетих се за дълбокия океан на дъното, на който няма никаква светлина. Там рибите и всички живи същества светят със собствена вътрешна светлина.




Тема Re: допусканенови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано25.06.20 09:18



Във Вселената има предостатъчно място за всичко - и за негативно, и за деструктивно и за градивно и творческо... всяко нещо с времето си. Във филма няма нищо като безверие и малодушие. Черните дупки май не са само теория. Вече са наблюдавани. Когато погълнат всичко ще останат само поглъщаши себе си черни дупки... после всичко ще се свие до една малка частица и най-вероятно ще избухне отново - това вече са теории де.





Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.06.20 09:21



Да, във Вселената има баланс. И все пак всеки прави избора си.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано25.06.20 09:23



И все пак всеки прави избора си.
Всеки ден, всеки час, всяка секунда... постоянно. Нищо не е заковано като вечно. Всичко се променя постоянно...





Тема Голяма работа!нови [re: holi_day]  
Автор Quelle (старо куче)
Публикувано25.06.20 11:04



Животът е за грешки.

Ей ено старо парче





Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор Quelle (старо куче)
Публикувано25.06.20 11:17



Не ти е преляла чашата явно. Разправят, че е въпрос на туй коя емоция ще надделее. Търпиш и даваш шанс на статуквото, докато ти стане наистина нетърпимо и тогава правиш промяната.



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор aiumi ()
Публикувано25.06.20 11:20



Според мен, ситуацията в твоя случай е такава, че не са възможни рационални решения и рецепти.

Този човек е специален за теб, и той е там, за да извади наяве твой вътрешен проблем. Дала си му много повече шансове от обичайното, значи успява да те изкуши, да те съблазни по някакъв начин. Задай си въпроса, от коя твоя слабост се възползва :)))

Има и друг вариант, де, веднъж така си дадох сметка, че давам прекалено много шансове на един работник, вместо да го изгоня, претеглих внимателно, и осъзнах, че ползата от работата му е много по-голяма от вредата от издънките му, и така, като сложих всичко на везната, придобих по-реална преценка.



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано25.06.20 11:28



Ами ти определяш колко време да продължи изпитателния срок.



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано25.06.20 11:39



начи искаш некой да бъде постоянно квото ти искаш да бъде и да се държи постоянно както ти искаш да се държи - еми нема как тва да стане в тази вселена, пробай в некоя друга



Тема Re: допусканенови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.06.20 12:54



Тя не каза това. Има разлика между пъстрота на живота и реакциите и ... мръсни, гадни и долни номера. И ако търсиш хора, които не различават тези неща, значи си свръхоптимист в търсенето на балъци.




Тема Re: допусканенови [re: Luchezara]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано25.06.20 13:36



Никой не може да ти направи мръсен номер без твоето съучастие. Ако си наивник, който се рее в облаците на фантазиите си, реалността ще те плесне по челото за да прогледнеш. Колкото си по-далече от реалността, толкова по-болезнен (по твоите думи и мръсен) ще е сблъсъка.

Който е наясно, че всеки си гледа първо собствения интерес и че безплатни неща не съществуват, няма как да стане жертва на "мръсни и долни" номера.



Тема Re: допусканенови [re: DarkSide]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано25.06.20 13:50



Който е наясно, че всеки си гледа първо собствения интерес и че безплатни неща не съществуват, няма как да стане жертва на "мръсни и долни" номера.
Именно, затова когато правим сделка, гледаме какви са интересите на другия. Щото има хора чиито интереси са несъвместими с твоите. А интересите, кои вродени кои продобити, биват всякакви.



Тема Re: допусканенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано25.06.20 14:20



Всички измамници подхождат към лапнишарана по един и същи начин - предлагат му много изгодна далавера ...

