Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:12 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Quelle]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.10.19 00:43



Изборът си е твой.




Тема Re: ми значи си си супер, засеганови [re: Quelle]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано25.10.19 00:43



Ноо ... съм някъде там, да.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано25.10.19 00:46



Да, така е





Тема Re:нови [re: Quelle]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.10.19 00:59



Аз със съгласна с ония, дето разправят, че всяка мисъл въди някаква емоция, засичала съм го процеса. За какво реват, например, като гледат филми? Обаче иди и си промени тия навици!

Само си приказват. Бебетата като реват, защото изпитват емоции, да не би да гледат филми и да формулират мисли! Никой няма контрол над емоциите си. Можеш да се научиш да ги сдържаш, но не и да ги избягваш.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.10.19 01:05



Можеш да спреш и контролираш емоциите. Аз съм го правила, докато бях в болница. Просто трябваше да остана жива и затова си забраних всякакви разрушаващи емоции.

Умната ми тя. Мобилизирала си се и си ги подтиснала, за да не се паникьосаш.
Тоз номер в болницата и аз съм го правила. Всеки войник се научава на това, иначе ще е пукнал. Ама не върши работа за години време. Ени посттравматични стресове после ти разказват играта, ако не можеш да ги отприщиш, когато отмине опасността.



Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано25.10.19 01:04



На бебетата мозъците им не са развити, не можеш да ги сравняваш. Допускам, че ако можеш да спреш мислите си, с тях ще спрат и емоциите и ще си в покой. Но това е твърде много труд.



Тема Re:нови [re: Quelle]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.10.19 01:09



Хм, работата е там, че напоследък въпросът "какво да правя?" се омота със "и за кво да го правя!?"

А, серията с въпроси "защо?" доста подрежда мислите.
Като се питаш "за кво да го правя" си отговаряй честно и отново си задавай въпрос над отговора, и следващия, и следващия.



Тема Re:нови [re: Quelle]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.10.19 01:16



емоциите не зависят от мислите, туй ти казвам.
темата на Нюк за сгазеното куче: виждаш сгазено куче и те връхлита емоционален коктейл на момента. потрес, гняв, мъка, ужас. хич не се и сещаш да мислиш "лошо е да се убиват животинки". чак като ти мине потресът почваш да мислиш - основно какво ще му направиш на оня педал, дето е сгазил кучето. и ако не те втресе на момента, когато видиш агонизиращото животно, значи нещо в мозъка ти е сбъркано.



Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор Quelle (пристрастен)
Публикувано25.10.19 01:21



Ако намеря и кой да ми плаща през туй време.

Медитация му е майката, само трябва да се закарам дотам, тука има един свястен център.

Обаче туй за бебетата ме замисли, щото те верно изпитват емоции, без да могат да формират още мисли. Ама те реагират на усещания сигурно - глад, топло, познато, миризми...



Тема Re:нови [re: Quelle]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.10.19 01:26



ми ако имаш проблем с преемоциониране на работното място,
наистина разпускай с това, дето най-добре те разтоварва извън работа.
на работа - кат на фронта - мобилизираш се , подтискаш емоцията и след работно време - я взривяваш. що да е само с медитация, можеш да мяташ ножове, да разпердушинваш възглавници или да ходиш на мач, за да си открещиш и отпсуваш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.