Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Загубихте линови [re: Nuke Dukem]  
Автор Glastar (шейх на халифат)
Публикувано09.11.19 20:36



Математик си, умно момче си,трябва да станеш фискално агресивен. Изработката на пари не е по различна от съзиданието на грЪнци.
Не пречи да си даровит към другите, но първом да си даровит по изобще.



Каквото и да имаш, а мъдрост, ако нямаш, къде си ?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Glastar на 09.11.19 20:37.</EM></FONT></P>

Редактирано от Glastar на 09.11.19 20:38.



Тема Re: Загубихте линови [re: Shokolada]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано09.11.19 21:36



От какво толкова си се объркала? Пилето е 8-9 лв, две пресни зелки са ти към кинта и петдесет, 3 кила банани струват 7.80 и крилцата още 4-5 лв – нормално е да си оставила около 20 лв. Не виждам по законите на каква логика правенето на сметка би оскъпило покупките. Иначе да, малките кръгли пици от пазара излизат г/д на същата цена за грам, на която е да си я сготвиш сама. В моя случай босилекът оскъпява излишно манджата, а не вкарва почти никакъв вкус и никакви хранителни в-ва, така че можеше да мина и без него, пък е на цената на цяло билетче, т.е. не малко.





Тема Re: Загубихте линови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано10.11.19 00:28



няма как босилекът да придаде вкус, като си сложил и чубрица
или едното, или другото
това с броколите и печурките - и то в тая посока



Тема Re: Загубихте линови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано10.11.19 00:51



Евтино:
- пилешки дробчета 2.30 за 0.5кг плюс салата от зеле и моркови за 1лв
- яйца - по пангюрски, омлет...
- бързо и лесно - принцеси с кайма и кашкавал, 1 яйце, щипка сода, подправки + 1 лъж. брашно, за да не се свива сместта
- Купуваш си готови изпечени 5 кюфтета и 5 кебапчета /от горнооряховсщка скара/ за 8лв, правиш си таратор за 2лв, картофена салата за 2лв
- купуваш 2 дъгови пъстърви ок. 5.50 са от лидл, пържиш или печеш на оребрен тиган или скара, салата
- картофено руло със сирене, яйце, кашкавал, + салата
- пилешки бутчета изпечени, гарнитура печурки с масло. Ше ти е около 3лв за порция
- спагети/макарони
- супа - пилешка, с топчета, гъбена, зеленчукова
- пости? - тиквички с ориз, славянски гювеч /лук, чушки, домати, моркови, ориз, маслини... /, добрите стари фасул яхния, леща, грах....
Вземаш рецептурник за столова и там са евтини класики в жанра: кюфетета по чирпански, пиле фрикасе и пр., има бюджет, в който се побират, но те пък "пазаруват на едро"
Гледаш кое е на промоция, учиш се от пенсионерите... Напр..0.5 кг замразени калмари са 5.50лв, но са поне 2 големи порции. иначе в заведенията са минимум 9,90 или 14,90 и нагоре
не е срамно, че гледаш да се вместиш в твоя си бюджет, даже напротив
нормално е и да си правиш аритметика на разходите
но не ми хареса това да направиш пица за 2 дни
по добре едновременно сготви 2 различни ястия по 2 порции и ги редувай, и пак втория ден не готви. затова печките са с повече котлони


помня, че във 2-ри клас се почва по "човекът и обществото" да се учи урока "семеен/личен бюджет"

иначе в калкулацията ти включваш продукти, които са налични в кухнята така или иначе
напр. зехтин и не помня за кое още забелязах, че то така или иначе си го има и не купуваш 1 лъж. всеки път, а 1 път купено се ползва



Тема Re: Загубихте линови [re: holi_day]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано10.11.19 10:31



с големи боклуци се храниш.





Тема Re: Загубихте линови [re: Nuke Dukem]  
Автор Shokolada (няма ме)
Публикувано10.11.19 10:54



с правенето на сметка..винаги се минава човек..поне аз така мисля..ти докара една пица за 17 лв. Ако си я беше купил..има големи пици за по 6-7 лв..и няма два дни да ядеш едно и също..ама то не може и два дни..щото каква тепсия трябва да имаш..
а иначе можещ да докараш под 10 лв. сготвено..картофи или зеле са стотинки..ориз, боб..също..месото свинското е 7лв. има и на промоция..пилето което купих беше на промоция 5 и нещо..
просто една пица за 17 лв., хич не ми се видя..да кажем..изгодно и то само за теб..


аз като готвя..готвя за всички...

пп не оскъпило продуктите..а оскъпило крайният продукт..ако говорим за цени разбира се..и за изгодно хранене..
давам ти пример..6кг. зеле по 0.35 е 2.10..пиле 6 лв., морков..50ст. олио..е не знам колко е..копър..1лв...и за 10лв. храна за цялото семейство..да кажем една бисквитена торта за още 5лв. и десерта е готов..
ама аз може би щото съм по простичките неща..босилек мащерка и риган не понасям..броколи..там..байби извратености също..кашкавала си е кашкавал...сиренето също..: )))



Тема Re: Загубихте линови [re: Shokolada]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.11.19 11:47



Добре де, може да съм се поизхвърлил малко със закръгляването нагоре. Едва ли е надхвърлила 15.50-16.00, и то само защото към това смятам и двете кофички кисело мляко, които са по 1.15 кофичката; ако не ги броя тях и разкарам босилека и броколите, мога да го докарам до 12 кинта за около 1350 грама пица (понеже в процеса на готвенето част от влагата на гъбите и лука се изпарява), което е около 5 кръгли пици от пазара, в които обаче има по-малко хранителни продукти.

Да не говорим, че тук пица за 3 лв няма. Има дюнер за 5, който впрочем е много изгоден, защото е фрашкан с пилешко бяло месо. Пиците са по 12 кинта за 400 грама от Каприто.

Иначе да, знам, че мога да докарам сготвено до под 10. Любимо ми е да си готвя боб чорба, може и една пилешка супа да си спретна тази седмица.





Тема Re: Загубихте линови [re: lipari]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.11.19 11:48



Ти все едно само амброзия готвиш.





Тема Re: Загубихте линови [re: Nuke Dukem]  
Автор aiumi ()
Публикувано10.11.19 12:15



В отговор на:

Нарязах на ситно и на кубчета една опаковка босилек,




Какъв е този босилек, който се реже на кубчета?
Купувала съм стъбла с листа, подобно на магданоза, това корени ли са, те ядат ли се?



Тема Re: Загубихте линови [re: aiumi]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.11.19 12:24



Босилека нарязах наситно, на кубчета нарязах гъбите, лука, чушката и салама. Точно тези стъбла с листа имам предвид, в една пластмасова кутийка с целофанче за лев и шейсет. Ако го хапнеш свежо, има някакъв характерен вкус и аромат, но като се сготви в пицата ми се струва, че няма никакъв вкус. Може и да бъркам, понеже по рецепта се слага.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.