Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нов превод  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано05.12.19 16:14



След ПОД ИГОТО

Бабо Мравке на новобългарски

- Госпожо, Мравке, накъде ще се локализираш?
- За хранителния си режим, био вещества ще си събирам. А пък ти, хитинов елемент, накъде със този етно инструмент?
- Аз отивам на ивент. Виж Калинката намери си един глупак и във фейса, статуса смени си с „брак“.
- Хм, знам, че там ще пиеш и абсент и ще бъдеш COOL и дзен! А, кога прогнозата се усложни, какво ще консумираш ти, кажи.
- Срам не срам, когато сняг запръска, ще поискам лизинг от твоята зърнена закуска.
- Аз пък ще те срещна с негативен вот, стар пасивен идиот.

(скромен превод Румен Стефанов)





Тема Re: Нов преводнови [re: Trickyy]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано05.12.19 16:16



Въобще не си спомням, дали съм чела Под игото





Тема Re: Нов преводнови [re: Trickyy]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано05.12.19 16:47



Мале, мале, че аз и Елин Пелин не съм чела

Ся, като си спомням На браздата някакви волове, как ли съм се промъкнала със шестица по литература Баси

Иначе, Пушкин(в оригинал), от най-ранна детска възраст Балзак! Виктор Юго, От-До! Достоевски, ма мале, даже Богомил Райнов Няма нищо по-хубаво от лошото време За някакви агенти ставаше въпрос, но дали бяха КГБто, ЦРУто или Орифлейм, хич не помня

Оффф, даже имахме томове, събраните съчинения на Тодор Живков Трябва да ги намеря, след 50 години ще са ебати сумата на черния пазар



Тема Re: Нов преводнови [re: Trickyy]  
Автор Glastar (шейх на халифат)
Публикувано05.12.19 16:48



Аз пък пиша приказки без край, нямат край един вид, само начало.





Насекомът !



Насекомът погледна ехидно през рамо.Скоро не бе вечерял,а вече разсъмваше.Едвам се провря през този процеп,а и някъде назад го болеше крак.Протегна се да му изпукат прешлените,вече бе стар и бързо се задъхваше.

Стресна се! без да иска четири от левите му крака настъпиха вестник,който изшумуля в тъмното,-ами сега!? Гадният паяк който преди седмица изяде тъщата може да дотърчи с косматите си крака и плешивото теме.
Насекомът тромаво се затича,-опря гръб в стената,притихна и се заслуша.Проклети дървояди скърцаха от крака на масата,и пречеха да се чуе каквото и да било."Не мога да мисля за ядене",помисли си той поглеждайки Луната,прекалено романтична вечер е,а и всеки момент ще пристигне светулката,ако не и е минала богомолка път.

Вчера тя си изпусна кърпичката уж неволно, той и я подаде,опита се да я изгледа многозначително с онзи полазващият си поглед .
Леля калинка обаче ги видя,таа дърта клюкарка с пеньоар на точици .

Стройна,кръшна мадама,тънко кръстче,а и между краката и всичко свети! Нещо шумна обаче! Бързо се покатери по крака на леглото,и увисна хванат за пружината .


Ще се махна оттук! Ще отлетя на някой облак,-ей тоя белия къф е пувкаф/помисли си насекомът,а подбедрицата го болеше и леко кървеше/ !







Поогледа се,- ваййй ! егаси смрадта, тук баня няма в таз бекярска квартира .




Перун открехна леко вратичката на фурната,-мъка,мъка........напрежението тук беше слабо,и реотаниете едвам грееха. Дееба тяфната мама! изпцува наум Перун,колкото да му олекне.Дееба,тия връзкари! пак просъска.Поглади брада,и почука по термичното стъкло,ей така за да подразни.Мамицата им дееба тия долни гърчоля,- от тук се чуваше Зевс и Афродита как се кискаха на съседният облак,а една мълния,едвам се крепеше на крайчеца му,и аха/аха да падне.

Тангра,Танграа....копеле пършиво,носи ракията и салатата, провикна се Перун ! Кой та би на табла бе серсем !



В тавата обаче,ставаше все по топло,Никодим Андреев,едвам помръдваше затиснат под купчина картофи. Обувката на левият крак бе пълна със зехтин,повдигна го леко нагоре,да се отече,подмести и резънът домат под мишница.Ще избягам ! каза си наум Никодим,за да си вдъхне смелост.Потеше се интензивно,пред погледа беше размътено от зехтина,пропълзя до ръба на тавата,и изкрещя ! Опари се ! ,ръбът беше много горещ! Ами сега ? Удари се няколко пъти отстрани по главата,за да изпадне зърното чер пипер от ухото.Ето,вече е в кондиция.

---------------------------


Тъмно,черно,нощ!Вселената бе празна,просто никой не беше дръпнал още шалтера.Лео висеше близо до шалтера. В тази Матрица пропадна като нещастен случай,просто се подхлъзна и падна в шахтата,даже кракът го наболяваше.
Хвана с две ръце шалтера,и облегна коляно в таблото.Дръпна рязко,и всичко грейна.


Дотътри се,и седна на един бордюр до спирката.Току отпътува тролей който никога не бе дошъл.Хора крачеха,някои насам,други натам.

И изведнъж в мъглата, тихо и протяжно проскърца звук на преместващ се капак на шахта.......





Тема Re: Нов преводнови [re: Glastar]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано05.12.19 17:16



Същински ми Бокачо





Тема Re: Нов преводнови [re: Trickyy]  
Автор Glastar (шейх на халифат)
Публикувано05.12.19 17:20



Той от Ювентус ма, аз от Локото.





Тема Re: Нов преводнови [re: Glastar]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано05.12.19 17:26



Тъкмо вчера, с триста зора, свалих гадните ливърпулски пердета на малкия

Ама, му турнах светещи лампички, ся все доволнъе



Тема Re: Нов преводнови [re: Glastar]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано09.12.19 06:46



Бокачо е от Фиорентина...

Редактирано от tuzlija-179435 на 09.12.19 09:02.



Тема Re: Нов преводнови [re: Trickyy]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано09.12.19 07:06



"Баба Мравка, потна, прашна, носи житце на гръб.
Насреща - Щурчо с кеменето.
- Щурчо, де с таз гъдулка?
-Е, па сватби, кръщенки...
Ами зимъска?
-€б@л съм го...

Следващата година:
Баба Мравка, потна, прашна...
Ей го Щурчо- с " Голф"-о и нова цигулка.
- Щурчо,де...?
-Е па фолк концерти...
-А зимъска?
Еб.....

След още година...
Баба Мравка, потна, прашна...
Насреща- Щурчо с нов "Мерцедес и " Страдивариус".
-Щурчо....????!!!!
-На летището, Бабо Мравке.Имам концерт пред нашата диаспора в Паруж...
- Щурчо, да те помоля нвщо.
-Kaжи, Бабо Мравке?!
- В Париж прескочи до гробището "Пер Лашез"(" Перла"6)

, па се изс€ри на гроба на Лафонтен, да му €б@ майката!...."



Тема Re:нови [re: Trickyy]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано09.12.19 10:23



Ами прочети ги. Иван Вазов и Елин Пелин пишат изключително хубаво. Има творбите им в интернет.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.