Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:40 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Лечение на депресиянови [re: Albena l]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано13.11.19 18:14



ееее който емал, ебал. липари се ожени.





Тема Re: Лечение на депресиянови [re: expat]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано13.11.19 18:16



А какво имаш предвид с:

В отговор на:
Ку ще да си най-големия ебач...


... или най-дашната мома, тресне ли те депресия, сексът няма да ти помогне.



Тема Re: Лечение на депресиянови [re: Trickyy]  
Автор Shokolada (няма ме)
Публикувано13.11.19 18:19



Трики за какво ми говориш?
мрази си колкото искаш и когото искаш..аз нямам общо, ако си търсиш причина да ме мразиш, ок..намери си, от хората, които четат и споделят съм, а всеки има глава на раменете да осмисля...но различните гледни точки винаги са ме привличали.
Любовта музика и дали си влюбена?...ъъъ


а смяташ ли, че това наистина ме интересува?
ако съм позволявала, не е било нарочно..просто имаше Трики, но след време се появи в нова Трики..та за забележките, приеми извинение, ако си ги почувствала така..



Тема Re: Лечение на депресиянови [re: lipari]  
Автор expat ()
Публикувано13.11.19 18:21



Зависи от степента.

Депресията може да причинена, че някой не я е треснал. И като я тресне... да мине.

Има и имена и институти, университети, ама малко избрани цитати:

В отговор на:

Оргазмът освобождава много натрупано напрежение в тялото. Проучване, показва, че сексът всеки ден в продължение на две седмици може да доведе до клетъчен растеж в хипокампуса - частта от мозъка, която регулира настроението. Съществуват и доказателства, че чувството за близост с партньора ни, емоционално и физически може да предотврати стреса чрез намаляване на нивата на кортизол - известен още като хормона на стреса.
....
Чувствали ли сте, че по време на секс, сякаш всичките ви проблеми се изпаряват, нали? Това става, благодарение на веществата, които се отделят в мозъка по време на секс. Те спомагат за облекчаване на болката и напрежението. Ендорфините са невротрансмитери, свързани с положителните чувства, които могат да подобрят общото настроение и да се борят с депресията.

....

Редовният сексуален живот е изключително ефективно средство за борба срещу депресията. Сексът позволява да се справим с негативните емоции и да се почувстваме защитени. Според психолозите качественият секс повишава самооценката и самоуважението. Когато в партньорите цари сексуално благополучие, те се чувстват по-уверени и в другите сфери на живота, което води до повишаване на самооценката. Имунитетът е тясно свързан с нашата психика, а това означава, че душевното спокойствие помага за справяне с различни инфекциозни заболявания. Нещо повече, сексът носи повече щастие, отколкото материалните ценности. Съгласно статистиката добрият секс е равноценен на допълнителен доход от десетки хиляди долари годишно. Изследвания потвърдили, че хората, които страдат от депресивно състояние, се занимават със секс по-рядко от средното равнище, и обратно, тези, които често правят секс, са по-малко предразположени към депресии.
Ефективен антидепресант
Сексуалните занимания и оргазмът допринасят за увеличаване на нивото на хормона окситоцин, имащ още едно название – хормон на любовта, който помага да се укрепи доверието между хората. Учени от Питсбъргския университет и Университета в щата Северна Каролина наблюдавали състоянието на 59 жени в предклимактериум преди и след интимна близост със своите мъже, завършваща с ласки и прегръдки, т.е. тактилни усещания. Резултатите показали, че колкото по-здрави са взаимоотношенията между партньорите, толкова по-високо е нивото на окситоцин. А той предизвиква в нас нужда да обичаме и да бъдем обичани.
Сексуалната активност снема стресовите прояви и снижава равнището на тревожност за сметка на изработваните в процеса на половия акт ендорфини – хормони на щастието, дори независимо от това, че кръвното налягане в такива моменти се повишава.






Тема Re: Лечение на депресиянови [re: Shokolada]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано13.11.19 18:25



Помолих те, да помислиш над това, което ти казвам.

Това означава, ден-два размисъл, покой, да узрее мисълта.

А, не да ми скачаш лаладжийската насреща.

Трики си е Трики. Кой, каквото си извади от нея.



Тема Re: Лечение на депресиянови [re: Trickyy]  
Автор Shokolada (няма ме)
Публикувано13.11.19 18:30



Съжалявам, но нямам време и желание да мисля за теб, както Тинтири казва, не си ми важна.
Истината е, че нито те знам, нито познавам, нито пък искам.
Засичаме се тук в клуба, за малко..а иначе всеки по пътя си.
Хубава вечер!



Тема Re: Лечение на депресиянови [re: Shokolada]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано13.11.19 18:40



Ами, като не мислиш за мен и не съм ти важна, какво се напъваш да ми даваш тон в живота???

Хубава вечер и на теб





Тема Re: Лечение на депресиянови [re: holi_day]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано13.11.19 19:37



даже да не се е случил, даже още да е на ниво флирт, самата мисъл отвлича човека от тежки, тягостни мисли
Не само секс, принципно добрата мисъл те кара да се чувстваш по-добре. Всяка лоша мисъл натоварва и крайният резултат е я главоболие, я нервност, я.... депресия.

Но... може и да има хора, които имат гадни мисли и това ги прави щастливи. Хора всякакви





Тема Re: Бравонови [re: lipari]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.11.19 20:06



Да, обадиха се. В понеделник започвам шестмесечен изпитателен срок, като в началото ще премина 5 дни обучение от 10:00 до 18:30, иначе работното време обикновено ще е от понеделник до петък, от 15:30 до 24:00, но понякога ще има нощни смени, през които ще трябва да работя пет поредни дни през нощта. На отиване ще пътувам с метро и служебен бус, а на връщане ще ми плащат такси до Люлин.

Ще трябва да обслужвам по телефон, чат и чрез е-мейл клиентите на американската фирма за обувки Crocs (

). Заплащането е 1300 лв преди облагането с данъци, 60 лв ваучери за храна и по 200 лв за лекарства и зъболечение, ако е необходимо.

Разбира се, твърде рано е да се радвам, тъй като това беше най-лесната част... Остава по-трудното – да се обуча и да си задържа работното място, т.е. да си изпълнявам трудовите и служебните изпълнения коректно (да бъда бърз, точен и полезен за клиентите, така че да останат удовлетворени и с добро впечатление).





Тема Re: Бравонови [re: Alleks]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.11.19 20:08



Не мога да искам повече, отколкото заслужавам. Задоволявам се с това, което ми се предлага. Слава богу отървах лъскането на кенефи засега.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.