Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: [re: pettexxxxxa-237137]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.10.19 23:44



Либе?




Тема Re: Чудя се [re: Quelle]  
Автор Shokolada (няма ме)
Публикувано23.10.19 23:48



Тогава не се чуди, дали ти си го причиняваш..
друг не може.



Тема Re: [re: Shokolada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.10.19 00:03



Хем донякъде е така, хем не мога да съм толкова категорична.
Например смъртта на хора, които обичаме, е кошмар. Но засега смъртта в нашия свят се смята за неизбежна. Тогава ние ли си я причиняваме? Като вярваме, че е неизбежна? Възможно е да е така. Един ден си направих експеримент и взех да си повтарям и убеждавам, че хората ще живеят по хиляди години като остават млади. Постарах се и след няколко дена в медиите започнаха масово да излизат статии, как хората скоро ще ли да удължат много живота си и т.н. Човечеството се задвижи в тази посока. За съжаление не продължих с тези мисли и убеждения, но наистина може би смъртта съществува, защото са ни научили да вярваме в нея. Може би ако всички хора започнат да вярват, че ще победим смъртта по някакъв добър и подходящ начин, това доста скоро ще се случи. Почти съм убедена в това. Вярата, в чистия си и краен вариант, е наистина нещо уникално и невероятно мощно.


Редактирано от Luchezara на 24.10.19 00:09.



Тема Re: Чудя се [re: Quelle]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано24.10.19 00:09



не знам.
мисълта се превръща във форма.
но кое е преди мисълта...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: [re: Luchezara]  
Автор Shokolada (няма ме)
Публикувано24.10.19 00:25



Болката от смъртта на близък човек, няма как да се избегне..трябва да се преживее и само времето донякъде е лечител.
Аз вярвам, че хората, които умират отиват в един по-добър свят и това ме успокоява, защото ги обичам и искам да са добре.Тежко е, но едно нещо като не може да се промени, просто се приема и намираш сам начина..да оцелееш и да продължиш..защо има пък други, които теб обичат и си длъжна да продължиш..
Всяко нещо, което мисловно се вкара като кошмар, то остава такова..и наистина е кошмар, но без право на събуждане от него, докато сам не решиш да се промени, т.е. го вкараш в главата си под друга форма.
Да, Вярата е нещо Велико..
тялото е материя..и има срок на годност..от..до, както и всяка материя..но някои хора не достигат този срок, направи сметка колко хора загиват от войни, злополуки, от самоубийства, убийства, катастрофи..и боли..много боли, но..в такъв свят живеем..



Тема Re: [re: Shokolada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.10.19 00:37



Ето, ти демонстрираш ВЯРА в неизбежността на смъртта, а защо трябва да е така?

Между другото забелязах, че когато умре създание, което е изживяло почти целия си биологичен срок, боли по-малко, отколкото когато умре някой преждевременно или много рано. Това при положение, че ги обичаш, да кажем, еднакво много.




Тема Re: [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано24.10.19 06:19



ВЯРА в неизбежността на смъртта, а защо трябва да е така?

Смъртта е неизбежна. Кой каквото иска да прави и мисли, но един ден всеки ще умре. Това точно толкова вярно, колкото и раждането.





Тема Re: [re: Luchezara]  
Автор Shokolada (няма ме)
Публикувано24.10.19 09:01



А сега! Какво значи вяра във физическата смърт..ми че е най-неоспорим факт. Нямам идея какво се случва после, но не ми трябва и да го мисля, то ще се случи..и пак не ми трябва вяра.
А за другото..все си боли..



Тема Re: [re: osvoboden pich]  
Автор Shokolada (няма ме)
Публикувано24.10.19 09:20



Има ли раждане, има и смърт.



Тема Re: [re: Luchezara]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано24.10.19 10:12



" либе", написал ти го е в кръга на майтапа.Не се връзвай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.