Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:43 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: lipari]  
Автор aiumi ()
Публикувано28.08.19 09:00



Ами така е, нещо такова.
Какво бих могла да направя, е въпроса.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: Raffaa]  
Автор aiumi ()
Публикувано28.08.19 09:01



Ами дай акъл как да си реша проблема, щом е елементарен.



Тема ППнови [re: aiumi]  
Автор aiumi ()
Публикувано28.08.19 09:07



Ще се опитам да го формулирам по друг начин.
От една страна живея на минимума, и това ме стресира, не заради самото качество на живот, а защото ми липсва всякаква "застраховка" при болест, нетрудоспособност и т.н.
от друга - сама си поставям препятствия пред по-добрите доходи.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано28.08.19 09:43



Истината е, че ...

истината сама не можеш да я видиш, защото ти си я скрила от себе си зад стотици оправдания и обяснения, трябва терапевт да ти помогне да я изкараш иззад слоевете неверни убеждения, та да можеш да я видиш и чак тогава ще разбереш какво и как да промениш, че да заживееш като човек ... щото тва твойто сега не е живот, а мъчение, с нищо не отстъпващо на мъките на безработен аа металист фен в норвегия

всъщност не мога да си позволя терапия, а нова кола ще си купя в някой друг живот.

това не е вярно, защото ти не знаеш какво ще стане в бъдещето и какво ти е отредила съдбата

понеже не си проверила за терапевти, терапии и условията им и затова говориш наизуст - свестният терапевт, който ти е необходим, ще види потенциала ти и е възможно в началото да ти даде поносима за тебе оферта, защото знае че като се подобриш в психологическо и от там във финансово положение, ти сама ще започнеш да му плащаш повече

преди време и аз не вярвах че ще мога да си позволя каква да е кола, изобщо пък за нова не съм си помислял, а пък сега мога да си позволя не каква да е нова и луксозна кола, ами точно тази, която ме кефи максимално, с избран от мене цвят отвън и отвътре, и с всичките глезотии, които ми харесват лично на мене, без изобщо да ми пука какво си мислят другите за астрономическата сума на мераклийските глезотии по колата



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано28.08.19 09:57



Какво бих могла да направя, е въпроса.

напусни работа и се изхранвай от подаяния.


за чий муй ти е да бачкаш, като не ти трябват пари!



Тема Re: ППнови [re: aiumi]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано28.08.19 10:00



От една страна живея на минимума, и това ме стресира, не заради самото качество на живот, а защото ми липсва всякаква "застраховка" при болест, нетрудоспособност и т.н.
от друга - сама си поставям препятствия пред по-добрите доходи.


щото си ангел небесен, сакън да не те уличат в алчност.





Тема Re: ППнови [re: aiumi]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано28.08.19 10:13



Според мен заслужаваш много повече, отколкото получаваш, и няма причина да те гризе съвестта заради получените пари, но ти знаеш най-добре... Защо не погледнеш на себе си като на високоплатен професионалист и да започнеш да оценяваш своите умения по-скъпо? Може би би трябвало да ти е некомфортно не от това, че не заслужаваш каквото си получила, а от това, че не получаваш толкова, колкото заслужаваш, макар че пък тогава съществува риск да се почувстваш недооценена, което всъщност е по-лошият вариант.

Дано разкараш препятствията пред по-добрите доходи в кошчето за боклук и да започнеш редовно да получаваш повечко пари, така че да си позволиш нова кола преди да е дошло времето за другия живот.



Редактирано от Nuke Dukem на 28.08.19 14:29.



Тема Re: ППнови [re: aiumi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано28.08.19 10:29



чакай да ти разправя аз какви притеснения съм изпитвал - бидейки лицето дарк сайдов от никому неизвестна държавица, притежаващ временна белгийска лична карта, на която с големи букви пише че лицето няма право да работи в белгия, а само да учи в нея, отивам най-нагло да кандидатствам за работа в интернационална софтуерна фирма в столицата на европа

умирах от притеснения, щото и aз (като тебе) вярвах че истината е че нямам право да работя в тази блага държава (по това време още българия не беше дори започнала преговорите за влизане в евросъюза и мен ме третираха наравно с черните от третия свят) - взех назаем сако от един колега в университета, щото аз нямах и не можех да си купя, пък той културист и на мен ръкавите ми дълги, а в кръста ми тясно - и вървя към интервюто и краката си ги усещам гумени, щото очаквам да ми кажат абе ти къде се ръгаш в А група бе, я си виж кво пише с големи букви на личната ти карта, ебаси и наглия тип ...

и всичко в мен крещи, абе я се връщай и не се излагай бе, къде си тръгнал на интервю да ходиш, нали ще ти се изсмеят в лицето, барабар манго с хората ...

еми някакси устисках и не се върнах, там ми се наложи един час да чакам да ми започне интервюто, как го преживях този час ни жив, ни умрял, аз си знам, гледам обстановката, разни добре облечени индивиди се движат с професионално зает вид нагоре - надолу и все си въртя в главата леле мале, кой съм аз, господин никой и къде се опитвам да се намъкна без да имам никакво право

най-накрая секретарката ме извика, имах една дискета в джоба на сакото с това, върху което работех в университета, собственикът на фирмата я сложи в лаптопа си (за онези времена лаптоп беше огромна рядкост), видя какво съм правил и каза утре в девет започваш.





Тема Познатонови [re: aiumi]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано28.08.19 11:03



ми е - това е страх от успеха. Самосаботиране, и аз го правя. Отделно, създадени и вече втвърдени навици за пестене, пък и като прочетох темата първоначално, макар и незадълбочено, смятам, че трябва да вървиш в посока повишаване на самоуважение, на самооценка.

Скоро писах, че ми е дискомфортно, когато го давам по-лежерно в работата, ако има такава възможност.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Познатонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано28.08.19 11:16



cкоро писах, че ми е дискомфортно, когато го давам по-лежерно в работата, ако има такава възможност.

И на мен ми беше дискомфортно когато го давах лежерно в работата докато не си зададох въпроса защо това е така - от къде следва че трябва да ме е срам че работата не ми държи вниманието заето на 100% - как и колко работя си е моя работа, аз си го решавам и няма никаква логика да ме е срам ако реша да го дам лежерно - ако шефът има проблем с това, той е свободен да постъпи както реши - да мe предупреди или уволни - но нито едното, нито другото не са поводи за срам. Уволнили - уволнили - това е тяхно решение, което няма нищо общо с мене и моята стойност, та да ме е срам. Аз отговарям пред себе си за моите действия - те може да ми донесат полза или вреда, но в никоя ситуация не са повод за срам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.