Лапнишаранът може да е жена, която вярва в приказки за принца, или мъж, който вярва в принцеси, или в приятелства или в добросъвестни майстори или в неподкупни чиновници или правосъдие и справедливост и т.н. и т.н. животът се грижи за тебе да ти избие илюзиите, като ти изпрати подходящия за теб измамник, след всяка измама или разочарование се поумнява и проглежда, но цената за урока е болезнена и той се повтаря докато се научи

Един колега индиец, като дойде тука, първия месец три пъти му измъкваха портфейла на улицата докато накрая жена му не му купи верига да го закача за панталона





Тема Re: допусканенови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.06.20 14:34



Тук не говорим за реализирани измами. Доколкото виждам темата е по-скоро, че Холи вижда, че някой човек, който е допуснала в обкръжението си, не е читав и се бави да му покаже пътя, защото й се иска, в случая, реалността да е по-добра. И пита докога и как да чака и дава шанс.




Тема Re: допусканенови [re: Luchezara]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано25.06.20 15:30



Авторката хем вижда едно, хем й се ще да вижда друго, аз й написах, че това, което й се ще не е възможно в настоящата вселена - ти спомена за мръсни номера и измами, което в основата си е същото - ти искаш да стане едно, то става друго, ти си разочарован и казваш излъгах се или измамиха ме

И тук идва следващия момент, хем усещаш че те мамят, хем толкова ти се иска да стане на твоята фантазия, че даваш втори шанс и трети шанс ... щото вместо да вярваш на очите си, вярваш на фантазиите си



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано25.06.20 16:36



До сега никога не съм допускала едни и същи неща



Всяко допускане е по 1 път.
Не се сещам за нито един пример в който съм допускала нещо 2 или повече пъти.



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано25.06.20 16:46



Холи, допускането вече трети път е достатъчно голям толеранс. Това е компромис.



Тема Re: допусканенови [re: osvoboden pich]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано25.06.20 18:22



Не е до очаквания. В човешката природа е залегнало, човек да се опитва да възприеме другия като себе си, т.е. той да бъде като него. А това няма как да стане. Ума съзнателно или несъзнателно е научен да сравнява, категоризира и оприличава и когато види различия, отхвърля или заклеймява другия като еди какъв си. Това е.
А особено самовлюбените, отричат всякакво различие.
Все по смешно ми става като чета..как някой давал шансове, как имало изпитателен срок..как се стреми да отнеме чужда индивидуалност. А във всеки от нас има и мрак и светлина..дъжд, вятър, слънце, дъга, сняг, виелици,горещина..всичко. И изключително смешни са ми хората, когато те търсят само едно от изброените, и видят ли повече..и оле ле..ама този не става за нищо..
За всеки един ние сме различни..т.е. вижда различни неща..за това за едни сме ценни, и безценни, за други "боклуци", за трети никои..и т.н. и т.н.
но най-кофтият вариант човек да е самовлюбен в себе си, тогава оправия няма, защото няма как да намери втори като него..няма как...освен чрез лицемерие.
а иначе живота е шарен и точно различията са това което ни "учи", защото ти се отваря нов кръгозор..



Тема Re: допусканенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано25.06.20 18:36



Знаеш ли, може би точно ей заради такива думи, съм ти се дразнила на теб. Живота е сделка, жената е като колата, колкото по-малко карана толкова по-добре и дрън дрън дрън..
Не, Цифров, живота не е сделка и не се гледат чуждите интереси, а дали те могат да станат общи..ако не могат, всичко е излишно.
Пак сравнение..твои, чужди интереси и т.н. пак само твоята гледна точка е меродавна и е въпрос на предвиждане..а другия къде е?
само че ти забравяш едно..човек с различните хора е различен..и всичко се променя..
и не само..времето също е фактор..и то огромен
защо никой не отчита фактор време..



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.06.20 19:21



Ами сигурно вече е време да допуснеш,
че човекът има слабости и недостатъци.





