Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:00 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано25.10.19 11:39



Някои постигат успехи, ама е много трудо- и времеемко.



Тема Re:нови [re: Quelle]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано25.10.19 11:45



Тъй като го казваш, ми аз само с туй трябва да се занимавам - да си ловя мислите и да ги сменям.

Това се научава и вече не отнема толкова време.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re:нови [re: Quelle]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано25.10.19 11:51



Аз напълно мога да разбера хора, дето им е гот да са мръсни и нездрави.

А аз не мога.

Освен да приема това, че такива хора много се мразят и се самонаказват, най-често без да си дават сметка, без да го осъзнават.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от crazymonkey-126377 на 25.10.19 11:58.



Тема Re:нови [re: Alleks]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.10.19 14:50



Тук не е там,
а аз не съм опечалената вдовица, та да спазвам 40 дни строг траур.

Една идея по-умен би съобразил, преди да се излага с тъпи заяжданки.



Тема Re:нови [re: Quelle]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.10.19 15:07



Постигат - маска. Или кататония.

100 пъти ще го напиша: емоциите не подлежат на пълен самоконтрол и подобни експерименти са вредни. можеш да контролираш реакциите си - да не издаваш емоция, можеш да се приучиш да сменяш бързо емоционални състояния, но не и да избегнеш емоция.
Туй даже християнският съвършен бог не го е практикувал.

Вчера мярнах една ситна статийка за мрънкането. Освен, че образувало стрес на слушателите, причинявало много по-голям стрес на мрънкача. Колкото повече зациклял върху оплакванията си, толкова по-надълбоко се натиквал в емоцията "горкият аз".



Тема Re:нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.10.19 15:25



Аз напълно мога да разбера хора, дето им е гот да са мръсни и нездрави.

А аз не мога. Освен да приема това, че такива хора много се мразят и се самонаказват, най-често без да си дават сметка, без да го осъзнават.


Видя ли, че ги разбираш. Аз пъ не вярвам, че има хора, които изпитват удоволствие от това да са мръсни и болни. Може да са примирени и това вече да няма значение за тях, просто да го приемат като част от заслужената или незаслужената си съдба - зависи дали се самоосъждат или самосъжаляват.

Ако не ги осъждаш, ще ги разбереш.



Тема Re: рядко пиша дългонови [re: Luchezara]  
Автор Shokolada (няма ме)
Публикувано25.10.19 16:29



Да. Всичко се променя и всеки миг е уникален.
Мисълта ми беше, че МОЖЕ, всичко е възможно, ако е в хармония със света около нас.
т.е. неограничеността в ограниченията..
Знаеш ли, света Е, всичко Е, променяме само нашата интерпретация за това Е..цели, мечти, идеали..и в един момент ковчег и може би едва тогава следва неограничеността и приемането на това Е.
Днес видях ковчег и страдащи хора, плачещи, изпитващи болка..и видях колко сме безсилни пред това Е.
Материализиране на мечти! но заминавайки си, че всичко материално остава тук..и за какво сме мечтали?

на какво сме се радвали..
Животът е път, който се разклонява на множество пътеки..но всяка една води само до едно място..




Тема Re:нови [re: Shokolada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.10.19 16:50



Ние не знаем, какво всъщност Е. Може да има всякакви изненади. А може би изненадите се определят от нашите желания и фантазии, ... докато ни дойде ума в главата.

За какво сме мечтали? На онзи свят най-вероятно взимаме само душата си и нетленните придобивки. Това не е малко и може да бъде богатство, спасение и всичко. Нещо такова се казва и във всички свети книги и вярвания на хората (а може би и на животните).




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Shokolada (няма ме)
Публикувано25.10.19 21:19



Ние не знаем, какво всъщност Е


а може би може поне да се доближим, ако допускахме повече гледни точки.
винаги съм казвала, че само спомените ни принадлежат, само те са само наши и нямат зависимост от външен свят от други..
спомените..
а какви спомени творим е вече наша отговорност..това ще си понесем в отвъдното..спомените, емоциите и преживяванията ни.



Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор aiumi ()
Публикувано25.10.19 21:39



В отговор на:

Бебетата като реват, защото изпитват емоции, да не би да гледат филми и да формулират мисли!




Какви емоции изпитват бебетата по-точно? - глад, жажда, студ...те просто реагират на някакъв моментен дискомфорт, когато им се реши проблема веднага се хилят, те нямат спомени и още не са се вкарали във филма




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.