Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: всъщност ...нови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано12.03.20 13:59



Моя или твоя разум?..


Ако не можеш да осмислиш нещо, не изкарвай другия разумно нестабилен, потърси отговорността в себе си..
Хубав ден...



Тема Re: всъщност ...нови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.03.20 14:19



Както казах - като развалена грамофонна плоча си.

И ще ти го кажа по друг начин - дано най-сетне разбереш:
На теб ти липсва себепознание - ти си "сляпа" по отношение на себе си.
Когато започнеш да опознаваш себе си, начините си на мислене и моделите си на поведение /форумно и извън/ - ще стигнеш и до там /може би/ да разбереш на начално ниво какво представлява булото на възприятието, как възприятието се повлиява от сетивата, мислите и емоциите, и как вътрешният свят намира израз в езика /форумно и извън/, що е туй нещо Аз-а, осмислянето, ненасилствената комуникация и т.н.

Сега, ако можеш - осмисли какво ти препоръчвам.



Тема Re: всъщност ...нови [re: ShokoLada]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.03.20 14:27



Надявам се, да не ти е прекалено сложно да осмислиш, какво пиша..


надувки големи



на мен много неща са ми сложни, на теб - точно щото морето ти е до колене,
до тук си се докарала
дерзай
напъваш се покрай мен да излезеш млада - само с 2г. разлика, сега пък много мислеща и сложна личност, но дори да е 100 процента вярно, пак не променяш живота си
пак същата кафява лепкава кал си



Тема Re: всъщност ...нови [re: holi_day]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано12.03.20 14:38



Не се мъча да изляза по-млада..аз СЪМ по-млада..


а какво точно те интересува, давай направо, че пак някакви намеци, за годежи, меден месец, промяна на живот..и т.н.
ама и да питаш, няма да ти кажа..научих си урока и разбрах че съм имала жалък живот...
хайде сега под ръчичка с Виталка..на коктейлче и продължавайте да обсъждате лепкавата кафява кал..
хубав ден и на теб..

пп о даааа..мога да се надувам..: )))



Тема Re: всъщност ...нови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.03.20 14:37



Няма да схванеш как сетивата пораждат илюзиите. И как емоциите усложняват картинката.

Хората, които искат да бъдат по-добри комуникатори изучават прагматика, и не само. Целта им е да комуникират по-ефективно. Твоята - да обясняваш как не си разбирана, щото илюзиите, представите и т.н.

Научи се да комуникираш ефективно - така че да си приятен събеседник, дори и да не те харесват кой знае колко. Осмисли го това - ако можеш.

Редактирано от Vitalite на 12.03.20 14:39.



Тема Re: всъщност ...нови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано12.03.20 14:42



Помолих да обсъдиш написано, а не мен. Е, не можа, явно просто толкова си можеш..: )))
а коктейлчета няма да има, така че не се напъвай толкова с анализите, няма да разбереш права ли си...



пп извини ме, ама даже не се и опитах да те прочета..в главата ти е тиня, от високопарни понятия, които стават само за едно място...кошчето!
съжалявам но нямам повече време за губене с форумни осички, които освен да жужат и да се опитват да жилят, нямат друг смисъл.
последно..хубав след обяд..



Тема Re: всъщност ...нови [re: ShokoLada]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.03.20 14:48



Не се мъча да изляза по-млада..аз СЪМ по-млада..

някога да съм твърдяла обратното или да е важно в някакъв форум,
за да го изтъкваш постоянно?
що не те видях на някоя по-млада жена да пишеш 10 пъти, че си по-стара



разлика във възраст от 2г е наистина голяма, ако си на 1г, а аз на 3, ти на 10, а аз на 12, но след пълнолетие 2 г не са кой знае каква разлика
не ми пречи и 20 г да си по-млада и да си ми интересна, ако има какво да науча с теб или общуването е приятно

научих си урока
ако го беше научила, щеше да проличи с нещо градивно свършено в него,
а не с себеизтъкване и сравняване с другите



Тема Re: всъщност ...нови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.03.20 14:50



Айде беж - да се себеопознаваш.

И да осмисляш

Коктейли не пия

И се прочети - пък може да прогледнеш как лепиш етикети, как обиждаш, как не е умееш да осмисляш, как изграждаш погрешни представи, колко ти липсва знание и познание - последното е хубаво, де - можеш да се пообразоваш.



Тема Re: всъщност ...нови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.03.20 14:56



хайде сега под ръчичка с Виталка..на коктейлче и продължавайте да обсъждате лепкавата кафява кал

Много се надценяваш

- да си мислиш, че като си пия кафето с някой ще си говоря за теб. При всичките други теми за разговор, които мога да измисля.

Всъщност, извинявай, ти просто приписваш собственото си поведение - да обсъждаш другите, когато те не са там.

ПП. Не се надувай - много бързо се пукаш:)))



Тема Re: всъщност ...нови [re: ShokoLada]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано12.03.20 15:54



С други думи, реалният човек зад клавиатурата е ограничен и ограничаващ поради самото естество на виртуалните начини за предаване/ приемане на комуникация.

Никой не спори за това тук. Но реалният човек зад клавиатурата носи лична отговорност за това как използва виртуалните средства и точно това някак ти избягваш. Личната отговорност.

Някак си ти е по-удобно да говориш за два отделни "аз-а", които нямат нищо общо.

Имат. Много общо.




Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.