Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема не виждам ...  
Автор jumbles ()
Публикувано03.03.20 15:52



"старите муцуни" от този клуб

ехооо, къде се скатахте бе, хора ... добре ли сте?



Тема Re: не виждам ...нови [re: jumbles]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано03.03.20 21:32



Да, преди малко телефонирах с холандците в Белгия (така се случи те да са там, понякога белгийците са в Холандия) и тия по северноморското крайбрежие бяха на телефонната жица.

В 18.30 ч се събрахме поне 10 човека, имай предвид че работния ден приключва в 17.00 ч.

Никой не кашля, но сега чета, че итатлианците не изкарват коронавируса добре, имат най-много смъртни случаи в Европа.

И при нас би било така, ако болните станат много, така че лекарите да не могат да реагират навреме. До сега само леки случаи има.



Тема Re: Учител бях, пенсионер съмнови [re: Deern]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.03.20 21:48



Ние тук в Бълхария можем да ви проведем урок по човещина:







Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано04.03.20 00:19



Никой не може да си позволява да пише името на България, както си го написал, дори да не е 3 март.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано04.03.20 01:00



Е, не са ли подли бълхи тези млади "мъже", които насилствено са изхвърлили бедният старец, чието единствено провинение е било, че е астматик? ОК, не Бълхария, а Вулгария... Навръх националния празник параноиците са го изгонили от метрото като краставо куче без стопанин.





Тема Re: не виждам ...нови [re: jumbles]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано04.03.20 06:02



Подкрепям!
На възраст сме на коят е тревожно да се мълчи





Тема Re: не виждам ...нови [re: jumbles]  
Автор Glastar (присмехулник)
Публикувано04.03.20 13:17



муцуните мож да са кът, но задници има !





Тема Re: не виждам ...нови [re: Glastar]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано04.03.20 13:42



Бяха дошли вкъщи два хамстера, Хари и Потър. Тъкмо свикнах с тях и съседката донесе още един, не му издържала вече. Много дребен и рунтав, дойде си с името, гъс-гъс.





Тема Re: не виждам ...нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано04.03.20 13:50










Тема Re: не виждам ...нови [re: Glastar]  
Автор jumbles ()
Публикувано04.03.20 20:31



(Тук започват гъзовете и облаците в съотношение 17:32).

1. Толкова ни е все в гъзa, че вече ни е през кура.

2. Жабче подскача в хладната утрин подир дъха си.

3. Нещата мълчат различно. Проговорят ли, казват едно и също.

4. Подписва щефът новия указ и сладко попръдва.

5. Сред брезите - мокър гарван - огледало за луната.

6. Щурец - до глезени в мъглицата нагазил.

7. Къде е тръгнал този скитник? Така и си отмина - само цвета на шапката му помня.

8. Двеста путки в Парламента новата луна гласуват, с по един тампон в гъзa.

9. Извор в полето! Първата глътка е бог, втората е тъгата.

10. Имало указ да го преместим в другия крачол.

11. Олеле майко, заклещи си шефът яйцето в пъпа на Пена!

12. Внимавай щурче, престарял е баща ми, ще го препънеш!

13. На вратите на рая табелка с надпис: "Не чукай! Чукам!"

14. Кос под дъждеца, кални крачета, шапка от капка.

15. Откъде си, премръзнала птицо, та ме гледаш с очите на мама?

16. Раче сгушено на дъното се взира в юлската луна.

17. Пролет е, гледай, по мустака на шефа - косъм от путка!

18. Не казвай на врабеца, че лети. Ще падне!

19. Пеперуда се блъсна в камбаната. Никой не чува.

20. Каква е тази участ бе народе, какъвто и байряк да се развее, дръжката му ти е все в гъзa!

21. Какъв изящен стил. Заслушва се кълвачът. Тояжка на слепец.

22. Не можеш едновременно да кажеш: "Аз съм!" и "Свободен съм!"

23. Чу ли, плюшеното мече каза ТАТКО на сирачето!

24. Нали е Президенство, госпожа, та и салфетките за дупе са с герба на България!

25. Толкова съм уморен! Мъчих се да убедя детето, че цветята не говорят.

26. Взира се Буда: И в този живот - нищо.

27. Зимно слънце, спи врабецът леко смръщен от лъчите.

