Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:00 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тестове лаптопи-нервна система с лоши резултати  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано30.11.19 14:16



Оказа се абсолютно невъзможно да използвам лаптопи с размери над 11,6 инча заради големи проблеми с нервната система.Тези дни направих сериозен опит да се върна към 13,3 инчовия ми лаптоп, но се оказа че даже и на 15% яркост на монитора нервите ми се опъват леко.А когато го поставих на 25-30% яркост нервите ми яко се опънаха до степен на невъзможност да го използвам.Така ако направя грешката да купя нормален 15,6 инчов лаптоп то няма начин как да го използвам на 8% яркост на монитора.Единственото спасение са 11,6 инчови нетбукове, но през последните няколко месеца нито един магазин не ги предлага и предлагат поне 14 инчови лаптопи нагоре.Така в бъдеще ще се наложи да поръчвам 11,6 инчов нетбук от някой магазин и определено не смятам, че големите фирми производители на лаптопи ще спрат да произвеждат нетбукове.Всъщност в Технополис предлагат един точно 11,6 инчов нетбук на Ейсър, но на много солена цена от 999 лева.Това не ме устройва, цената която мога да платя за 11,6 инчов нетбук е до 650 лева максимум с операционната система.Ако в бъдеще време опитът ми да внеса от чужбина 11,6 инчов нетбук се увенчаят с неуспех нямам друг избор освен да купя 10-11 инчов таблет с 5G който повече става за четене в интернет и по-малко за писане и писанията ми ще станат много кратки и лаконични, и изобщо няма да мога да пиша сериозни теми.Но както са казали мъдрите хора не е толкова важно да живееш добре, колкото да оцелееш.



Тема Re: Тестове лаптопи-нервна система с лоши резултатинови [re: FlLERO99]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано30.11.19 14:43



че ако проблемът ти е само в яркостта, що не си вземеш монитор, вързваш го към лапайтопа и си го настройваш на каквато яркост ти душа иска.

да се мъчиш само с дребосъци прецаква зрението.



Тема Re: Тестове лаптопи-нервна система с лоши резултатинови [re: lipari]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано30.11.19 15:03



Явно не разбираш проблема защото не съм го обяснил достатъчно добре.Всеки монитор на лаптоп може да се настройва на всякаква яркост от няколко процента до 100%.Проблемът е, че един среден 13-14 инчов лаптоп или нормален 15 инчов лаптоп мога да го използвам безопасно за психиката ми до не повече от 8%, а на 8% светлината е толкова малко, че почти нищо не се вижда.А 11,6 инчовите нетбукове могат да ги ползвам до 28% яркост на монитора което е идеално.Белята става не толкова от яркостта на монитора, колкото от комбинацията между ярък голям монитор и бързата смяна на кадрите при по-бързи процесори.Например на работата ми имам три огромни монитора нагласени на 100% яркост и нямам никакви проблеми.Но един 15,6 инчов монитор на лаптоп настроен на над 8% яркост, особено над 20% яркост ме изкарва от строя за 15 минути.В същото време един 11,6 инчов нетбук настроен на 28% яркост мога да го използвам без никакви проблеми цял ден от сутрин до вечер.



Тема Re: Тестове лаптопи-нервна система с лоши резултатинови [re: FlLERO99]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано30.11.19 15:28



Схванах, че при определена яркост и размер на някакви... светлинни трептения да ги нарека, се изнервяш. Което не се случва при малки екрани и ниска яркост - 28% много тъмно, ве. Или при големи екрани дори на пълна яркост.

Не знам как си със зрението, само предупреждавам, че от постоянно зверене в малък монитор от сорта таблет, телефон, особено с ниска яркост, диоптрите неумолимо растат и зрението отива на кино. И ако много голям монитор или дори телевизор - за филми, клипове, не знам какво гледаш по-често, не ти създава проблеми, по-добре да търсиш решението в нещо такова, отколкото в нетбук. Нетбукът - само за четене на текст.



Тема Re: Тестове лаптопи-нервна система с лоши резултатинови [re: lipari]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано30.11.19 16:43



Аз ползвам компютър от 1987ма година до ден днешен.А от май 1993та като изключим една година в казармата(1998ма) ползвам компютър почти всеки ден по много часове.А от май 2012та досега всеки свободен ден съм поне 11 часа пред лаптоп.До октомври миналата година изобщо не съм имал проблеми със зрението, нито диоптри, нито нищо.През октомври 2018та ми се появи малко петно в зрението на лявото водещо което лекарите не успяха да установят от какво е станало.Лекарите също ми изписаха и очила с диоптър, но аз прецених че още е рано за такива.Петното на лявото ми водещо око е много малко, реално по-малко от Луната, но е в близо до центъра на погледа и когато се загледам само с него върху текст част от този текст е изяден от него.

Като казваш нетбук само за четене на текст аз по принцип използвам нетбуковете само за четене на текст и за писане и рядко за гледане на филми и клипове защото филмите и клиповете много ми зомбират психиката.А ползата от тях е малка.



Тема Re: Тестове лаптопи-нервна система с лоши резултатинови [re: FlLERO99]  
Автор Glastar (шейх на халифат)
Публикувано30.11.19 20:32



Здавей ! имам финансови проблеми, парите не ми стигат.





Тема Re: Тестове лаптопи-нервна система с лоши резултатинови [re: Glastar]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано30.11.19 22:07



Познавам една на която й стигат 2 бона на ден.Разпродаде единствения си апартамент, ценен магазин от който събираше наем, изхарчи до стотинка за месец и половина едни десетки хиляди евро от баща й, сега през последните месеци харчи последните пари на баща си който вече не я иска.Премести се да живее в Уганда в Африка, скъса с мъжът на детето си, постоянно се биеха и караха за пари с него.Мисля, че за да не се стига до такова кошмарно положение трябва строг централизиран бюджет с много строга финансова дисциплина и монетаризъм без никакво кейнсиянство.Така в България ако си пушач като мен и в бъдеще ти трябва кредити за няколко хиляди лева и месечна погасителна вноска от 100 лева те оправят едни 850 лева на месец.С 850 лева си без кола, без пари по заведения, без възможност за интимна връзка в днешно време.Голям удар са и цените на цигарите които през това десетилетие станаха 5 лева кутията и ще станат и 12 лева кутията.Цените в България като цяло са изцяло несъобразени с доходите. Извод - пазарната икономика в Българлия не е приложима.



Тема Re: Тестове лаптопи-нервна система с лоши резултатинови [re: FlLERO99]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано30.11.19 22:57



> Извод - пазарната икономика в Българлия не е приложима.
тцъ. Извода е хората с неравностойно психическо състояние трябва да имат опекун който да решава как да се харчат парите за тяхното благосъстояние. Трябва да има достатъчно ефективни процедури за назначаването на опекун в случаи когато е очевиден психичен дефицит и въпросния индивид разполага с пари за харчене.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Тестове лаптопи-нервна система с лоши резултатинови [re: FlLERO99]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано30.11.19 23:38



Файле,

Ето го моя

с 4 инчов тъч скрийн дисплей и сгъваема клавиатура конфигуриран с 400 гигабайта microSDHX. В момента на него върви Убунту Mate 18.04. Цялата покупка ми излезе около 150 кинта ($).

помисли си за подобен вариант ..

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Тема Re: Тестове лаптопи-нервна система с лоши резултатинови [re: lsrael Thornstein]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано01.12.19 14:16



Идеалния вариант е 8-10 инчов таблет с механична клавиатура и на латиница и на кирилица.Такъв таблет с такава клавиатура още не съм виждал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.