Тема Re: допусканенови [re: Luchezara]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано25.06.20 19:34



има го това и в човека



Тема Re: допусканенови [re: ShokoLada]  
Автор Quelle (старо куче)
Публикувано25.06.20 19:35



Бе зарежи го тоа, комплексар, дето не знае, че може и по-добре





Тема Re: допусканенови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано25.06.20 19:36



допускаш, допускаш, допускаш



допускай си
интересно е



Тема Re: допусканенови [re: dama spatia]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано25.06.20 19:39



мислех за ръба, при който се променя мнението, реагира се...
при който оттегляш доверието



Тема Re: допусканенови [re: Deern]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано25.06.20 19:45



интересно
представи си, че не е спрямо човек,
а примерно авиокомпания, която единствена пътува по твоята линия
как да я избегнеш, ако 1 път си си помислила, че ще те закара удобно, а не е било така, а трябва да изминеш точно този маршрут и да пристигнеш в тимбукту



Тема Re: допусканенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано25.06.20 19:47



това е ясно
всеки ги има
аз - също



Тема Re: допусканенови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано25.06.20 19:48



далече си





Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.06.20 20:06



Това е нещо, на което се възхищавам. Тъмно ти е, създаваш светлина в себе и започваш да си светиш.




Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.06.20 20:09



ще колко е допустимо, за да не стане прекалено голям толеранса да допустимата грешка

А ако очакванията са в повече?



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано25.06.20 20:53



хареса ми
близко до 1 мое усещане е
благодаря



Тема Re: допусканенови [re: RujaKaramfilova]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано25.06.20 20:56



е, не е ли добре да имаш добри очаквания, ако събудят вътрешен подтик към някой да се надскочи
но ако пък инерцията надделее? да го етикираш "безнадежден случай" ли



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.06.20 21:01



Добри очаквания? Да, това е добре. Но ако не се случи до първи път, приемаш човека такъв, какъвто е или продължаваш по пътя си. Защо трябва да подлагаш нещата на второ, трето четене, че и колко още... шансове да даваш.

Щом не искаш да е с етикет безнадежден, карай до... 100



Не можеш да промениш никого, ако той сам не пожелае да се промени. И не се опитвай. Приемаш го с недостатъците, ако той види в теб нещо, което си заслужава да го промени-ще го направи.



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано25.06.20 22:40



Искаш да кажеш че нямаш алтернатива.

Това при мен на работа е всекидневие


Често се случва да нямам алтернатива (икономически, иначе реално-теоретично има).

Това означава че аз през цялото време работя по това да има система, която да омекотява сътресенията.

Какво е това “допускам” в твоята тема не мога да разбера?



Тема Re: допусканенови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.06.20 22:56



Не е толкова просто, има съвместими и несъвместими мирогледи.




Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано25.06.20 22:57



Тоя ръб е абсолютно същия при който натискаш клаксона



Вчера мъжа ми разказва как един пенсионер щял да го избута от аутобана, защото не го видял през рамо. (моя приятел го изпреварвал, а пенсионера искал да изпреварва предния).

Каза че бил толкова шокиран, че даже не му хрумнало да натисне клаксона. (за разлика от мен, аз скачам на клаксона и на спирачката едновременно )

Ама моя приятел е така — като имаше проблеми със софтуера и цялото табло светеше, първо говори с мен и аз му казах да отвори сенника и да се обади на автомобилния клуб да дойдат да четат системата — иначе в напечени ситуации въобще не му е хладна главата.



Тема Re: допусканенови [re: ShokoLada]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано26.06.20 02:14



Да си изредя аргументите.

Първо никога не съм твърдял че колкото по-малко е карана една кола толкова е по-добре в асоциация с жена. Напротив карането не пречи. Казвал съм че така или иначе ще е ползвана но да не е била такси. Tова е метафора която надявам се не трябва да ти превеждам.

Второ, квелето в изобилие от постинги заяви по всеки възможен начин че отношенията в една връзка са изключително търговски. Даркът го потвърди. Ти немА нищо против. Но когато аз ползвах лингвистичния им апарат за да кажа че всеки си подбира половинката според това каквото харесва у другите, това вече се оказа нетърпимо. Нетърпимо спрямо мен който неведнъж съм попадал под ударите на цялото женско войнство затова че съм бил категорично против отношенията в приятелства и връзки да бъдат разглеждани търговски. Спомни си само в този клуб как ме направиха на бъзе и коприва след



Tрето, твоето дразнение спрямо мен въобще не са думите които ми слагаш в устата. Ти, която по твои думи не си злопаметна, имаш неприязън към мен от 2017-а когато ти казах . Казала си го лично на човек когото познаваме и двамата когато те е запитал "защо толкова го хапеш гераско."