28. Разцъфтяват тополите, в Парламента - нежен дъх на пръдня.

29. Който взема, казва - Бог е с мен! Който дава, казва - Бог е в мен.

30. Коя е думата, която Бог не знае? - Бог.

31. Мокро жабче се притиска в хълбока на мъглата.

32. Седемнайсет бодигарда, с пръст на спусъка се вслушват в задника на Президента.

33. Прелетя мушица и отнесе малко прах от планината.

34. Как да позная душата? - С душата си.

35. Притихва славеят за миг, дълбоко вдишва тишината.

36. Седемнадесет мушици край върлата си играят на дъждец.

37. Мирис на облак. Птиците чакат с отворени човки.

38. Браво бе куре, как смогна с тази заплата да хванеш трипер!

39. Възседнеш ли бъчвата, възседнал си и Потопа.

40. След всяка капка на дъжда - различна тишина.

41. Не докосвай пространствата между думите, за да има къде да се движат звездите.

42. На оръжия братя - въведен е данък чикия!

43. Вместо да следваш плача на камбаните, следвай смеха на децата.

44. Една пича въшка се почесва по пичката.

45. Отвъд стените - дъжд. Дъжд отвъд дъжда.

46. Хегел е чела, а не ще да го духа - брей че мръсница.

47. Да те ебa или да - това е въпросът!

48. Ти, който търсиш своя път, до тази шапка приседни - тук пътят сам ще те намери.

49. Храст крайпътен, който ми прошепна: Ако сам със себе си говориш, не говориш с недостоен спътник.

(Тук гъзовете и облаците завършват в съотношение 17:32, за да отстъпи място на послеслов, тъждествен на рецепта за инкрустация на бисери в лайно.)...

НАВА И ВУЛГАРНОСТТА КАТО ПЪРВО ОСВОБОЖДЕНИЕ Поезията нава сякаш най-добре съвпада с динамиката на времето. Хората са напрегнати, подлудени - нямат сили да четат дебели книги, нито имат пари да си ги купят. Това, което могат да вземат от изкуствата, те искат да го получат с един поглед. Нава постига целта с един звук, един образ, едно действие, едно вдишване и издишване. Какво значи да се постигне нава? Да направиш вдишване и издишване едновременно. Но поради самата си краткост, нава поезията изисква огромни пространства от вътрешна тишина. Само така може да се реализира медитативната си енергия. Нужно е предварително очистване на съзнанието от непосилните напластявания на деня. Вулгарността е добър способ за това. С една псувня, българинът смъква от плещите си цели векове. Той не е така добродушно ироничен в псувните, какъвто например е турчинът, нито така бъбриво пъстър, като сърбинът. Но той може да бъде зловещо сугестивен. Да вземем само начина, по който един будкаджия се справи със своя конкурент и политически опонент: - "Да ти сера в гъзa!". Ако читателят успее да си представи как на практика би станало това, картините на Бош или Дали ще му се сторят залъгалки за малки дечица. Или да вземем историята за оня българин, който от ядене на развалена храна получил такова разстройство, че трябвало в "Пирогов" да му преливат лaйна. Но да навлезем в дълбоката философия, за да видим, че ако индусът постига истината чрез съзерцание на пъпа си, българинът е отместил гледната точка съвсем малко по-надолу - "Питай си хyя!". Интересно защо се говори за някакви въпроси, "що никой век не разреши": - Какъв е смисълът? Какво е Бог? Как Бог сътвори света? Защо живеем? Накъде да вървим? - Питай си хyя. Е, да, всичко това е отвратително, разбира се, и аз не се съмнявам, че извисените нашенски интелектуалци пърдят така да се каже, тайно от себе си. Мнозина се възмущават, че вулгарното навлезе в поезията. Те го отдават на маниерничене, на изчерпване или на лошо възпитание. Възможно е. Но нека не се забравя и това, че екзистенциалната аксиома на българина съдържа едно "ще ми пръднат на кура", което не би могло да се каже по никакъв друг начин. Вулгарното е ефикасен взривен механизъм за първично очистване. Добрата псувня избистря мисълта с един замах. Именно тя може да осигури онези няколко мига тишина след взрива, в която да прозвучи истинската нава.

Иван Методиев





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.