Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:24 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Убито куче на пътя  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.19 16:20



Снощи някой е убил куче на бул. Сливница непосредствено след моста над Захарна фабрика в посока Люлин, малко преди кръстовището на входа на Западен парк. Снощи, защото вчера привечер го нямаше, а тази сутрин в 9:00 трупът му беше на осовата линия. Съвсем младо, съдейки по размера на тялото и по факта, че старите кучета обикновено са предпазливи и в случай, че им се наложи да пресичат булевард, го правят предпазливо. Може би на около година.

Очевидно умишлено сгазено. Автомобилът се е движил с огромна скорост, вероятно 100, и след като шофьорът е видял отдалеч кучето, вместо да намали и да избегне горката животинка, е решил да й отнеме живота и се е насочил право към нея. Кучетата имат бързи рефлекси и ако им се предостави възможност, могат да избегнат удар от автомобил, но убиецът на тази бедна душичка изобщо не се е поколебал да й я откаже.

Замислете се. Това кученце се е родило сляпо с размер колкото една шепа и след като е сукало 1 месец, е било оставено да се бори за оцеляването си само, без да има дом и кой да го храни и пои, кой да го обича. Същество, което усеща реалността по същия начин, както хората, и изпитва същите чувства на щастие, удоволствие, досада, глад, страх и ужас. Единствената му радост в краткия му живот, преди той снощи да бъде безсърдечно угасен, е била да намери стара кора хляб и някоя локва, от която да лочи. В търсене на някой блок или градинка, където да се установи и да намери редовна прехрана от тяхно величество хората, или дай боже стопанин, който да го осинови (вероятността за което е отчайващо нищожна), е взело грешното решение да пресече булеварда в неподходящ момент и повече никога няма да има възможността да се радва на живота. Можеше да живее 10-12, дори 14 години, а вместо това е живяло само една. Това е същото като да умреш на 7-8, вместо на 80-85.

Почивай в мир, приятелче. Дано не си живяло напразно. А ти, омразно чудовище, което с перверзна наслада си го прегазил... Дано се пържиш в ада до края на дните си.





Тема Re: Убито куче на пътя [re: Nuke Dukem]  
Автор jumbles ()
Публикувано19.10.19 16:56







Тема Re: Убито куче на пътя [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.10.19 19:14



Ами защото нямаме закон за защита на животните така както в другите цивилизовани държави.



Тема Re: Убито куче на пътя [re: Nuke Dukem]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано19.10.19 19:21



Можеше да живее 10-12, дори 14 години, а вместо това е живяло само една.

Безстопанствените кучета и котки много рядко доживяват до дълбока старост.
Ако не загинат в ПТП, умират от болести, защото никой не ги ваксинира.

Малко улично куче означава едно: или кучката не е била кастрирана, или някой се е отървал от кучилото на домашната си кучка, ако е забременяла от неподходящ пес.

В първия вариант безотговорността е на общината, във втория - на кучесобственик.

Абе вие, кучкарите, като си извеждате питомците, събирате ли им лайната?
Че съм набрала яко на 2-3 лели от нашия блок, дето ги оставят да серат баш в градинката, в която играят купища дечица. И на целокупното кучкарство, което въобще не ебава голямата табела "забранено за кучета и глоба" в малкия парк до нас, прекрасно уреден, озеленен и вечно пренаселен с деца и хора. Една фитка дори се оплакваше на друга, че от общината цъфнали да ги гонят с кучетата и да ги глобяват, на какво приличало това. Хем са го обърнали на обществен кучешки кенеф, хем нито табели ги спират, нито нищо. Адски нагъл народ.



Тема Re: Убито куче на пътянови [re: lipari]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.19 22:19



Колкото и странно да ти прозвучи, става дума за извършено престъпление, което по НК се наказва със затвор до 3 години и глоба от 1000 до 3000 лв.

Разбира се, кучето е излязло на пътя внезапно и водачът "не е имал време да реагира", но тъй като не съм първокласник или малоумен, а и познавам отлично бандитския манталитет на средностатистическия софийски гамен, мога да те уверя две неща...

