Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:36 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: ППнови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.08.19 14:52



супер
хубаво е, че го сподели
човешки притеснения, но и закономерен успех
все някой е оценил това, че имаш потенциал



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.08.19 14:57



може да е емоционален, но напълно те разбирам, защото и самата аз имам нещо подобно в себе си
имам умения, от които мога да печеля много по-добре, отколкото от настоящата си работа, но за пореден път ме е страх да скоча
и то при възможности, които преди нямах, за да направя това
сега работя на 3 договора - 2 трудови и 1 граждански, в болнични пак работя - сутрин от 6ч

, а мога да не си причинявам това...
донякъде е добре, че сега физически би ми било трудно /та ето ми удобно оправдание/, та поне за това да не се упреквам, защото нямам по-сериозен критик и съдник от самата себе си
иде ми и да се набия и смятам, че ще е напълно заслужено



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор Raffaa (член)
Публикувано28.08.19 21:33



Веднага ти казвам, че като архитект е абсолютно ненужно да скромничиш, защото така подвеждаш и всички под теб (ако има) и заблуждаваш клиенти за цената на работата. Ако си решила да рабитиш без пари, за това никой не може да те спре.



Тема Re: ППнови [re: aiumi]  
Автор blue jewel ()
Публикувано28.08.19 23:28



Вероятно си възпитана в прекалена скромност и липса на себеуважение. Донякъде ми е познато, и аз се боря с това.
При нас пък хем виждам, че заплатите не са конкурентни на останалите фирми, хем не смея да преговарям за повече. Намеквала съм им няколко пъти, но в крайна сметка пак им искам по-малко, отколкото би трябвало да вземам с този опит и компетенция.
Не си знаем цената, това е истината. И на интервю да ида, пак ще скромнича и ще ми дадат по-малко, отколкото биха дали.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: Raffaa]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано29.08.19 06:47



Ако Аюмито е архитект, това обяснява много.
И май не иде реч за скромничене.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано29.08.19 07:50



Благодаря за мнението, ще обмисля сериозно идеята за психотерапия,
но не знам как да избера терапевт, четох по форуми за препоръки (бгмама), намерих и някакъв регистър на психотерапевтите в България,
тук, доколкото си спомням, Амилия беше препоръчвала Орлин Баев, но той в момента на приема нови клиенти, някакви други идеи?



Тема Re: ППнови [re: blue jewel]  
Автор aiumi ()
Публикувано29.08.19 07:54



Здрасти, радвам се, че се обади по темата,
да, със сигурност е свързано с възпитанието ми,
но не е само скромност, основното е страх да не ме отсвирят, щото в крайна сметка, всеки би предпочел да получи по-добра услуга на по-ниска цена, опитвам да играя на сигурно, демек.





Тема Re: Познатонови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано29.08.19 07:58



В отговор на:

Уволнили - уволнили - това е тяхно решение, което няма нищо общо с мене и моята стойност, та да ме е срам. Аз отговарям пред себе си за моите действия - те може да ми донесат полза или вреда, но в никоя ситуация не са повод за срам.




Така е, и аз разсъждавах напоследък по този въпрос, но съм мноого далеч от твоята увереност. Какво ти далеч, аз направо изпадам в паника само при мисълта за подобна ситуация.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: lipari]  
Автор aiumi ()
Публикувано29.08.19 08:00



Какво ти обяснява това, истеричната ми самооценка?





Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: Raffaa]  
Автор aiumi ()
Публикувано29.08.19 08:25



Демек, казваш ми да спра да се чувствам па начина, по който се чувствам,
и да започна да се чувствам по правилния начин? Как не съм се сетила по-рано?!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.