Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано06.09.19 09:57



права си че не е моят филм, защото аз се връщам от там, накъдето тя е тръгнала - но понеже аз нейния филм съм го гледал дълги години и затова знам за какво се разправя - докато ти и останалите епизодично включващи се, очевидно не разбирате за какво става дума и затова се хващате за ситуацията, ама какви ca клиентите, ама имат ли пари или нямат, ама защо просто не им земеш парите, ама кво толкова си се запритеснявала щом те си плащат, абе живей си живота и да не ти пука, абе какво толкова му мислиш, инмаш си занаят, имаш си пари, имаш си богати клиенти, къф ти е изобщо проблема и прочие тотално неадекватни на ситуацията съвети и коментари



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: DarkSide]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.09.19 11:09



Oще в началото стана ясно че тя се е притеснила не заради конкретната ситуация, а заради своя характер - проблемът е във възприемането й за себе си като притеснителна и неуверена в себе си, а не в ситуацията с клиентите

Да, но ако забелязваш, тя тук в клуба се изявява не като притеснителна и неуверена, а напротив като личност с твърде категорични позиции. Което ми говори, че само в някои ситуации и хора, се чувства неуверена. Може би богатите и властните я карат да се чувства по определен начин.
Роботих в едно богато семейство, което ме караше да се чувствам не добре и не на мястото си, напуснах, след 20 години, с вече променена психика и самочувствие пък си викам: Ей да мога да намеря един богати кат онези.
Та и на нея може да не й е времето и мястото.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: vida1929]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано06.09.19 11:30



Да, но ако забелязваш, тя тук в клуба се изявява не като притеснителна и неуверена, а напротив като личност с твърде категорични позиции.

в случая не е важно как се изразява, а какво чувства - чувала си за свръхкомпенсирането, когато външно се държиш подчертано уверено, но само ти си знаеш как ти притреперва отвътре - плюс това ти я намираш за самоуверена само защото ти си дори още по-неуверена и от нея:

Роботих в едно богато семейство, което ме караше да се чувствам не добре и не на мястото си, напуснах, след 20 години, с вече променена психика и самочувствие пък си викам: Ей да мога да намеря един богати кат онези.

ако наистина си беше променила психиката, сега щеше ти да си богатата, която наема бедни да й прислужват - но понеже ти продължаваш да виждаш света от позицията на бедната слугиня, коато си търси богати господари, то няма никакъв възможен начин ти да се чувстваш пред богатите по друг начин, освен като слугиня - тъй че дори и отново да ги намериш онези богатите - положението ти отново ще е същото

виж как се опитваш и ти да се държиш уверено и виж как изобщо не ти се получава



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано06.09.19 14:01



ми като пак стана дума за беемвето, има моще няколко дни в които все още мога да сменя цвета и се колебая между тези два цвята - ти какво ще кажеш кат професионален специалист по цветовете?

Синьото е семпло-елегантно, оранжевото самоуверено се заявява и привлича внимание. В преобладаващо облачен-дъжделив-мъглив-снежлив климат бих предпочела оранжевото, щото повдига настроението в сивотата като жарава, пък и по-добре се откроява на пътя. А за собствен кеф, ако ги избирам като рокли, бих си купила и двете. Ще карам синята, когато ми е минорно, лежерно, романтично, пасивно-наблюдателно и предпочитам да се плъзвам между капките, а не да привличам внимание. А оранжевата - когато ми е веселяшко, щуро, закачливо, пакостливо и ми се забавлява. Ако ги избирам през лятото - синята. Ако ги избирам през зимата, когато има естествен недоимък от топлещи цветове - оранжевата.

На тебе в коя от двете ще ти е по-голям кеф да си подслониш гъзеца? Щото вътре в колата няма значение с какъв цвят е отвън. Цветът те бърка, докато си я гледаш, качваш, слизаш от нея.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано06.09.19 14:10



права си че не е моят филм, защото аз се връщам от там, накъдето тя е тръгнала - но понеже аз нейния филм съм го гледал дълги години и затова знам за какво се разправя - докато ти и останалите епизодично включващи се, очевидно не разбирате за какво става дума и затова се хващате за ситуацията

И аз не съм от най-нахаканите, когато се пазаря и общувам с клиенти, тъй че, съм играла в този филм. Ся, всеки си е различен, но аз постепенно излязох от филма с практиката. Конкретна ситуация - конкретно решение и така много пъти, докато набера опит, оттам и увереност. По тази причина, като не съм психотерапевт, както заявих отначало, мога да бъда от полза с коментар на конкретната ситуация.

