Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 23.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Зле съм пак [re: blue jewel]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.10.19 12:12



бях прочела някъде в темите, че само един те е поздравил във фб за рд
ти поздравяваш ли приятелите си за рд, ид, други поводи? познаваш ли децата и родителите им? ходиш ли им на свиждане в болница, на сватби, кръщенета и погребения? искат ли помощ и съвет от теб?



Тема Re: Зле съм пак [re: blue jewel]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.10.19 12:18



аха, не ми отговори но сега ми стана ясно, ти ходиш при психиатър, не при психотерапевт



Тема Re: Зле съм пак [re: blue jewel]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано02.10.19 12:20



Писах на пси-то ми, дори и тя се държи безразлично. Иска пари, да пропътувам 400 км, за да ми "помогне" с поредната доза хапчета.

Очевидно имаш нереалистични очаквания към пси-то и заключаваш че тя се държи безразлично.
Нормално е за самотен човек да се привърже към пси-то, (който е единствения човек, който не го осъжда) и да започне да го има за приятел.
Обаче тя не ти е приятелка и парите са за да не я объркаш в ролята й.

И понеже тя не ти е приятелка, ти не си длъжна да пътуваш 400 км, намери си друго пси, на 400 метра от вас и с по-евтин хонорар.





Тема Re: Зле съм пак [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.10.19 12:24



преди години 1 умен човек /Remmivs/ми написа тези думи:
"не е груб егоизъм да се грижиш за душата си"
имах тогава съвсем други /различни от твоите/ терзания - не можех да помогна в ситуация и безсилието ми тежеше много
помисли за себе си и постави себе си малко по-напред
самата ти си поставяш тези критерии, така или иначе другите са те приели, макар и по техния начин и не според твоите очаквания
но твоята собствена летва изглежда е по-висока - не я сваляй, като не можеш да я прескочиш, заобиколи я


зад нея можеш да си по-спокойна и усмихната
трудно се живее с това "аз трябва да съм перфектна в това..., това..., това..."
сама повече се нараняваш
какво значи, че не си интересна - има ли начин да си интересна на цялото човечество? може за 1 момент да си интересна под някакви прожектори с нещо актуално случило се, но уви... интересите на света са динамично променящи се
няма как и да си забавна винаги - никой не е, цели шоу програми са скучни въпреки екипите, които генерират нови идеи...
красотата? - как да отговориш напълно на това, като дори вкусовете се менят, ту са модерни кльощави дупета, ту пък напомпани със стотици клякания... д-р енчев е все по-зает
самата за себе си си ценност. пази се. грижи се за себе си.
в някакви такива моменти много ми харесва да чета книги и мисли на древни философи.
дори само по 1 мисъл на конфуций, цели лекции по психология на поведението могат да се получат



Тема Re: Зле съм пак [re: snowprincess]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.10.19 12:30



фб е територия, за която е споделяла, че другите слагат снимки от това къде са били, а тя се дразни, като вижда
някак не може да се зарадва на чуждата радост



Тема Re: Зле съм пак [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.10.19 12:54



върнах се да прочета мненията на джъмби в тая тема
- искрено се е поинтересувала от това как си
- опитала се е да ти даде кураж
- подкрепила те е
- опитала се е да ти даде нещо, на което да се опреш - опит на други хора, позитивна нагласа...

всъщност тя не само ръка ти е подала, но виртуално те е прегърнала
грам не го оцени
в реала, ако пропускаш такива неща, хората спират да правят тези жестове



Тема Re: Зле съм пак [re: snowprincess]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.10.19 13:06



кажи друго, което не ми е ясно
в 1 момент човек не възприема нищо от това, което му се говори
нито чуждите истини, нито чуждите решения, нито чуждите открития...
хем търси комуникация, хем не може да се отвори към каквото и да е
от това как се излиза?



Тема Re: Зле съм пак [re: holi_day]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.10.19 13:21



приемам, че сериозно питаш
ще ти пусна линк, но е на руски





Тема Re: Зле съм пак [re: snowprincess]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.10.19 13:37



Да, съвсем сериозно
Благодаря, ще погледна :)



Тема Re: Зле съм пак [re: blue jewel]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано02.10.19 14:52



Щом имаш и претенции (да си спестим подигравки и ритници) значи не си идеално зле



@}-,-`-


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.