Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано24.10.19 22:38



Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко"

Нещо ми говори, но не съм го чела. Книгите за самопомощ имат известно влияние върху мисленето и настроенията докато ги четеш, но после не оставят следа, това е моят опит. Ще го погледна някой път, може би. С годините ставам много взискателна и селективна към информацията, която допускам до себе си (и към хората

). Сякаш всичко вече знаеш, а тоя опит става все по-безполезен. Знаеш какво трябва и как, а губиш мотивация да го прилагаш.

Относно връзките с отвъдното, пак е същото, поне за мен. Трябва да си промениш начина на мислене и как преработваш външните въздействия. Моляя?! Ами това е огромна емоционална и интелектуална инвестиция, без гарантиран резултат. Я по-добре да ида изпуша една цигара.



Тема Re:нови [re: Quelle]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.10.19 23:11



Трябва да си промениш начина на мислене и как преработваш външните въздействия. Моляя?! Ами това е огромна емоционална и интелектуална инвестиция, без гарантиран резултат. Я по-добре да ида изпуша една цигара.

Само интелектуална. На емоциите не можеш да въздействаш нито да ги променяш. Почнеш ли да ги подтискаш, си нахлузваш голяма беля на главата.



Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано24.10.19 23:44



Аз със съгласна с ония, дето разправят, че всяка мисъл въди някаква емоция, засичала съм го процеса. За какво реват, например, като гледат филми? Обаче иди и си промени тия навици! Ми ти трябва да се обърнеш с хастара обратно и само да се следиш и да се занимаваш със себе си. Може и да успееш да промениш нещо след още 50тина години, ама на кой ще му пука тогаз?!

Аз чакам пенсия с нетърпение и почвам да се дрогирам (ако доживея, де), щото става все по-трудно без анестезия



Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.10.19 23:45



Можеш да спреш и контролираш емоциите. Аз съм го правила, докато бях в болница. Просто трябваше да остана жива и затова си забраних всякакви разрушаващи емоции.

Човек отбелязва емоциите, но може и трябва да ги контролира. Най-малко, защото те потвърждават и материализират дадена реалност.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано24.10.19 23:56



Как бе, как?!! Кажи ми как, Умрем си да станем гьон. 1000000 пъти се почвам и се оставям, щот не става.



Тема Re:нови [re: Quelle]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.10.19 23:56



Книгата я има в нета

, а също и като аудиокнига.
Споменавам я, защото ми помогна, когато нищо друго не можеше.

А когато човек си промени начина на мислене, ако е по подходящ начин, грамотно и към добро, резултатът е гарантиран.
Всъщност всичко е начин на мислене.

Изглежда трудно, но всъщност е само въпрос на концентрация.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано25.10.19 00:01



Ще я прочета, имаш ли линка на аудиокнигата? Аз напоследък само аудиокниги слушам преди да заспя, щото иначе не мога, легна и потокът на съзнанието почва - иуууууууу! И край - заспивам към 2, будя се към 4, заспивам към 7 и в 7.30 трябва да ставам.



Тема Re:нови [re: Quelle]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.10.19 00:02



Зависи от мотивацията.

Просто казваш НЕ и това е. Спираш, изчистваш, не допускаш дадени емоции и мисли. За по-лесно ги заместваш с противоположните им, положителни.
Може би е трудно само първия път. Както казах е въпрос на концентрация и мотивация.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано25.10.19 00:04



Тъй като го казваш, ми аз само с туй трябва да се занимавам - да си ловя мислите и да ги сменям. Ама за друго ми плащат





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано25.10.19 00:06



Намерих аудиокнигата, имам какво да слушам тая вечер






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.