Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:26 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Зле съм пакнови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано30.09.19 14:40



понякога човек е тук, за да не натоварва близките си
напр. на децата си можеш да кажеш, че в момента те боли глава, но не можеш да им съобщиш, че си потисната, криво ти е и направо ти се иска да се метнеш от прозореца
на всеки понякога му е нужно разбиране
и където не очаква да го намери или по друга причина спестява себе си


по-лесно някой би разбрал, че имаш физическа болка, отколкото душевна



Тема Re: Зле съм пакнови [re: blue jewel]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано30.09.19 14:55



Като се оглеждам и виждам на колко малко хора им пука за мен (ако въобще и на тях им пука), и наистина се чудя защо трябва да дишам въздуха на останалите - силните, готините и обичаните. След като съм едно противно мекотело и нищо повече.
Реално и на вас не трябва да се оплаквам. Нито да търся някаква помощ - за какво, след като съм ненужна на обществото и на себе си. Иде ми просто да легна и да умра, наистина понякога ми се иска.


Обърни гледната точка: дали на тебе във всеки един момент ти пука за всеки около тебе как се чувства? Ама толкова ли ти е важно как се чувства, че съвсем да забравиш за собствените си чувства и да се посветиш само на неговите? Никой не е способен на непрекъснат силен пукизъм за всеки до него, ако ще да му е най-близкия човек. Защото ще прегори. Може хората изобщо да не подозират колко зле се чувстваш и от най-малкото необръщане на внимание, а може просто да са твърде заети със собствените си чувства, както ти си твърде заета със своите.



Тема Re: Зле съм пак [re: blue jewel]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано30.09.19 14:59



Не съм спряла да прибягвам към тях от 10 години. Дори ми се карат като спра да ги пия. Вече не знам кого да слушам.

не те знам кви хапчета пиеш, за антидепресантите съм чувал че не могат да се спират и почват когато ти скимне, мисълта ми беше че за хапчетата ще слушаш единствено доктора, който ти ги е предписал и никой друг, колкото и да ти е близък и добронамерен



Тема Re: Зле съм пак [re: blue jewel]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано30.09.19 16:39



Чувствам се като ненужен никому парцал

А нужно ли ти е да се чустваш нужна някому... сама на себе си не си ли нужна?

Ако ти не си помогнеш като примерно посетиш специалист - няма кой друг да го направи.



Тема Re: Зле съм пак [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано30.09.19 19:02



по-лесно някой би разбрал, че имаш физическа болка, отколкото душевна

Тогава всички са много съчувстващи. Поне на думи. А в обратния случай бягат като от прокажен и се държат осъждащо, точно когато най-много имаш нужда някой да те прегърне.
Това е все едно да имаш рана и да сипват сол в нея.
Не знам защо все още има толкова неразбиране за психичните страдания.

Редактирано от blue jewel на 30.09.19 20:04.



Тема Re: Зле съм пак [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано30.09.19 19:10



Знам, крейзи. Благодаря ти.
Не знам, всяка една обида приемам толкова надълбоко, че ми трябват дни и седмици да се възстановя. Дори неща, дето друг би подминал. Наскоро преживях една такава.
И реално наистина си мисля, че на света не съм необходима въобще. В по-голямата част от живота ми съм била мачкана, обиждана и пренебрегвана. Може би пък това си заслужавам. Като видиш червей на земята, нали те е гнус, е, и аз съм нещо такова.

Редактирано от blue jewel на 30.09.19 19:11.



Тема Re: Зле съм пак [re: blue jewel]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано30.09.19 19:14



Извинявай ама в тази тема не видях някой да те обижда. Поставяш се в някаква степен в позицията на отхвърлено дете а ти си порастнал човек. Живот е имало и преди, ще има и след теб и мен и след който и да е друг. Въпросът опира до това - стиска ли ти наистина да потърсиш специализирана психотерапевтична помощ.



Тема Re: Зле съм пак [re: DarkSide]  
Автор blue jewel ()
Публикувано30.09.19 19:58



Знам. Някой път се случва да пропусна ден-два и нещата стават много зле.
Сертралин.



Тема Re: Зле съм пак [re: osvoboden pich]  
Автор blue jewel ()
Публикувано30.09.19 20:34



Ми и на себе си не съм. Пък и въпросът е защо трябва да си помагам. За никого няма значение дали съм добре или зле и въобще ми се струва, че и не заслужавам да съм добре. След като за всички и за себе си съм нещо гнусно, противно и ненужно.



Тема Re: Зле съм пак [re: blue jewel]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано30.09.19 20:42



Пишеш тук, че си зле. Осъзнаваш проблема. Това е едно добро начало. Започни от него. Ако ти не си помогнеш тогава най-близките ти евентуално - просто няма кой друг. Ако очакваш някой да окуражава и подкрепя самосъжалението - малко е вероятно да се намери такъв и дори да се намери - това няма да е помощ а дърпане надолу.

Потърси специализирана психотерапевтична помощ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.