И последно, да, съгласен съм, човек е различен с различните хора. И не само това, различен е и с хора които асоциира с други хора. Затова не съм толкова краен в изказа си колкото ми се струва правилно да съм.



Тема Re: допусканенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано26.06.20 08:32



Неприязън?
Абе хора, защо така се надценявате? Нямам нищо към теб, нищо, просто чета и това което мисля го коментирам, но в една посока..т.е. това което е написано.
Нито те знам, нито познавам, за да имам каквито и да е емоции към теб или пък цялостно мнение. Това едно.
Второ виждането за нещата на Квелето и Дарки..са прочетени, но дотолкова..с тях пък хептен не съм имала или ще имам някакъв допир..а покрай Безъснна теб съм те виждала..
и последно..
избий си от главата че те мразя или изпитвам каквото и да е..към теб, не е вярно..коментирам твои мнения, но точно отношението ти..циничното отношение към жените, ме дразни..но дразни моментно..като мнение, но чак пък да ми създава емоции..забрави!
и да..това.. "не трябва да и се помага" тогава ме раздразни, защото това беше първата ми среща с твоя ник..и такова отношение ми беше непонятно..защото не само ти не пожела да помогнеш за нещо елементарно, но казваше и на другите да не го правят..защо?..какви заслуги трябва да имам?..
карай..минало..но странни идеи ти се въртят в главата..че те ненавиждам или съм злопаметна..или..въобще че можеш да ми създадеш емоция..освен временна усмивка или раздразнение.
А ти може да си г-н Прекрасни, ама не за мен, може да си и г-н Ужасни, ама пак не за мен..за мен си приятел на Безсънна, това е, защото нея познавам и съм виждала повече...т.е. тя е фактора ти да съществуваш..





Тема Re: допусканенови [re: Quelle]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано26.06.20 08:36



Клеймото "комплексар" затваря твоя поглед към другите и света..но не забравяй, че комплексар може да ти спаси живота, или подаде ръка в труден момент, а докато някой рафиниран, културен и лицемерен човек с усмивка да ти каже..оправяй се!..
ти губиш заклемявайки хората..не те..
по-добре според кого?



Тема Re: допусканенови [re: ShokoLada]  
Автор Quelle (ветеран)
Публикувано26.06.20 11:13



Комплексар не може никого да спаси

. Не се бъркай и не те съветвам да се доверяваш на комплекраси.

Пък по принцип, спасяването на давещия се, е работа на самия давещ се



Тема Re: допусканенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Quelle (ветеран)
Публикувано26.06.20 11:16



отношенията в една връзка са изключително търговски

Аха, и ти си живо доказателство за тая теза





Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор blood9 ()
Публикувано26.06.20 12:17



Докато постоянно иска дявола, а теб не ще. Защото не ти не я искаш, а тя те не ще.

Редактирано от blood9 на 26.06.20 12:12.



Тема Re: допусканенови [re: Quelle]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано26.06.20 22:05



отношенията в една връзка са изключително търговски

Аха, и ти си живо доказателство за тая теза


Хора, не си управлявайте устата с потрошени логически вериги, можда стане сакатлък





Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано27.06.20 07:39



Грешката ти е, че допускаш за някого, че е повече в добра светлина от това, което показва... Би трябвало да допускаш за всеки, че е точно толкова в добра светлина, колкото показва и нито 1 лумен повече!







Тема Re: допусканенови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.06.20 09:32



Нарочна грешка
Предвидима грешка
2кг +/- 3%
Ако не разчиташ нито професионално, нито в личен план нещо да ти зависи от този човек, по-скоро той разчита на теб напр. да му пратиш клиент или да му възложиш нещо... до кога ще допускаш да е небрежен в което може, но пък не се справя добре...
Липсва ми формулата :)))
Затова допускането
Ако.... Еди как си.... Ама..

