Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано04.09.19 10:13



Само да вметна, че тази идея надълго и нашироко е развита във филма "Тайната", който става повод за критики, остроумия и филипики на тема "позитивно мислене".

Интересно ми е как ти стигна до това, предполагам, по свой собствен път, защото и ти си бил сред критиците.


тайната е описание на закона на привличането, който е посочен и от наш ицко с думите - ако имате вяра колкото ечемичено (или житно или някакво подобно растение, забравих го какво беше) зърно, ще можете да преместите планини

обаче позитивното мислене не е същото като вярата, щот ти сега да се съдереш да си повтаряш колко си богата и успяла и известна, то едно малко гласче ехидно ще ти подмята - да, бе, да - баш ти ли - хе-хе, вярвай си на гупостите, прекрасно знаеш ще видиш богатство и известност точно на куково лято ...

даже вяра не е точната дума, щото ти не вярваш че можеш да ходиш, ти просто ходиш, без да се замисляш дали го вярваш или не, и как точно го правиш и дали го правиш достатъчно добре и дали някой друг е по-добър от тебе в ходенето и т.н.

чичко дони не вярва че е милиардер, той знае че е милиардер и дори да загуби всичките си пари (което му е случвало наистина), той си остава милиардер, временно без пари, докато финтрол дори и да спечели сто милиона от лотарията, ще си остане оплакващ се бедняк, временно с пари, щото той вярва че е беден и болен алкохоличен многострадалец

чичко дони няма нужда всяка сутрин да си повтаря по сто пъти аз съм милиардер, както и финтрол няма нужда да си повтаря всяка сутрин на събуждане аз съм нещастен, безработен, беден и болен алкохолик - те прекрасно си знаят че са това, което са и вселената може единствено да им каже да, така е, прав си, и постоянно да им изпраща всевъзможни потвърждения на това, в което са убедени

вселената винаги ти казва да - ако ти и кажеш искам да съм богат, тя ще ти отговори - да, прието, поставям те в в състоянието да искаш да си богат - демек, докато искаш да си богат ще си стоиш беден и ще се чудиш защо "положителното ти мислене" за богатство не ти носи пари





Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано04.09.19 10:15



безвкусен е само по твоя вкус, а си е дори много вкусен по вкуса на чичко дони и на женицата от дир-а

всеки си има право на вкус и ничий вкус не е априори по-правилен от този на другите



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано04.09.19 10:48



около няколкостотин пъти съм натвърдвала, че опре ли работата до иВзскуВство, всеки си има вкус и за всеки влак пътници.

Туй, че злоупотребата с позлата и скъпа шарения по мебели и тавани е връхтъ за чичко Дони и Луи14, дори няма нужда да се натяква - ако не беше, хората нямаше да трошат пари за такова натруфено обзавеждане. Обаче с аюмито клюкарствахме за дизайнерското гънене пред пациента. Докато Луито е викнал 5 архитекта и отсякъл: постройте ми дворец и го обзаведете тъй, щото да е достоен за краля-слънце, донито викнал 5 дизайнера и отсякъл: ей туканкана в тоз съвременен небостъргач шми направите като Версай. И те, каквото можали, направили, ама без АРХИТЕКТУРАТА която прави версаят Версай.





Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано04.09.19 11:04



чичко дони не вярва че е милиардер, той знае че е милиардер и дори да загуби всичките си пари (което му е случвало наистина), той си остава милиардер, временно без пари, докато финтрол дори и да спечели сто милиона от лотарията, ще си остане оплакващ се бедняк, временно с пари, щото той вярва че е беден и болен алкохоличен многострадалец

То, знаенето, че си милиардер не идва от това колко пари имаш, а от едно друго, дето го учат още в началното търговско училище: как да направя тази своя идея продаваема, онзи свой проект печеливш.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор expat ()
Публикувано04.09.19 11:49



В ничий телевизор няма никаква повреда.

Представи си, че даваш своя проект на аукцион. И има желаещи. Те наддават. От коя позиция ще излезеш пред тях и ще им кажеш, че проекта ти не струва толкова. Те искат да го имат и са си определили колко могат да отделят за него. Обратното също е валидно - ако няма желаещи да го купят - цената ще върви надолу.

Виж създаването на желание за притежание е друга тема...



