Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:02 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Непоносимост към щастиетонови  
Автор Aurika ()
Публикувано06.02.20 13:27



Пускам тази тема тук с огромната надежда, че ще бъде приета добре и няма да бъде очернена.
Та искам да ви попитам, вас, които сте потънали в дебрите на човешката психология, защо хората или поне повечето от тях са развили непоносимот към щастието на другите.
Имам една ужким приятелка, разказвам и нещо, споделям на кафе, все черно вижда всичко, все мрънка, все недоволна, изгубих вече желание да й споделя нещо хубаво от моят живот. Защо според вас става така.Аз лично се радвам на всеки, на най малките неща и успехи. Никога не съм изпитвала завист. Надявам се да стане добра дискусуия.



Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: Aurika]  
Автор Glastar (шейх на халифат)
Публикувано06.02.20 13:58



Мен ми са завижда, но все не остава време, ходим на работа, блъскаме се за насъщния, и кога и да се сетиш че днес не си завиждал, то пак няма време.





Тема Re: Непоносимост към щастието [re: Aurika]  
Автор blue jewel ()
Публикувано06.02.20 14:17



Първо - тук никой не е затънал в "дебрите на човешката психология" реално, а е клуб като всеки друг за празни приказки. Само името му такова. В началото може и да е бил по темата, но това е било сигурно през 1999.

Второ, как пък никой никога не си призна, че и той завижда понякога или въобще има недостатъци - все другите черни, ние сме за пример. Мен пък това ме вълнува. Защо е цялото това лицемерие навсякъде. И желание непременно да се харесаме на тълпата, изтъквайки само позитивни качества.

Завистта е когато се чувстваш слаб и недостоен за щастие, а другите го имат или поне ти се струва така. Завиждащият по-скоро трябва да бъде съжаляван, а не осъждан.



Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: Aurika]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано06.02.20 14:24



Хм, зависи как го употребяваш това щастие. В първи клас учителката ни каза, че ако си имаме бананчета вкъщи (става дума за началото на 90-те, когато това беше сравнително скъп лукс), да не си ги носим в училище, понеже на някое дете може да му се дояде, пък родителите му да не могат да си ги позволят... Каза само сандвичи да си носим или да си купуваме закуски от лавката, които бяха евтини.

Пък то и бананът си е едно малко щастие.





Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: blue jewel]  
Автор Aurika ()
Публикувано06.02.20 15:55



Завиждащият по-скоро трябва да бъде съжаляван, а не осъждан.

Никога не съжалявам хората.



Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: Nuke Dukem]  
Автор Aurika ()
Публикувано06.02.20 15:58



Е те бананите си бяха лукс, както и дънките и дъвките турбо.
Тук става за следното, споделих, че ще ходя в отпуска на Балчик и като се започна една атака, какво било това Черно море, ама то било мръсно, ама то не знам какво си, съжалих, че й казах.



Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: Glastar]  
Автор Aurika ()
Публикувано06.02.20 15:59



А и борбата със снега





Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: Aurika]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано06.02.20 16:38



Аз пък съжалих едно старо куче от квартала, понеже мръзнеше около НГ на плочките пред един магазин (всъщност просто се трепереше от студ и само чакаше да умре, понеже нито ядеше кренвиршите, нито пиеше водата, които му бях донесъл)... И сега живее вкъщи – изкъпано, нахранено и спящо по цял ден на топличко. Първата една седмица спеше денонощно, като ставаше само да лочи и да хапне малко. Явно не се спи лесно зимно време на улицата.

Ей тука е първия ден, веднага след като го прибрах вкъщи. Суперуплашено и незнаещо какво го очаква. До този момент никой от онези страшилища, които ние наричаме човеци, не го беше удостоявал с нещо повече от шут или парче хляб в най-добрия случай.





И малко повече от месец по-късно (пардонирайте ме разхвърляното легло):

















Много обича да ритка с лапички и да препуска насън, иначе в реалния живот е сравнително немощно и трудноподвижно.





Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: Nuke Dukem]  
Автор Aurika ()
Публикувано06.02.20 16:47



Душица, направил си наистина нещо хубаво. Казват, че душата на всеки добър човек, се преражда в куче и тук слагам иконка love





Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: Aurika]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано06.02.20 16:50



Ми че то наистина е мръсно, а и коефициентът "нахален и арогантен простак" е доста по-висок от този по френската ривиера, да речем, но за сметка на това пък е евтино...

Аз така и не разбрах какъв е кефът от това да се ходи на море, освен за bragging rights да демонстрираш шоколадов тен, в кой скъпарски ресторант си ял или в какъв луксозен хотел сийбал или сайтаибали.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.