Ти боядиса ли входа?
Ако протакваш безкрайно, безкрайно ли ще те търпят?

Редактирано от holi_day на 27.06.20 09:54.



Тема Re: допусканенови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood9 ()
Публикувано27.06.20 11:35



"Би трябвало да допускаш за всеки, че е точно толкова в добра светлина, колкото показва"

Е то ако не знаеш поне 99% от хората са лъжци и това дето показват няма общо с това което са.



Тема Re: допусканенови [re: Quelle]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано27.06.20 11:42



Всеки е комплексар някъде и в нещо.
За давещия си права, но говорех за друго, не за очакване...да бъдеш спасен.
ама може и да бъркам.





Тема Re: допусканенови [re: Quelle]  
Автор blood9 ()
Публикувано27.06.20 11:43



Ако беше така, нямаше да има спасители на плажа свръх-умна жено.



Тема Re: допусканенови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Quelle (ветеран)
Публикувано27.06.20 11:55



Данните за тебе говорят красноречиво сами за себе си

, освен ако са фейк.

Но не се заблуждавай, че ме интересува, аз съм за лаф да става.



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано27.06.20 12:15



допускаш веднъж - идънва се - срам за него
допускаш втори път - издънва се - срам за теб



Тема Re: допусканенови [re: snowprincess]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.06.20 12:22



Това ми хареса. Лаконично...


Но наистина, ако от едната страна е безсрамник, от другата друг, дето срам не му пречи или няма, като не го разбира като издънка а даване на шанс, може да зацикли положението и издънките да не са изненада, както някъде горе имаше мнения в тази посока



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано27.06.20 12:29



не казвам да не продължиш да даваш шансове, колкото си искаш
приемаш, че е това, което показва - безотговорен, мързелив, крадлив, лъжлив, скандалджия...
и срамът е за теб, защото продължаваш да допускаш, че нещо различно ще ти покаже



Тема Re: допусканенови [re: Quelle]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.06.20 12:51



Аз си одобрявам данните, не потвърждават съждението ти обаче





Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.06.20 13:20



Добре, но не допускаш ли, че човекът също може да е разочарован от теб? Защото както той има недостатъци, така и ти. Освен това общуването е като равенство.Каквото има от едната страна на равенството, това има и от другата.



Тема Re: допусканенови [re: blood9]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано27.06.20 14:28



...снощи вдигнах 75 км/ч със скутерчето.







Тема Re: допусканенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.06.20 16:26



Голям ти е зорът да говориш за недостатъците... Току го споменаваш.


Нали горе потвърдих, че ги имам. Прочети няколко пъти, ако ти доставя удоволствие.
Но темата е не кой какъв е, до какъв момент човек има праг и е склонен да повери нещо, което по-скоро ще се претупа отколкото свърши. И което дори не ти е в интерес да го направиш, но имаш все пак някакви вътрешни подбуди...



Тема Re: допусканенови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.06.20 16:28



Еха... Пази се!



Тема Re: допусканенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.06.20 16:58



А ти не допускаш ли, че не е зле да виждаш достатъци, потенциал вместо само недостатъци и да нямаш вяра в никого, да отписваш хората, като видиш само лоши черти...



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.06.20 17:04



Щом не ти разбирам темата, няма да пиша по нея, ок



Тема Re: допусканенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.06.20 17:32



То аз, ако я разбирах, нямаше да я пусна



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано27.06.20 17:33



още колко е допустимо, за да не стане прекалено голям толеранса да допустимата грешка

На мен така формулиран този върос ми звучи неясно, мъгляво, многозначно и прочее, ама нейсе... имам си предположение какво питаш:-)

Няма правила за мен в тази работа. Дори някой да се кълне, че си има принцип, винаги допуска изключения и то многократно. Зависи от ситуацията, от човека/човеците отсреща, от моето в момента състояние и прочее, и прочее...

Аз, например, не съм от много търпеливите, даващата многократно шансове и все пак има изключения и то нееднократни към един или повече хора...