А ти не си съчинявай. Туй не съм го писала, нито мислила:

ама какви ca клиентите, ама имат ли пари или нямат, ама защо просто не им земеш парите, ама кво толкова си се запритеснявала щом те си плащат, абе живей си живота и да не ти пука



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано06.09.19 14:50



На тебе в коя от двете ще ти е по-голям кеф да си подслониш гъзеца? Щото вътре в колата няма значение с какъв цвят е отвън. Цветът те бърка, докато си я гледаш, качваш, слизаш от нея.

Абе и кат съм вътре си виждам огледалата, тоест имам две петна от външния цвят в полезрението. А пък усещането твоята кола винаги да е най-красивата на паркинга, никак не е за пренебрегване.



То аз обиколих сума ти гаражи и паркинги из магазините, дорде ги намеря да ги видя на живо тoзи модел в съответния цвят, щот и двата цвята са нови и още ги няма, също както и моделът още го няма по улиците, та с голям зор намерих две, току-що пристигнали от завода, които чакаха да бъдат получени от гордите си собственици - както и подозирах, на живо синъото не изглежда толкова гот, колкото е на картинките, има някакъв леко виолетово-тъжен оттенък, който никак не ме грабна, въпреки че това е цветът, в който са всичките им реклами и брошури и отвътре моята я избрах със сини шевове на кожите по седалките и вратите. А пък сините елементи във фаровете са в по-светло синъо и не се връзват ... инак отвътре имам 5 цвята светлинки по ръбовете на вратите и седалките и долу в краката, сред които има както синъо, така и оранжево и също червено, зелено и бяло, та все някак ще я докарам да ми хареса и в цветово отношение отвътре

в крайна сметка си я поръчах в оранжево, но все още мога си сменя избора, а също така и дали решетката отпред да е с хром отстрани или изцяло черна, аз си я поръчах с хромирана решетка, както на синия на снимката и не както оранжевия с черната решетка, която била ужким изглеждала по-спортна

продавачът се опита да ме откаже от оранжевото с агрумент, че после било много по-трудно да се продаде колата, щото оранжевото много малко го търсели, а пък аз му отговорих че я купувам на мен да ми е кеф, а не за да я мисля как евентуално би се продала след 5 - 6 години




Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано06.09.19 15:03



Оранжевата с черен покрив ли е или само така ми се струва?
Ако покривът е черен, не барай черната решетка, по-добре се вързва.
Ако е оранжев, може да поразчупиш малко муцуната с хромирани очертания на "ноздрите", решетката, де.

Нинам какъв цвят са ти седалките, но сини шевове ми звучат добре на оранжева кола.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: DarkSide]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.09.19 15:15



Това, което си писал, не се отнася до мен. Аз съм педагог-гледам, обучам, възпитавам деца. Работя, защото ми е приятно да се занимавам с това и едновременно с това и намирам смисъл, а последните години работя за идеи и каузи- както отглеждането на трите ми приемни деца, сега пък занимавам деца с увреждания. Никога не съм работила заради парите и това, което пишеш, ми е непознато и дори ме озадачава.
Не съм богата, нито бедна. Късметлийка съм, че съм материално осигурена и не ми се е налагало да работя за насъщния.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: vida1929]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано06.09.19 15:36



трябва да си държа на цената и да не отстъпвам, макар и да не работя с богати клиенти. Защото често искам малко и после съжалявам

Никога не съм работила заради парите и това, което пишеш, ми е непознато и дори ме озадачава.
Не съм богата, нито бедна. Късметлийка съм, че съм материално осигурена и не ми се е налагало да работя за насъщния.



пак оплете конците.





Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано06.09.19 16:02



Та се чудя сега, как да синхронизирам нещата? Как да си получавам заплащането, и да ми е спокойно и комфортно?

Ми колкото по-високи доходи, толкова по-големи данъци.
Така ще даваш повече на държавата.
Това закачливо. :)

Та, идеята ми е за друго - има една книжна "Откровено казано"

.... е написана със същия жив и мъдър език, направил Якока дори за читатели, които не се занимават с бизнес. Този път той предлага още по-широка гама от наблюдения - върху всичко ...."


Ако ти се иска прочети я.
Даде ми отговори на много въпроси, които съм си задавала. :)




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.