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано04.09.19 12:03



ако милиардер се ставаше с само учене в търговско училише, животът щеше да е много по лесен ... направо песен



пълно е с печални примери как разни хора правят пари и после се скапват по един или друг начин, щот не могат да издържат на "бремето" на много пари (известност, слава и т.н.)

и ако се върнем към темата - понеже авторката й вярва че не заслужава положителни неща, то ако й изсипеш сто милиона в банковата сметка, тя до 6 месеца ще е или побъркала се, самоубила се, починала от свръхдоза или в най-добрия за нея вариант - профукала всичко до шушка и върнала се в нормалното си състояние на липса

а пък ако на чичко дони му вземем всичките милиарди и дори му добавим и дълг от още един милиард, той до 6 месеца също ще се е върнал в нормалното си състояние с некой друг милиард над нулата (това вече му се е случвало в действителност)

и разликата между тях двамата е много по-дълбока от "просто единият знае как да си продава идеите, щот бил в съответно училище, а пък другата не знае как, щот не е била в това училище"



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано04.09.19 13:56



ако милиардер се ставаше с само учене в търговско училише, животът щеше да е много по лесен ... направо песен

Е, не е "само", ама ученето помага.



пълно е с печални примери как разни хора правят пари и после се скапват по един или друг начин, щот не могат да издържат на "бремето" на много пари (известност, слава и т.н.)

Щото се вторачват в мисълта "ауууууу, колко много пари имам, я да му отпусна края".

За чичко дони съм съгласна, но той просто умее най-добре това - да вижда добри възможности и да си реализира проектите, свързани с тях. И ако целта на проекта е да спечели пари, той вече е изчислил с голяма точност как и колко. После му остава само малко да поработи.

и ако се върнем към темата - понеже авторката й вярва че не заслужава положителни неща, то ако й изсипеш сто милиона в банковата сметка, тя до 6 месеца ще е или побъркала се, самоубила се, починала от свръхдоза или в най-добрия за нея вариант - профукала всичко до шушка и върнала се в нормалното си състояние на липса

Ми 100 мильона може и да не са положителни неща. Ако ще си говорим положително за пари, на мен примерно 1 мильон ми е максимално положителният. Ама не, щото не заслужавам повече, ами щото повече ще са ми излишни. Имам си някакви идеи и проекти, за които малко пари ще ми дойдат добре, за да си ги реализирам без притеснения. Положителните ми неща са да ги видя изпълнени, а в течение на изпълнението пък от самосебе си ще ми се пръкнат нови идеи и проекти. Туй ми е положителното - нещо да ми поддържа интереса. И ако за това нещо ми трябват някакви пари, то повече от тези някакви пари - за чий са ми?

На чичко ти дони може пък умножаването на пари - начините, по които това става, тази игра да му поддържа интереса.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано04.09.19 14:28



на мен примерно 1 мильон ми е максимално положителният. Ама не, щото не заслужавам повече, ами щото повече ще са ми излишни.

ако вярваше (знаеше) че го заслужаваш, със сигурност щеше да го имаш милионът





Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано04.09.19 15:30



А, не. Мильон е произволно взета от твоя пример цифра. От 100 мильона, паднали от небето, щото вярваш, че ги заслужаваш. Правилното твърдениие е: ако го искам мильона, със сигурност ще го имам. Ма точно в момента искам 50К, щото съм изчислила, че толкова ми трябват за идеята. И не само ги заслужавам, ами със сигурност ще ги имам, само малко трябва да поработя - също като Дони. Като си начеша крастата за 50К или докато си я начесвам, може да ми се пръкне друга идея за 2К или за половин мильон, според зависи от идеята, а не от стойността и. И ако много я искам реализирана тази идея, кинтите за нея със сигурност ще ги имам. Щото ще си впрегна сивото вещественце как и какво да поработя, за да ги имам.

Тва, лежа си на сянка и много си вярвам, че заслужавам 1 мильон - затова ми пада от небето - ми природните закони не работят така. Или, както се казва във вица: "Ми пусни поне един фиш, бе!"



Пък що идеи има, дето и пари не струват... ама пак само малко трябва да поработи над тях човек.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано04.09.19 15:37



аз пък с изчисления не се занимавам - решавам че ми требе ново беемве, решавам с кои от сичките възможни екстри, и оставям на парите сами да си търсят начините откъде и как ще идват - то реално беемвето се купува с няколко подписа върху хартия и никакви пари не се появяват никъде






Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.