Ето, на децата си мога многократно да простя и да дам шанс и повечето родители са така. Няма как и да е иначе. Приказки от една нощ са тези, в които се разказва как, като веднъж си казал и предупредил детето си и край, повече компромиси не правиш. Всеки, който има деца знае, колко много пъти се налага да правиш компромис за едно и също нещо, докато детето ти го усвои, ако изобщо е склонно да го направи и прочее...

Прощаваш, разтягаш толеранса до безкрай, правиш компромис и с любимия... Да, ама не и с всичко. Можеш, например, да му простиш, че не си оправя леглото редовно или не измива чиниите винаги (не ги подрежда в миялната и не я пуска), условно казано. Но едва ли ще му простиш, ако се напие и те набие дори и веднъж, нали. Освен, ако нямаш някаква мазохистична деформация, де... Подобно е и положението с възрастните вече родители, докато бяха живи - прощаваш всичко и се мъчиш да балансираш до последно.

В работата прощавам до 2 пъти. На третия няма прошка, отива си. Там и да искам, не мога да си позволя по-голям "толеранс" от търпение. Но съм виждала случаи, при които хора са били шкартирани още при първия пропуск. Щото, примерно се отнася до проява на ключова, възлова компетентност или способност.

На тази възраст вече може да се каже, че имам добре работещ усет и интуиция, на кого доколко мога да имам доверие. Той, разбира се не е 100% безпогрешен, но е сравнително добре смазан механизъм и все по-рядко ме подвежда и ме предпазва от бъдещи усложнения.

Когато от обстоятелствата съм принудена да направя компромис и да се осланям на човек, за който усета ми подсказва, че ще направя грешка, няма как, поемам риска като гледам да взема предварително всякакви предпазни мерки при евентуален гаф. И ако се окаже, че не съм могла да го избегна, намирам начин да прекратя досег с подобен човек в бъдеще.

В много от случаите имам избор за досег с хора, с които ако искам, мога да задълбоча отношенията си, а ако искам, мога да ги пресека в началото и ако преценя, че нямам полза от подобни отношения (става въпрос за всякакъв тип отношения - приятелски, емоционални, за забавление, професионални) нямам никакви скрупули да ги пресека от раз.

Обаче, забелязвам и друго точно противоположно отношение. Понякога срещам екземпляри, които по една или друга причина са ми неприятни, дори отблъскващи, обаче и с нещо безкрайно привлекателни и интересни. Е, тогава любопитството ми към подобни типажи е толкова голямо, че мога да пренебрегна всякакви намеци на интуицията и да потърпя с изследователска цел подобни екземпляри

. Още изкушава любопитството ми една такава амбивалентност:-))

Е, какво да кажем, принципите тук се разбиват на пух и прах

Редактирано от MilaO6 на 27.06.20 18:44.



Тема Re: допусканенови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано27.06.20 17:34



Тъпа тема. Пусни ти една.



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.06.20 17:41



Редактирано от vida1929 на 27.06.20 21:45.



Тема Re: допусканенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.06.20 20:08



Няма как да споделя примери, подобни на описаните от теб.
Мъжът ми пие 3-4 пъти в годината по 100млл макс, а отношенията ни не са такива, че да си възлагаме задачи по такъв начин... Въпреки, че има неща, които вършим един за друг.



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.06.20 09:20



Нищо такова не съм казала. Нито съм искала да даваш примери.



Тема Re: допусканенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.06.20 14:07



А защо си изтрила мнението си?
Няма как да те цитирам, но беше написала, че ако съм дала пример, че мъжът ми се напил, че е блъснал колата, че отношенията ни са лоши... би разбрала.
Няма как да споделя такива неща, като ги няма. Но ако някой трябва да се написва, по-добре аз, че 50млл водка са достатъчни





Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано28.06.20 14:09



Споко, аз видях че го беше написала.

Тъкмо щях да й пиша, че ако “не е проблем да блъсне колата и запали къщата”, дали тя изкарва повече от мъжа си, или печати пари в килера, а може би е спечелила няколко милиона от лотарията.

