Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:29 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Интересен психологическинови  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано24.10.19 22:48



феномен се наблюдава при старците покрай внезапната смърт на Филип, чак се изпокараха. Аз също съм шокирана и не мога да разбера защо. Аз не го познавах лично, та няма начин да чувствам загуба, но го знаех отдавна. Какво ми става - шок от близкия допир със смъртта, с абсолютния край на единствената форма на съществуване, която познаваме? От внезапността - днес те има, утре вече - не? От ненавременността - той не си беше изживял живота по днешните стандарти?

Неизбежният край, като ти се припомни така грубо, те замисля за собствения ти живот.

Също и с Алоун. Рано си отиват хората в България, без време.



Тема Re: Интересен психологическинови [re: Quelle]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.10.19 23:12



какво ти е интересно?
питай, че още съм бясна като се сетя за един кретен от снощи.



Тема Re: Интересен психологическинови [re: lipari]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано24.10.19 23:28



Тинтирлина ли? Той не познава Филип, не е засегнат лично. Мярнах какво е написал, ама не помня да се шокирах. И аз не го познавах Филип лично, ама някак беше човек от много широкото ми обкръжение и потресът от изчезването му е по-силен от всички сантименти, които съм изпитвала към него. Те не са много де, помня как се изненадах като го видях на снимка за пръв път, видът му не отговаряше на представите ми за него. После ме ядоса, като ми изтри профила. Помня, че пропаднаха 2 уговорени срещи с него. Пратих му личните си данни веднъж. Човек, който е докоснал живота ми, макар и в незначителна степен. Е, няма го вече. Помня нашите как гледаха некролозите и ахкаха и оставаха с отворена уста кои от познатите им ги няма вече. Започва ли се?



Тема Re: Интересен психологическинови [re: Quelle]  
Автор aiumi ()
Публикувано24.10.19 23:29



Нещо подобно чувствам и аз - също не го познавах лично, но какво от това,
с колко от хората, с които се познаваме, сме контактували толкова продължително и открито, както тук? А и така или иначе - знаеш, че някъде стои жив човек.



Тема Re: Интересен психологическинови [re: aiumi]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано24.10.19 23:35



Да, тук съм повече от 10 години, дали не са 14? Ще вземе да излезе, че сме по-близки, отколкото си даваме сметка или оценяваме





Тема Re: Интересен психологическинови [re: Quelle]  
Автор aiumi ()
Публикувано24.10.19 23:39



Така е, и аз навъртях към 14 -15 години, с разни прекъсвания, и през това време, в реала, толкова много хора са се появили в живота ми и са изчезнали - някакви периферни познати, с които се ръкуваш, пиеш кафе, разговаряш, и ... всеки по пътя си после, без следа.

А тук, дори повечето хора ги знам какво мислят, по повечето от въпросите.





Тема Re: Интересен психологическинови [re: aiumi]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано24.10.19 23:50



В реала отдавна правя само познанства. Една мома викаше, че човек се сприятелява докато стане на 20, после трупа връзки

. Само в едно приятелство инвестирах преди 10 години, щото имах нужда. И си беше наистина инвестиция - отделено време, упорстване да търсиш другия, да се доказваш... Хомо сапиенса имаме много несъвършени механизми за комуникация, по-зле сме от други биологични видове, което ни прави по-самотни и нещастни.



Тема Re: Интересен психологическинови [re: Quelle]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано24.10.19 23:53



Представи си, какво би било, ако можеш да ми хванеш ръката и да ме разбереш

. То си е и опасно де, което ни води пак до мисълта за смисъла на нещата и дали така не е най-добре и дали оня, дето го е мислил, не е бил всъщност...бог



Тема Re: Интересен психологическинови [re: Quelle]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.10.19 00:53



Тинтирлина ли? Той не познава Филип, не е засегнат лично.

Именно. И малоумникът, на когото и като съм в настроение ми е втръс от тъпотиите му, се нахлузил снощи да си търси забавления с когото му се мярне на линия. Фанал да се подпичкосва наляво и надясно. Пълен задник.



Тема Re: Интересен психологическинови [re: lipari]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано25.10.19 01:00



Виждаш клубния му образ на Тинтирина, който той избира да показва, и последователно. Има още много за тоя образ, струва ми се. Четящ човек няма как да е тъп. Не са ви съвпаднали емоциите, това не прави никой от двама ви лош. Аз не мога си го представя Тинтирина да е искал да нарани чувствата на някого, ама му се е получило






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.