Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос-нови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.09.19 11:18



Чрез приятели и познати, от нета, от психологическата литература, която чета, от случайности.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано05.09.19 11:38



Новото беемве и марковото куче или околосветското пътешествие не са идея, те са: лелееее, имам пари, я да видим какво да си купя с тях.

пак да повторя за 1001 и първи път, белким все някога вденеш - един го кефи едно - друг друго - твоето презрително отношение към нещата, които кефят другите, си е твой проблем, а не на другите, че не ги били кефели "правилните" според тебе неща



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано05.09.19 12:53



Драко, правиш ли разлика между пари, похарчени за кефове, защото ГИ ИМАШ
и работа, която вършиш с кеф, естествено, печелиш пари от нея?

Изобщо не пиша в тази тема за какво да си харчим парите с кеф, пиша за съвсем други неща. Дори не разбрах що си паркира тук беемвето, ама айде.

При всички положения, твойто беемве е купено/ взето на кредит с трудовите ти доходи, настоящи и бъдещи. Друг ще си купи за лично ползване и кеф вила, трети яхта, четвърти круиз, пети телескоп, шести една бъчва вино, седми 5 чифта обувки - когото, каквото го кефи. Кефовете, с които си подслаждаме стандарта на живот, защото сме поработили, спечелили и можем да си го позволим и кефовете от това, което работим, са лесно разграничими.

Що се правиш на ампе?





Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.09.19 14:34



като пускаш тема, не забравяй, че това е клуб, в който има много осъждане.
Ти ме съдиш и аз ти отговарям със същото-това е девизът, на почти всеки тук



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано05.09.19 17:44



парите са средство за да си направиш кефа, те сами по себе си нямат стойност

както ти си тропна тук работата, така и аз си паркирах тука беемвето - и както за 1002-ри път да уточня - тъй като на един му е кеф от едно, на друг от друго, то на теб ти е кеф от работата ти, а на мен от беемвета - това не те прави по-извисена от мене, просто ти си си такава и и аз съм си такъв и никой не е по-добър или по-лош от другия



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: lipari]  
Автор aiumi ()
Публикувано05.09.19 19:14



Липи, той не се прави на ампе.

Той твърди, че има пари и работа, защото ги харчи с кеф за беемве, а не обратното. Т.е. - не харчи парите с кеф за беемве, просто защото така и така ги има, или има източник на доходи (работа)

Поне аз това разбрах. :)))



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано05.09.19 19:22



темата е за работа и заплащане, после зави към състояние милиардер и състояние бедняк. И двете състояние са пряко производни от умение да се работи.

Туй твойто беемве стана като краставицата на Мирча Кришан - за каквото и да се отвори приказка, стигаме до беемвето.




тъй като на един му е кеф от едно, на друг от друго, то на теб ти е кеф от работата ти, а на мен от беемвета

Ама на мен и от бира с пържоли ми е кеф. И то, много. Е, не са беемвета, ама не са и работа.

Тебе туй, дето го работиш, не те ли кефи? Или само беемвето ти носи радост в тоз жувот?



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано05.09.19 19:23



Тоест, работи, за да може да си купува беемвета?
Въй, не съм разбрала.

Пък аз работя за бира.





Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано05.09.19 19:25



Да, добре, хубаво, аз също отказвам работа, която не искам да върша.

Освен това, никъде в темата не казвам, че съжалявам, че съм приела работата, защото това не е вярно, и въобще, темата е за друго.

А защо ти си почувствала необходимост да ме поучаваш и назидаваш, вече е въпрос, който няма отношение към мен. Това си е твой проблем.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.09.19 19:39



На мен не ми се занимаваше, защото това щеше да ми бъде извънредно натоварване, да я работя в извънработно време, пък не вървеше и да им отказвам, и затова им засилих двойно по-висока оферта, барем сами се откажат, пък ако не се откажат, поне мен да не ме е яд....

В горния цитат много ясно си казала, че не ти се е занимавало с този проект, но не си отказала.
Мисля, че не осъзнаваш истинския си проблем и той е, че не можеш да казваш НЕ, не можеш да отказваш.

От там нататък нещата са се объркали.
Нито те поучавам, нито те назидавам, просто си казвам мнението. Освен това не смятам, че трябва "да продоляваш'' притеснението, а да го чуеш и да се вслушаш в него, то е чувство, емоция, коятo ти показва нещо важно за теб и трябва да я чуеш, а не да я преодоляваш.
Явно не можем да се разберем, съжалявам.

Редактирано от vida1929 на 05.09.19 19:42.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.