Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано25.10.19 01:31



Обратно е, но процесите са много бързи, трябва забавен кадър. Едно бебе (твоя пример) няма да зареве при вида на сгазено куче. Чувства връхлитат индивид с достатъчен жизнен опит и развита възможност за логическо мислене точно защото много мисли (мисли в общия смисъл на думата) му минават през мозъка за секунди. Всичко, което знае до тоя момент минава светкавично през ума му - живо същество - сгазено - смърт - болка = ужас, съжаление, съпричастност, безпомощност, гняв, осъждане... Но мисля, че интелектуалният процес предхожда емоционалната реакция. Отрежеш ли интелектуалния процес, няма да има емоция.



Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано25.10.19 01:36



Даам, извънработния живот не съм го измислила докрай още.



Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.10.19 04:49



"Ени посттравматични стресове после ти разказват играта, ако не можеш да ги отприщиш, когато отмине опасността."

Ако не можеш да ги осмислиш и погледнеш под друг ъгъл.




Тема Re:нови [re: Quelle]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.10.19 04:59



Емоция има, но интелектуалния процес помага да се промени.
С времето интелектуалния процес ще започне да предхожда много емоции, ако срещне сходна ситуация. Тоест, ако вече си погледнал нещо под друг ъгъл (и евентуално имаш решение), няма да се разстройваш толкова, ако го срещнеш.

Така или иначе човек няма смисъл да задълбава в негативни емоции, защото така само затъва повече и затвърждава материализирането на тази очевидно погрешна (нежелана) за него реалност.
Създаваш представите и емоциите, които искаш и те се материализират (ако го правиш според правилата и както трябва , но човек го върши непрекъснато в ежедневието си, само че не го съзнава).




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано25.10.19 06:40



Това с положителното мислене доказано не работи.
През човек минават както положителни, така и отрицателни мисли и ако едното е пренебрегнато за сметка на другото се поражда дисбаланс и обикновено резултатът е още страдание. Не съм видял жив човек, дето да го практикува това "безнаказано".





Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.10.19 07:03



Предполагам има разлика между положителни и градивни мисли.

Освен това човек го върши, когато има нужда, т.е. внася необходимите поправки, а не през цялото време и за всичко.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано25.10.19 07:46



На мен в критични моменти - дългата и дълбока медитация много ми е помагала.





Тема Re:нови [re: Quelle]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.10.19 10:45



Но мисля, че интелектуалният процес предхожда емоционалната реакция. Отрежеш ли интелектуалния процес, няма да има емоция.

Ми отрежи го.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.10.19 10:47



или да си въобразиш, че си ги осмислила.
пък отстрани - пълно куку.





Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор Alleks (Просто мъж)
Публикувано25.10.19 11:15



Ти що си тука в този момент и си хилеш, нали жалеше, знаеш ли, артиска от класа си...
Преди да преиграваш, виж първо себе си...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.