Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:39 03.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Shokolada]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.11.19 13:13



Проблемът от женска страна е, когато мъжът е неспособен да даде любов, несвързана със секса, т.е. истинската любов. А без нея всичко се обезсмисля
А!
ако го няма това, всичко се превръща в животинско задоволяване на нагон.

с лъчезара ще отречете, че човек има биологична същност /организъм + съзнание/ и че е част от природата
е, щом е организъм, сексът не е ли също биологична нужда
и без любов към конкретен обект има либидо



Тема Re:нови [re: Shokolada]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.11.19 13:20



но да не забравяме, че не сме на по 20..влизаме във възраст, където приоритетите се сменят и друго е водещо..
сексуалността с годините се променя. но ако я има и тя също е приоритет

спирам по темата..никога не ми е било комфортно да говоря за "понятието" секс..винаги съм го смятала за дълбоко интимно..където участват и душата и тялото..
и защо трябва да спираш. та нали тук говорим, а не правим секс, та да се разшири кръга на интимността от такава между двама, в групова/форумна.



може би съм някаква архаична..знам ли..ама пола е между двама..за останалите сме просто хора..
не става въпрос за архаичност
но малко заприлича /без да ми се сърдиш/ на соц.изказване горното и ще обясня защо - дори да не натрапваш пола си, имаш полови белези, които се забелязват, ако ще и в униформа да си
и винаги единият първи харесва, обиква, ухажва или дава знаци за интерес, а другият откликва на неговия
говориш за интимност и пол между двама души - ок. но като пола е само между тях, защо тогава интересът ти не се поражда /предполагам, че е така/ към жени? има си насоченост по пол, пък айде нямало значение пола и сме просто хора



Тема Re: Сексуалната отзивчивостнови [re: blood9]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.11.19 13:28



Имаше една детска приказка за орисниците. Дето питали детето като порасне какво иска любов, пари, да е известен. Кое как се дава. Ами определено не е само от хора. Дали са отзивчиви жените? Към едни мъже са.
хубаво си го написал
не споря
но разкажи ми защо ти не би проявил сексуална отзивчивост към жена, която има нужда, но физически не ти допада
неведнъж си писал за критериите ти за жената - да е красавица



Тема Re: Сексуалната отзивчивостнови [re: holi_day]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано20.11.19 13:37



мислиш за конкретни случаи/хора, а обобщаваш мъжете това, жените онова
ако човек не откликва, може да не иска, може да не разпознава собствените си емоционални нужди, може да се страхува, може да е с цел манипулация



Тема Re: Сексуалната отзивчивостнови [re: Alleks]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.11.19 13:37



а колите са измислени, та мъжете да развиват сръчности





Тема Re: Сексуалната отзивчивостнови [re: holi_day]  
Автор blood9 ()
Публикувано20.11.19 13:42



Тези неща не ме интересуват, защото са илюзорни. Има толкова много неща преди любовта и сексът, че няма защо да се дискутират.



Тема Re: Сексуалната отзивчивостнови [re: snowprincess]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.11.19 13:43



мислиш за конкретни случаи/хора, а обобщаваш мъжете това, жените онова
със всичко в живота е така
познаваш 1 дете, второ, трето..... 1000-дно, но обобщаваш за децата
няма как да познаваш всички, а не е нужно, за да определиш, че ето това е дете, а до него пораснал човек
нима ти, след като не познаваш всички представители на човечеството, си лишена от правото да кажеш каквото е изобщо за хората, та било то и обобщение
а и никой не е казал, че трябва да съм права или крива
споделила съм разсъждения, иначе правилно си прочела според написаното от теб по-долу:
ако човек не откликва, може да не иска, може да не разпознава собствените си емоционални нужди, може да се страхува, може да е с цел манипулация
да, причините са ми интересни
при наличие на сексуална провокация са ми интересни вътрешните спирачки, както и като антипод - подбудите за проявяване на отзивчивост



Тема Re: Сексуалната отзивчивостнови [re: blood9]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.11.19 13:49



така е, има и други неща
но в момента дори не дискутираме с теб,
а разговаряме
ти би ли проявил сексуална отзивчивост, ако е във възможностите ти, би ли бил щедър да го направиш



Тема Re: Сексуалната отзивчивостнови [re: Trickyy]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.11.19 14:00



още като писах темата си помислих, че само Алиса би разбрала к`во пиша
дано се появи да ми обясни,
макар, че и други са разбрали



тиртирилин писа пестеливо, прави се на неразбрал

Едно време, тия дето не са споделяли, тъй де, отзивчиви, са ги горили на кладата
разкажи, не зная много за тогава
с дънкан маклауд бяхме деца тогава



Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор L lskrenova (лична и искрена)
Публикувано20.11.19 14:04



Много усложнявате. Хората се въздържат от секс, когато липсва партньор, с който да се харесват физически. Взаимно да се харесват, не единия така, пък другия онака. Иначе може да си се обичат колкото си щат, да си другаруват и пр.
Физическото харесване и нехаресване, освен че се чувстват, се казват и показват, няма как да ги сбъркаш или да си затворириш очите. Поне на мен не ми е възможно да прещракам от днес аз утре и айде ей сега ще правим секс. Да бе! От какъв зор?! Опитвала съм, много е неприятно. Като си дадеш сметка че в най-добрия случай си някакъв компромис имам предвид. По-добре в такива случаи човек да си задоволи биологичните нужди сам, ако толко се е озорил, вместо да се впуска в травмиращи емоционални и физически преживявания.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.