Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:24 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: aiumi]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.10.19 22:25



Какви емоции изпитват бебетата по-точно? - глад, жажда, студ...

...страх, паника, самота, тъга. като ги гушкат, люшкат, говорят им, пеят им, се усмихват и гукат. тогава изпитват спокойствие, радост, щастие.

абе те, растенията изпитват емоции, дето въобще нямат мозък, вие за бебетата се чудите, ще рече човек, че не сте гледали бебета.



Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор aiumi ()
Публикувано25.10.19 22:39



Ами точно защото сме гледали бебета.
Синът ми го повивах стегнато до 3-месечна възраст, нищо, че беше с памперс,
защото се плашеше, когато размахваше крака и ръце и се скъсваше от рев,
само защото вече не ми е в корема, където е бил притиснат от всички страни - от там страх, че е в непозната ситуация, винаги страхът се дължи на някаква предистория, колкото и да е кратка. (Туй докато го разбера и се сетя за номера с повиването, зор видях, но се опитах да се поставя на негово място и ми светна, щото няма как да го гушна така плътно от всички страни, нали, все някое краче, ръчичка стърчи, и то не му харесваше).

Та - емоциите никога не идват от нищото, дори и при бебетата. Но са съвсем прости, и лесно проследими, мий мисълта. При дъртите е сложно.



Тема Re: Занови [re: Quelle]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.10.19 07:14



Хм, не ти вярвам... Имала си Го, обаче поаради някаква прозаична причина сте се разделили и сега не го оценяваш като Него, въпреки че докато сте били заедно, е бил Той в поне половината от времето.

Или това, или цял живот си търсила някакво митично божество.





Тема Re: 1.15нови [re: Quelle]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.10.19 07:21



Е, то ако бирата потушаваше болката от самотата, аз отдавна да съм ритнал кофата от цироза, да му се не види и пустия ергенлък!

Не си самотна ти, ами ти е домъчняло за миналото. От носталгия ти е болката, не от самота.





Тема Re:нови [re: aiumi]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.10.19 09:00



само защото вече не ми е в корема, където е бил притиснат от всички страни - от там страх, че е в непозната ситуация, винаги страхът се дължи на някаква предистория, колкото и да е кратка.

ми страхът е емоция, не знам дали знаеш.


между другото, плътното повиване на новородени е изобретено като ефективно решение за запазване на телесната топлина. в местата с много топъл климат не опаковат бебетата като саламчета, защото като размахват крайници се предпазват от прегряване. в утробата не са ограничени, плуват си в течност с постоянна температура.

Редактирано от lipari на 26.10.19 09:16.



Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор aiumi ()
Публикувано26.10.19 10:48



В отговор на:

само защото вече не ми е в корема, където е бил притиснат от всички страни - от там страх, че е в непозната ситуация, винаги страхът се дължи на някаква предистория, колкото и да е кратка.

ми страхът е емоция, не знам дали знаеш.




Не, не знаех, благодаря, че ме светна,
цялата ми пледоария беше във връзка с твоето мнение, че бебетата изпитват емоции без да имат мисли, ето тук:


а аз твърдя, емоциите им (колкото и да са малък дял от всичките им причини за рев, щото те основно реагират на дискомфорт), пак се дължат на житейският им опит, колкото и да е малък, и съответно но мислите им (споменът също е мисъл).

Но да, нещо ми се спеше снощи и не се формулирах добре :)))



Тема Re:нови [re: aiumi]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.10.19 12:09



твърдя, че емоциите не са подвластни на мислене, в смисъл на осъзнати понятия като думите. те възникват независимо от тях.

бебетата не разбират думите, но изпитват емоциите.
тук разни твърдяха, че можеш да си стопираш емоциите чрез мислеНЕ.
като под това разбираха осъзнати словесни аргументи.

Иначе - ясно. Бебе или възрастен, като му е зверски студено, му е емоционално гадно. Бебето реве, възрастният мрънка. Като се стоплят и им става емоционално приятно.



Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор aiumi ()
Публикувано26.10.19 12:21



В отговор на:

твърдя, че емоциите не са подвластни на мислене, в смисъл на осъзнати понятия като думите. те възникват независимо от тях.




А аз твърдя, че емоциите са подвластни на всякакъв вид мисли,
независимо дали са формулирани с думи или са само образи.

Най-простата и базисна логическа операция е сравняването. Имаш образ за това, което ти е гот, имаш възприятие на това, което е в момента и не ти е гот. И започваш да имаш желания, очаквания, надежди, после и гняв и отчаяние. И т.н.

А по принцип, възможно е да те боли, да ти е студено и да си гладен, и в същото време да ти е хубаво на душата, но това е занимание за духовно напреднали и/или дрогирани.



Тема Re: 1.15нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.10.19 12:29



Носталгия по какво?



Тема Re: Занови [re: Nuke Dukem]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано26.10.19 12:39



Като срещнеш Него или Нея, не се разделяш. Иначе като ти забушуват хормоните, всеки средно добър евач/ка е Него или Нея, ама това трае кратко






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.