Първо, че индивидът е преминал цялата дължина на моста с газ до ламарината и е решил да си направи спринт по наклона надолу, като понеже там булевардът е съвършено прав и отлично осветен, със сигурност е видял кучето от минимум 3-4 секунди време до сблъсъка – напълно достатъчно да намали и да го пощади, вместо което вероятно дори не е вдигнал крака си от педала на газта – и мигновено е оценил живота му като рядка възможност да завърши вечерта си безнаказано с "вълнуващотo" преживяване съпътствано с насилственото отнемане на живот.

И второ, че няма нито едно куче на тази Земя, което да не може да избегне удар от автомобил, който се движи с 50 – ограничението по този път. Както и нито един трезв водач, който с 50, 60 или дори 80, да не може да избегне удар не само с пресичащ уличен пес, а дори и с неподвижен труп или каквото и да е препятствие на такъв участък.

Вярно е, че не пресичат по пешеходните пътеки и не им стига акълът да прекосяват през деня с пешеходците, когато работят светофарите, но в градски условия само шофьор, който има намерение да гази, може да извърши такава постъпка. Просто правилата за движение са такива, че ако се спазват, подобни престъпления е абсолютно невъзможно да се случат.

Иначе да, когато съм на гости при баба ми, понеже живее в цивилизован квартал, всеки път без изключение събирам лайната на моето куче в една торбичка и после ги изхвърлям в кофа за боклук (както правят и всички останали). Тук не го правя, тъй като шубракът зад блока е напълно изоставен и там не само че не играят деца, ами и не минава никой. Ако го направят цивилизовано място, и тук ще си събирам лайната в пликче.





Тема Re: Убито куче на пътянови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.10.19 22:43



Не знам каква е целта на поста ти, освен, че ми провокира чувство за вина и болка....Ако щете вярвайте, заболя ме за кучето и за човешката нечовечност. Знам, че има такива хора изроди, които ей така за удоволствие могат да убият невинно животно.
Но съм свидетел, че има и добри хора, които хранят и се грижат за животни.
Въпросът е какво да направят общините и службите за да мотивират повече хора да приютят бездомни животни. Има социални програми за отглеждане на изоставени деца, възрастни хора, но има ли програми за бездомни животни???
Дали въпросът опира до пари, възможности или съпричастност?
Имам коте, имам зайче, що да не взема и кученце. Ама то са ваксини,имунизации, обезпаразитяване, храни и пр.

Заекът Пърди 2 ми изяде новите пантофи

Редактирано от vida1929 на 19.10.19 22:49.



Тема Re: Убито куче на пътянови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.19 23:22



Има закон, но се нарушава често, а манталитетът е зъл. Ако сложат скоростни и CCTV камери на всеки светофар и в определени участъци, състезателите и онези с амбицията да газят може би ще се научат да карат нормално. Без ченгеджийство този средновековен начин на мислене не може да се изкорени.





Тема Re: Убито куче на пътянови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.10.19 00:01



Ами нормално е да те заболи, все пак това не е хлебарка.

Политиката относно уличните кучета и котки е масова кастрация и отскоро, според каквото прочетох, ваксинация, освен това има работещ закон, който наказва насилието над животните, както и фондации, които осигуряват медицинска помощ и издирване на потенциални стопани за пострадали и бездомни животинки, но, за съжаление, коефициентът жестоки и примитивни човеци към добронамерени и хуманно настроени е все още твърде висок, а ценностната система – ниска. Хората не ценят не само съществуването на другите, а понякога дори и своето собствено – нещо, което се доказва почти ежедневно по междуградските пътища. Просто обществото е гнило и животът, макар и модерен, е скапан.





Тема Re: Убито куче на пътянови [re: Nuke Dukem]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано20.10.19 00:47



Сигурно е бил Теди Хитлера. Много тъпи парчета се разхождат и въртят волана безпрепятствено из татковината.

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Убито куче на пътянови [re: Nuke Dukem]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано20.10.19 00:48



бездомните животни са си престъпление.
или свикваш, или им строиш приют.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.