Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Загубихте линови [re: Quelle]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.11.19 19:49



Мда....
Колкото повече одъртяваме, толкова по ни влече към пръстта.





Тема Re: Тц, тц, тцнови [re: Quelle]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано08.11.19 20:27



Привилегия е да се чудиш дали да отделиш за масажчета и спа-процедурки колкото една голяма пенсия. Сигурно си заслужава – може пък да се почувстваш като богиня, освен това е отличен начин да демонстрираш финансово превъзходство. Аз лично съм дребна душица и щях да си ги спестя – имам си баня и ми е достатъчна, а масаж изобщо не знам какво означава.





Тема Re: Загубихте линови [re: Quelle]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано09.11.19 10:48



Не!
Ти няма ли вече да се включваш и оттатък?



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Загубихте линови [re: Baldrian]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано09.11.19 11:21



Ами уреди я, както уреди тинтирлина.



Тема Re: Загубихте линови [re: Quelle]  
Автор Glastar (шейх на халифат)
Публикувано09.11.19 13:01



Никое време не е изгубено, ако си и мислиш през това време. Животът е само това което правят мислите ни от него.

Току се връщам от два магазина, първият, далечният уж трябваше да работи, вторият не трябваше. Обаче аз ходих пеша, това е полезно, мислих си, може би и да съм измислил нещо, сега вече не си спомням.



Тема Re: Загубихте линови [re: lipari]  
Автор Glastar (шейх на халифат)
Публикувано09.11.19 13:04



Ами уреди я, както уреди тинтирлина.


Не е тя, връзкарче аз,
племенник съм на Красен Кралев, той каза на Борисов, Борисов каза на Киро, та те така.





Тема Re: Загубихте линови [re: Glastar]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано09.11.19 14:14



Айди, айди



Прекрасен уикенд бе

Вчера викнах едни китайче да ми оближе домЪТ, днес само сменям възглавнички на дивана, розовите ги махнах, нали, коледен сезон, сложих сребърни Заредих всички легла с нови, изгладени чаршафи, отделно подредих масата за Празник. Сива, тефлонова покривка, дето не поема ни капка разлята течност, също като мен, одеве в цветарницата видях лалета, представяш ли си, не бях виждала от пролетта. Веднага купих три дузини белички.

Значи, сива покривка, бели лалета, бял сервиз със сребърен кант, най-хубавите ми прибори, в сребърно.

Менюто:

Бистра, лучена, френска супа

Домашно приготвена лазаня, със сос бешамел. Покрита със сирене чедар и още едно, но какво беше

Отделно няколко вида зелена салата, с чери доматчета, краставица, бейби моцарелки. Който иска си я овкусявава с девствен зехтин и с крем балсамико.

Десертът е крем брюле с маракуя.

Всичко това, полято с няколко литра червено вини и 3 литра съм взела десертно вино за десерта.

Който иска нещо друго, да си го донесе. Това от мен.

Ще стане едно малко, сладко купонче



Тема Re: Загубихте линови [re: Trickyy]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано09.11.19 15:24



Браво, менюто ти изглежда чудесно.

Аз пуснах пералня с чаршафи и завивки, измих пода и се залових да направя една пица. Понеже цепя стотинката на две, реших да си сметна г/д колко ще ми струва. Където се чудя за цената, закръглявам нагоре.

Нарязах на ситно и на кубчета една опаковка босилек, 3 малки глави лук, 300 грама печурки, една червена чушка, 100 грама броколи и 200 грама луканков салам, и оставих зеленчуците на 80 градуса вентилация във фурната да се поизсушат – 6.30 лв.

След това разточих една топка готово тесто от магазина, 400 грама – 1.25 лв. Брашното за обрашняване – още 3 ст.

Прехвърлих разточеното тесто в обрашнена правоъгълна тава и го намазах със зехтин, едно яйце и 4 супени лъжици доматено пюре – 52 стотинки.

Наредих отгоре босилека, лука, печурките, чушката, броколите и салама, в този ред, и овкусих с няколко лъжици зехтин – още 15 стотинки. Наръсих отгоре обилно чубрица, понеже нали съм на всяка манжда мерудия, и след това постелих 400 грама настърган на едро кашкавал. Кашкавалът – 6 лв.

Опекох творението в предврателно загрята фурна на 200 градуса долно нагряване за около 30-40 минути. Трябваше да поставя тавата в средния жлеб, тъй като тестото поизгоря по периферията.

Разбърках 2 кофички кисело мляко с вода 1:1 за айрян – 2.30 лв.

По този начин си сготвих манджа за около 17 лв, която ще ми стигне за днес и утре. Отделно трябва да изпия сока на един лимон, понеже нали трябва и витамин Ц да се приема, иначе ще се разболея от скорбут – 0.30 лв. И салата трябва да се яде, защото е полезно, а и нещо друго ако ям – звън-звън поне 10 лв дневно bare minimum + още 2 за кучето и 3 за някоя глезотийка...15 на ден – 450 лв месечно, само колкото да съм сит.

25 лв такса вход.

50 лв ток, вода, парно, Интернет.

25 лв за фонд "дрехи".

50 лв за фонд "шофьорска книжка" (понеже и това нямам).

100 лв за фонд "бричитайка".

200 лв за отрова под формата на кафе и цигари.

Всичко общо – 900 лв.

Ако разкарам отровата, може да ми остане за бимесечни консултации с психоложката и за фонд "домакински електроуреди". Фонд "непредвидени разходи" с метличка и четка за кенеф няма да мога да си позволя, или ако ми се наложи, то ще е от фондовете "бричка и книжка".





Тема Re: Загубихте линови [re: Nuke Dukem]  
Автор Glastar (шейх на халифат)
Публикувано09.11.19 18:57



Не знам къде ти е сбъркано мисленето, не мога да кажа. Като се ожених, живяхме на квартира, нямах свой собствен дом, и родителите ми нямаха, в целият им съществен живот. Петък се уволних от казармата, не бях прост войник, може би това ми помогна. Старши офицер на батарея, взводен, звучи престижно, инак обикновен "фазан". Ти си математик, аз - гъз, подготвял съм данните за стрелба, има снаряди още не са паднали. Месец и половина по късно, станах сондьор, дупчех земята 267 метра всеки ден, миньор отидох да търся поприще, Лъки. После станах хамалин на жепе, товарна гара. После станах финомеханик, пишещи машини настройвах, много, хиляди. После направих лаборатория фото- химическа, излъгах един университет, и един институт, а печатах емблеми за пазари и лунапарзи, стрелбища. Моа ти залепя на гъзъ " ТУРБО" или " ФИЛИПС" , тогава това се котираше, и на машини разбира се табелки. Мултигруп , още бяха Мулиарт, или нещо такова, и незнайно защо имаха пари, но им правих за експонати, руски, на панаира. Тогава това бяха космически технологии. Но моята мечта за моя сондажна модулна машина, на принципа на планинската модулна минохвъргачка 86 ти калибър, не ме напускаше никога. Изчетох всички книги от библиотеката.
Защо го пиша това. Средата е пазарна, парите са много и са навсякъде.
Тия дни ми слагаха кнауф, тавани, двойна скара, други шпакловка, боя, трети врати, четвърти друго..... Тоест работа има, и не само има, ами и не стигат майсторите, и ги тормозиш, молиш, свирки им правиш. А ти само ревеш, не е мъжко пич.



Тема Re: Загубихте линови [re: Glastar]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано09.11.19 19:25



е що да не реве, техните като му снасят секи месец по 9 стотака?
малко му снасят, затова реве и пести от храна.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.