Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:52 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: Nuke Dukem]  
Автор Aurika ()
Публикувано06.02.20 16:53



На мен ми харесва морето, да го гледам ме успокоява, да го слушам вечер ме приспива, да плувам през деня ме разхлажда, красиво е.



Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: Aurika]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано06.02.20 17:02



Ми то тогава май по-добре да съм лош човек, да не би душата ми да се прероди в куче, понеже като гледам какъв е кучешкият шанс да ти се падне хубав живот, по-добре да си пуснеш жетончето в игралната машина за човеци.

Само че аз не вярвам в прераждането и мисля, че каквато и душа да имаш, след като си изиграеш живота, после даже не може да гледаш другите как си изиграват техния.

ПП: Наказанията и наградите са в този живот, а не чак в следващия, ми е мисълта.



Редактирано от Nuke Dukem на 06.02.20 17:00.



Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: Nuke Dukem]  
Автор Aurika ()
Публикувано06.02.20 17:02



В прераждането не знам и аз дали да вярвам, но съм сигурна, че цялата душа, т.е. човешка енергия се слива с цялото наречено Вселена. Това, че вече не си ти, че не чувстваш така както преди нищо не значи, просто енергиите отиват дота по делеч и доста по високо.



Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: Aurika]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано06.02.20 17:13



че не чувстваш така както преди

Човек би си помислил, че – спокойно – и като умреш, пак ще чувстваш, само че не така, както докато си бил жив...

Пък то като умреш – нищо не чувстваш повече, и то завинаги. Пълна тъпотия и скука.





Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: Nuke Dukem]  
Автор Aurika ()
Публикувано06.02.20 17:19



Не се изразих добре. Не си ти вече , в смисъл така както си чувствал, обичал , мислел преди го няма. Но тази енергия, да я наречем без чувства отива в общото цяло, тъй като тя напуска мозъка, а както знаем всички той е командният пулт.



Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: Aurika]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано06.02.20 17:55



Но тази енергия...

Коя енергия?





Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: Nuke Dukem]  
Автор Aurika ()
Публикувано06.02.20 18:04



Е как, нашата енергия. Живеем, дишаме, тичаме, работим, обичаме, какво е това голям енергиен поток.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.02.20 18:57



Заведе ли го за консултация при ветеринар? Може да има нужда от някакви добавки в храната.
И аз веднъж спасих едно няколко месечно куче през зимата и го отгледах. Стана много красив, после го подарих. Но никога не съм го пускала да лежи върху леглото. За разлика от котките, които съм гледала. Но сега съм на мнение, че не е добра идея хора и животни да живеят в една стая - хората наистина стават податливи към болести, за животните не знам.




Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: Aurika]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано06.02.20 19:07



Абе ти докато живееш – дишаш, тичаш, работиш, обичаш и т.н., обаче като умреш – нито ще живееш, нито ще дишаш, нито ще тичаш, нито ще работиш, нито дори ще обичаш...

Иначе да, енергията ти няма да се изгуби и ще стане част от общото цяло – в смисъл, че най-различни твари и бактерии ще ти употребят плътта като източник на енергия за техните си процеси. Ама това какво значение има, след като даже няма да можеш да мислиш?





Тема Re: Непоносимост към щастиетонови [re: Aurika]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.02.20 19:03



Ами ти си го каза - завистливи хора. "Развили са непоносимост към щастието на другите" вместо да облагородят характера си и да преодолеят завистта. Сама си го написала - "ужким приятелка". И аз не мисля, че човек, който може да направи завистта постоянно свое поведение, може да бъде приятел.

Освен ако не е някакво нейно постоянно черногледство по принцип, за което тя не си дава сметка.
Ще трябва да я тестваш за добронамереност

, но по принцип неприятна история - да.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.