Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:03 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Зле съм пакнови [re: aiumi]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.10.19 23:47



каза нещо от сорта, че плещя неадекватни неща
а се говори не само от гледна точка на ситуацията, а и на разбиранията, който човек има или до това, до което е успял или не да достигне
спрямо 1 и съща ситуация дори в собствения си живот, можем да имаме различно отношение, и все да е адекватно

, та какво остава за чуждия
та нужно ли ти е да ме изкараш неадекватна?
много ли държиш да съм?
и хем да ме обвиниш, че съм, хем пък си ми оставила спасителен пояс, ако съм била в ситуация, това би ме оправдало
добре пак, че си ми дала варианти
благодарско



Тема Re: Зле съм пакнови [re: aiumi]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.10.19 00:27



E, а ти какво очакваше? Да кажеш 2-3 сладки приказки, и оп - проблема решен, евала пич, алелуя! То ако ставаше така...

виж какво ми е отговорила тук


прочете ли отговора на блу?!
някъде и сноу реагира, че не получи отговор, няма да търся къде точно беше
ми как да стане, ако в транс уж споделяш, уж търсиш решения, ама реално не е така, защото почваш с "не ме подкрепят и не ме разбират, а завършваш "и вие, гадове /или там каквото ги определиш и им теглиш майни/,не ме подкрепяте, не ме разбирате"
ами отговорите дават възможност да разсъждаваш
е, като не искаш и не искаш да отговориш на другите, но най-вече на себе си...
тогава стигаме до линка, дето остави сноу, че няма смисъл да се опитваш да помогнеш на някой, на който му е удобно да е в тази ситуация и реално не иска
промяна
понеже днес споменах конфуций, оставям 2 негови мисли:

Три пътя водят към знанието: пътят на размишлението – това е най-благородният път, пътят на подражанието – това е най-лекият път, и пътят на опита – това е най-горчивият път.
ми ей, това е... говорят ти - не щеш ни да помислиш, ни да чуеш, ни да разбереш... а и сам не щеш да сложиш фактите на масата и да погледнеш от камбанарията на другите, все ти да си съжаляваният, правият и кулата с часовника, по която другите да се ориентират... е, не става така... ако ти нямаш сърце за другите, ако не можеш да прегърнеш света, как той да те прегърне... случва се, но веднъж-дваж без да си заслужил, без да си направил нещо за това, но като си пропуснал да оцениш, да поощриш да се случва, после чакай пак Великден...
нека да съм неадекватна, но моята неадекватност в моя свят се вписва
и това е важното - постигнатия баланс
много адекватни хора не са го постигнали...
и аз съм губила баланс, точно като всичко е било на мястото си... тогава е и неочаквано и може да си по-уязвим и по-трудно "да се събереш"

"Узнаеш ли в какво трябва да пребиваваш, ще се утвърдиш. Утвърдиш ли се, после ще можеш да бъдеш спокоен. Станеш ли спокоен, после ще можеш да живееш в мир. Заживееш ли в мир, вече ще имаш възможност да обмисляш. А щом започнеш да обмисляш, вече ще можеш да постигаш."
тук дори да поспориш с реда и последователността, дори само това на база твоя живот, може да доведе до промяна в мисленето, да разбереш какво и как да промениш... и че имаш стъпки до постигане на нещо...

много трудно помня цитати, ако не съм ги осмислила
това открай време е така
но ми харесва, дори като работя в някой съседен прозорец да отворя примерно "читанката" и да прочета биография, мисъл... и да обмислям. нещо като игра ми е. може да е за 10 мин, но някакво такова прескок на мисълта другаде, където може да оспоря, а може и да се съглася с прочетеното

извинявай за дългия постинг, прекалих
много удобно се пише полегнала в поза: холи на спалнята с лаптопа



Тема Re: Зле съм пак [re: holi_day]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано03.10.19 06:06



Не се мешай където не ти е работата щото не си ми интересна по никакъв начин. Имам уважение към теб като съклубар и толкова - примири се с това.





Тема Re: Зле съм пак [re: aiumi]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано03.10.19 06:08



Не съм очаквал абсолютно нищо. Проблем така не се оправя като пишеш във форум. Най-много да получиш погалване по главата.





Тема Re: Зле съм пак [re: lipari]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано03.10.19 06:09



Ругай - някой да те е спрял





Тема Re: Зле съм пак [re: holi_day]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.10.19 08:56



Защо аз да те изкарвам неадекватна,
в случая на Джу, ти си такава. Аз нямам проблем с това, не се опитвай да загатваш такива неща. Всъщност, не, прави каквото искаш, твоя си работа.


Просто тук не става въпрос за разрешаване на конкретна житейска ситуация, а за психично състояние, което явно ти е непознато. Но това, че ти е непознато, не те прави нещо повече от тези, които страдат от подобни проблеми, та да си позволяваш да заемаш подобна позиция.



Тема Re: Зле съм пакнови [re: blue jewel]  
Автор Rosemary ()
Публикувано03.10.19 09:33



И това ще мине, и пак ще се вдигнеш, и после пак ще пропаднеш. Такива сме ние, няма как да се променим. Дръж се сега, да мине този период. После пак ще дойде светлината и увереността.
Дотогава просто имай някак си вяра.

......................................................


Тема Re: Зле съм пакнови [re: blue jewel]  
Автор blood9 ()
Публикувано03.10.19 11:43



Ами стани религиозна. Като друго не помага.



Тема Re: Зле съм пакнови [re: aiumi]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.10.19 12:31



Хем да правя каквото си искам, хем да не заемам подобна позиция. Само 2 изречения и вече си в противоречие.

Редактирано от holi_day на 03.10.19 12:36.



Тема Re: Зле съм пакнови [re: blood9]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.10.19 12:35



Не е лош съвет
Но "с обичай ближния си" как ще са нещата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.