Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: T a n y a]  
Автор aiumi ()
Публикувано07.09.19 16:12



В отговор на:

А ако ти си щеф...
какви заплати би искала да даваш - ниски или високи?




Много мъгляв въпрос,
бих искала да плащам такива заплати, които да позволяват на бизнеса ми да се развива и да процъфтява.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано07.09.19 16:54



бизнеса ми да се развива и да процъфтява.

Това става с мотивиран персонал. :)

Как ще ги подбереш, как ще ги мотивираш?



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано07.09.19 16:58



И за още нещо се замислих, свързано с поста ти:

В отговор на:

Опитвала съм се да ви опиша реалната картина на моя живот. Като почнете обаче гадничко да ме критикувате и да прекалявате, много ясно, че ще реагирам по начина, по който съм реагирала




Не разбрах от къде става ясно, че ще реагираш по този начин,
лично на мен не ми е ясно и кое налага въобще да реагираш по някакъв начин.

Но най общо, някаси си създадох впечатление, че ти гледаш на диалозите тук като на наддумване,
а не като на обмяна на някакъв смисъл.
Примерно, не възприемаш "заяждането", като отговор на смисъла на съответния ти пост, а като на лично отношение, и става нещо като, "казаха ми така, аз пък ще кажа онака и а да видим кой по-." И затуй изпадаш в противоречия, защото игнорираш смисъла.

Даже някъде ми бише писала, че тук си играем на нещо като "осъжданка".
Чакай да го намеря...
ето:

А аз не го виждам така. Или поне нямам усещането, че някой се е юрнал да ме осъжда ей тъй, заради спорта. нито пък аз ще тръгна да критикувам някого, само за да се позаяждам малко, и да се постава по-горе. Аз пиша от гледна точка на съответната си житейска си позиция, и не изразявам нищо повече от това. И според моите усещания, всички в клуба правят същото.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: T a n y a]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано07.09.19 18:04



бизнеса ми да се развива и да процъфтява.

Това става с мотивиран персонал. :)

Как ще ги подбереш, как ще ги мотивираш?


чрез слухове и обяви.


щом някой е цъфнал да пита за работа, значи е мотивиран.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.09.19 20:10



Защото сравнявам с други форуми и клубове, където хората са много по-толерантни и неагресивни, и започват всеки свой пост с "Уважаеми....", "с цялото ми уважение към твоите опит и знания", ''мое лично мнение "е и пр.


Там думички като струва ми се, предполагам, вероятно, може би са много по-често срещани отколкото тук. Тук хората плоскат категорични мнения, без да им мигне окото и дори не предполагат, че може и да грешат.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: lipari]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано07.09.19 20:24



Най-мотивирани са политиците. :))



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.09.19 20:49



Скоро ме попита как съм си избрала психотерапевт. Сега ме питаш за душата.
С този линк ти отговарям едновременно.





Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано07.09.19 22:06



В отговор на:

сравнявам с други форуми и клубове, където хората са много по-толерантни и неагресивни, и започват всеки свой пост с "Уважаеми....", "с цялото ми уважение към твоите опит и знания", ''мое лично мнение "е и пр.




А аз знам един лесен начин да промениш тона на разговора, ако той не ти харесва.

Просто започваш да разговаряш по начина, по който искаш да ти говорат. В едно 80-90% от случаите,хората започват да ти отговарят по същия начин.

Някой път опитай, резултатът ще те изуми.

В отговор на:

Тук хората плоскат категорични мнения, без да им мигне окото и дори не предполагат, че може и да грешат.




Просто така, за проба, опитай да промениш нещата, вместо да пльоскаш категорични мнения за хората тук, без да ти мигне окото, и без да предполагаш, че може и да грешиш.

Защото, по мое мнение, и с цялото ми уважение към твоя опит и знания,
способността за справяне с подобни, съвсем дребни поведенчески проблеми, се развива най-вече с осмисляне, концентрация и действия. Според мен.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано07.09.19 22:11



Попитах те, за да ми кажеш със свои думи това, което ти лично осъзнаваш,
но както и да е.

Ще разгледам сайта, благодаря.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.09.19 22:38



Не, Благодаря. Нито е моя работа да го правя, нито е по силите на един единствен човек да промени тона на разговорите тук, когато няма обща воля да се променят отношенията, нито се чувства такава необходимост от всички. Много по-лесно ми е просто да спра да пиша тук.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.