Хората които омаловажават подобни неща, със сигурност и гарантирано са придатък на други хора и нищо не зависиот тях.



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.06.20 14:27



защо си изтрила

Има такава опция-ползвам я.
Не ти ли е познато условното наклонение? :Ако той беше извършил нещо подобно, бих му простила, това беше смисъла на моя пост и показваше рамките на моята толерантност. Или не съм се изразила достатъчно ясно или ти не си ме разбрала, но никъде не съм казала, че мъжът ми наистина е блъснал кола.

Редактирано от vida1929 на 28.06.20 15:00.



Тема Re: допусканенови [re: Deern]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.06.20 14:35




Не си разбрала смисъла и подтекста на написаното от мен.
Независима съм. Има семейства, в които партньорите са независими и свободни. Има и съзависими, но това е др.тема. Откъде ти хрумна това, което си написала?

Редактирано от vida1929 на 28.06.20 15:03.



Тема Re: допусканенови [re: Deern]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.06.20 15:08



Благодаря ти, че потвърди, че не халюцинирам.





Тема Re: допусканенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.06.20 15:17



Да, не каза, че е блъснал кола, а че ако аз споделя, че мъжът ми се е напил и катастрофирал, ти би разбрала.
Отговорих ти, че бе мога да споделя неща, които не са в живота ми.
Повтарям се, но дано сега съм се изразила ясно.
Това, че пускам отнесени теми, често несвързани с мои лични преживявания, а наблюдения, е опит чрез мнения и на други хора да си направя обобщение на понякога ранопосочни ситуации. Затова всяко мнение ми е интересно, даже тези, които се отдалечават от това, което ме интересува...
Благодаря ти, че се включи. В моите теми няма грешен и верен отговор, а център и периферия, посока, дистанция...



Тема Re: допусканенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.06.20 15:21



Всеки е зависим, Вида. Даже независимият.


Това си е за нова тема.
Реалността е едно, декларациите - друго нещо.



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано29.06.20 08:37



Пази се!

Пазя се.



<3 <3 <3





Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.06.20 12:54



И аз ти благодаря и ако желаеш, нека спрем двете със спора дотук





Тема Re: допусканенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.06.20 21:56



такава утрепия ми беше днес, че забравих за какво говорихме, а и изобщо говорихме ли си нещо в тази тема...

какви цветя харесваш ти?

имам услужлива съседка, бях взела далия и алое. купих им хубави саксии, но да не засенчват самите цветя, сиви с розова подложка, която не се маха, елегантно си стои и е с ширината на саксията...
е, връщам се след отсъствие... цветята удавени. алоето го избирах 1 час. сега е меко и пред загиване. има минимален шанс да оцелее, далията е невъзвращенец...
всяка сутрин полива цветята без нужда. имам 4 антуриуми, единият огромен. другите са по-малки и различни видове, има и 1 мини като размер на цвета, който гледам е оклюмал също. иначе те оцеляват, като периодично им сменям местата, да няма много достъп до тях

с тая мания да се грижи
не искам да я обидя, винаги сме се разбирали, ако ще да удави и останалите



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано30.06.20 04:15



Трябва да й кажеш, че преполива цветята и че загиват. Иначе няма как да спре. Когато почвата не е толкова мокра, растенията поемат по-гъст сок с корените си, това е по-хранително за тях, те стават по- силни и здрави. Ако искаш й го обясни.




Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.06.20 08:56



На терасата имам магданоз, босилек и розмарин. По целия парапет в сандъчета -едно цвете, което не му знам името- предимно вечер си разтваря цветовете. Бабата, която ми даде семето, му вика" цъфни-мръкни".
И аз се чудех като замина кой ще ми полива цветята. Ако ги оставя на стълбището да ги полива чистачката, няма да виреят, затова ще ги закопая в градината, дано отвреме на време дъждът ги намокри.



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.06.20 10:37



То пъ, голямото сложно като са ти толкоз важни цветята и хващаш човек, дето не му е работа да ти прави безплатни услуги,

да отделиш някой час преди заминаване и за всяко цвете да напишеш инструкции за поливане по схема - по дни и милилитри вода. После боц - всяко листче във всяка саксия на клечка, та да си знае жената.

