Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано04.09.19 16:40



то реално беемвето се купува с няколко подписа върху хартия и никакви пари не се появяват никъде

Туй е да ядеш крушите, дето преди туй си ги засадил, окопал, поливал и набрал.



Ти за туй беемве си работил цял живот и ще работиш още толкоз, ама уж ти падало от небето с едно щракване на пръсти.

Аз пъ сега ако реша, че искам скъпо марково куче, то направо ще ми рипне в ръцете - ама трябвало да снеса хилядарка... еми съвсеееем случайно ми се търкалят няколко в чекмеджето.

Новото беемве и марковото куче или околосветското пътешествие не са идея, те са: лелееее, имам пари, я да видим какво да си купя с тях.

Идея, която трябва да изчислиш и да поработиш за нея, е например: един австралиец много го ръчкало да заснеме филм по любимата си книга. Обаче му трябвали много, ама много мильони. Докато го ръчкало, хич и не пресмятал дали ще забогатее от идеята, нито що вселената не му ги дава, ами се запретнал и мъничко поработил. Първо с месеци писал проекто-сценарий. После с бумагите под мишница тръгнал да врънка пари от киностудиите, докато изврънкал малко за 2 серии. обаче идеята се разраснала, подмамил още един сценарист и цяла година писали нов сценарий. Междувременно спонсорите, дето дали малко аванс, рекли пари нЕма. Обаче, наш австралиец тъй го ръчкало, че изтъркал стъпалата на холивудските компании, докато една захапала и рекла: даваме пари, ама направете 3 филма. И пак писал, брисал. После си скъсал гъжа да снима. И след няколко години яко бачкане, пуснали филмите и те взели, та спечелили милиарди и направили човека мильонер.

Ама ако го питаш: ти заради мильоните ли го направи - сигурно ще те вземе за луд.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано04.09.19 20:10



В отговор на:

понеже авторката й вярва че не заслужава положителни неща, то ако й изсипеш сто милиона в банковата сметка, тя до 6 месеца ще е или побъркала се, самоубила се, починала от свръхдоза или в най-добрия за нея вариант - профукала всичко до шушка и върнала се в нормалното си състояние на липса




Е ае сега, тъкмо някой се е бил навил да ми преведе 100 мелеона по сметката, и ти тъй да го разкандърдисаш?!

Хора, спокойно, обещавам, че ще ходя на психотерапия, освен това имам стабилна поддържаща среда - семейство и приятели, тъй че, няма да се затрия, превеждайте ми парите без никакви притеснения и угризения на съвестта.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.09.19 21:01



А аз не разбрах, това платежоспособни клиенти ли бяха или някакви бедни хорица, та се чувстваш притеснена, че си им взела парите?
И втори въпрос. Да не би в ранното ти детство, родителите ти да са ти внушавали, че не заслужаваш, и че трябва да имаш скромни претенции?
Аз имам такъв проблем и никакви терапии не ми помогнаха .



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: vida1929]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано04.09.19 21:11



и дали шефът е някой беден човечец, който си къса от залъка, за да изплаща бонуси на аюмито?





Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: Nerv]  
Автор aiumi ()
Публикувано04.09.19 21:18



Абе така е, прав си за всичко, и за съвестта и т.н



Според Виктор Франкъл, съвестта помага за търсенето и намирането на смисъл в живота.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано04.09.19 21:26



Ооо, Вида, как беше на морето?



В отговор на:

това платежоспособни клиенти ли бяха или някакви бедни хорица,




Уф, какви бедни хорица бе, жена, кой си поръчва интериорен проект? Даже тука в случая ще изхвърлят чистак-бърсак ново обзавеждане за хиляди левове, щото не ги кефи. (И с право!)

За родителите ми - да, безспорнаима връзка с възпитанието,
но съм решила да го преодолея, каквото и да ми струва, аз нямам сто живота, в крайна сметка.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.09.19 21:48



Е пък, забравила съм, че правиш интериорни проекти на богаташи


Ми тогава защо се притесняваш?
От самото начало си допуснала грешка. Щом не искаш да поемеш работа , казваш Не и точка.

Минах терапия с вътрешното дете, родителят в мен да насърчава и поощрява детето и прочие, сега пък-работа със спомените.

Редактирано от vida1929 на 04.09.19 22:41.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано05.09.19 07:21



Много обичам някой да ми казва, че "от самото начало съм допуснала грешка". Другото ми любимо е, "ау, как можа така да се прецакаш". Ае да не обяснявам сега кое какво и защо.



Туй да не е задача по математика, с един верен отговор, и ако не го получиш, значи си сбъркал. Еми не.



Тема Въпрос-нови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано05.09.19 07:23



Ти на психотерапия ли ходиш, как се насочи към терапевт?



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.09.19 11:15



Ако не искам дадена работа, щом имам резерви и съпротиви към нея,-това са чувства и емоции, в които трябва да се вслушам. Ясно и с твърд, нопоколебим тон казвам: Не, благодаря.

Парите, колкото и да са, не компенсират стреса.
Не бих приела работа, към която имам вътрешни съпротиви.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.