Хем си я натресла да ти слугува на китките, хем пис и вряс, че не знаела как.
Ми плати си на градинар, бе!



Тема Re: допусканенови [re: Luchezara]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано30.06.20 13:24



в почивните дни ще купя 2 нови, същите



Тема Re: допусканенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано30.06.20 13:28



рядко съм гледала цветя от семена - вероятно 2 пъти се е случвало
кратко е лятото


не съм добра цветарка, въпреки че харесвам
затова засаждам луковици или поотгледани и вкоренени



Тема Re: допусканенови [re: alisalisa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано30.06.20 13:31



бърза си в предположенията


имаме обща тераса и открито стълбище
има достъп - нито съм я молила, нито съм искала услуга - било безплатна или платена
сутрин излиза в 4-5 часа, като стана в 6 цветята отдавна са полети
2 пъти ме нямаше по 3 дни, иначе отсъствам само уикендите, вече ги удави
лесно мога да й кажа като шега, не като забележка
мога и да обясня, че загниват, още повече че доскоро беше доста влажно и валежно времето и нямаха толкова нужда от вода
самичка е, според нея се грижи и го прави с удоволствие
всякак ще се засегне
за 25г никога не имало и най-малък повод за междусъседски войни
прекрасен човек е
пък и вярва, че е отлична цветарка
все си мисля, че като загниват поголовно сама ще разбере, че не е по друга причина



Тема Re: допусканенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано30.06.20 13:44



в част от саксиите имам керамични "поливници", поне така им казват
като фуния от негледжосана керамика, а над пръстта различна фигура на лейка, раковина, животно...
напълват се с вода и бавно се просмуква от почвата и корените и се поддържа доста дни влажност
така ми оцеляват цветята в пловдив
купила съм ги от спектър керамик, виж колко ти е близо...
имам нови 3 зелени, ако ги искаш, ще ти ги пратя

п.п.
потърсих думата

,
понеже не ми звучи много добре
но като имах магазин за сувенири, даже продавах такива не точно същите...

Редактирано от holi_day на 30.06.20 13:49.



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.06.20 14:00



спектър керамик,
виж колко ти е близо



Благодаря,ще видя тези поливници и ще си купя, ако ми харесат.



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.06.20 14:44



Ми съболезнования за китките, но като искаш да си отглеждаш китки и си ги избираш сама, вземаш си мерки грижите за тях да са адекватни. Нещо не схващам драмата - комшийката ми преполива цветята на своя глава и ги уморява, пък аз чакам сама да се сети, щото е хубав човек. С прекрасните хора пък най-лесно се разговаря по чисто технически въпроси, какъвто е специфичната грижа за различните растения. Просто се обяснява.



Тема Re: допусканенови [re: alisalisa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано30.06.20 15:05



Няма драма за мен
Просто смених темата по-горе
Не ме бърка да купувам и садя наново цветя, но 3-годишно алое няма да мога да отгледам





Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано30.06.20 21:41



Ами може да й кажеш: " Понякога и двете поливаме много цветята и те загниват. Проверявай почвата дали е суха и има нужда от вода, преди да ги полееш, за да не ги уморим".


Аз съм водила такива разговори с майка ми, която е агроном, но това не й пречи да умори някое цвете понякога, както и аз, разбира се. Понякога не усещаме, от какво имат нужда и какво ни казват безсловесните, колкото и да ги обичаме.




Тема Re: допусканенови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано01.07.20 08:10



Аз винаги слагам дренаж от чакъл или ситни камъчета на дъното на саксиите, за да се отича излишната вода.



Тема Re: допусканенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано01.07.20 09:36



Да
Или направо керамзит



Тема Re: допусканенови [re: holi_day]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано01.07.20 10:04



У дома сме на керамични сакксии с дренаж от парчета от същия материал.



Тема Re: допусканенови [re: tuzlija-179435]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано01.07.20 18:15



да, най-добре






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.