Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:51 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: ППнови [re: aiumi]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано31.08.19 15:49



но иначе, ако не ти зависи нищо от тези пари (имаш си рентица или друго)

ако не ти зависи нищо от тези пари, само си гениалничиш, правиш изложби да се прочуеш в света и околностите му и не продаваш.


пък ако все пак ти се допродава, ама с кървящо сърце - както се превземал наш известен художник: "купиха ми картини за неприлична сума, ах, съкрушен съм, че ме разделиха с дечицата ми" - то е в името на изкуството, творецът не бива да е егоист и да лишава простосмъртните от възможността да се наслаждават на гения му.



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор Nerv (аеродинамитен)
Публикувано01.09.19 01:14



Ти пък.?!...

Имали бол пари, платили. Иначе щяха да ги дадат другиму и да не останат така доволни. Щом си им дала отказваща оферта, а те са я приели - значи именно твоята работа им е трябвала. Има и друго получиш ли нещо ефтино - не го цениш. А труда е най ценното което даваме и остава след нас.

Иначе - адмирации, че имаш съвест. Съвестта е другото име на бог. За някой съществува, за други - не. Има ли го, няма ли - никой не знае, но както се казва по- добре да живеем все едно го има.

прав или изправян


Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: lipari]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано02.09.19 14:13



А ТИ харесваш ли го? Остави търговските му умения настрана.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано02.09.19 14:28



Доколкото си спомням, преди ти беше един от тези, които са склонни да иронизират, и дори да се надсмиват над подобна идея - че вселената въобще и дреме за някого или за нещо, как така си промени мнението?

Е-е, то не като аз да съм написала нещо за вселената.



Така се учудих, като го прочетох, че върнах нагоре да се уверя, че правилно съм видяла автора.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано02.09.19 14:52



кого да харесвам?



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: Nerv]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.09.19 19:22



"Ние, които имаме душа - умираме по-често."
Емили Дикинсън



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: holi_day]  
Автор Nerv (аеродинамитен)
Публикувано02.09.19 23:16



Много красиво казано.

off topic

Странни същества сме хората (до един сме с души, даже и душевно болните)

И дори боговете ни (въплътена абстракция на всемирната, душа анима мунди) често умират. Мелодармати1ност ли е това, романтика ли...

прав или изправян


Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: holi_day]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано03.09.19 10:48



пъ тия, дето нямат душа, са безсмъртни.





Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: aiumi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано03.09.19 12:12



Доколкото си спомням, преди ти беше един от тези, които са склонни да иронизират, и дори да се надсмиват над подобна идея - че вселената въобще и дреме за някого или за нещо,
как така си промени мнението?


на тва му се вика парадокс - едно и също нещо изглежда като своята противоположност на различни нива на анализ:

на вселената не й дреме за никого, както и на огледалото не му дреме за оглеждащия се в него - ще използвам същата метафора за да обясня какво имам предвид грижата на вселената за тебе - ако ти виждаш образа си намръщен в огледалото, и се опитваш да промениш огледалото (сиреч външния си свят, обстоятелствата в живота ти, да си намериш по-приятна работа, да получаваш повече пари и т.н.) и се чyдиш защо огледалото продължава да ти показва намръщен образ, въпреки че ти се съдираш от усилия да го полираш и лъcкаш - то се грижи да ти показва как всъщност изглеждаш ти самият - по същата логика, ако ти се усмихнеш, огледалото няма никакъв друг избор освен да ти покаже усмивка - така и вселената се грижи за тебе и ти връща отвън аналога на вътрешното ти състояние - вселената не се интересува дали ти вярваш в това или не, тя винаги ти показва външно какво е вътрешното ти състояние

- и в този смисъл тя хем се грижи за тебе, хем в същото време хич не й дреме за тебе - ако си избрал да се тръшкаш, страдаш и оплакваш в мизерия или ако си избрал да живееш доволен и радостен в изобилие - тя ти доставя поръчаното от тебе, същo както огледалото еднакво добре отразява намръщената ти физиономия или усмивката ти без да го е грижа за тебе



Тема Re: Как да преодолея притеснението?нови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано03.09.19 12:40



мутробарокът на Тръмп: ти остави височината на таваните и непоносимата злоупотреба с позлатата, за която една женица в дира беше възкликнала възхитено: ах, колко много злато, ей това е класа . Ами прозорците? То дори не са прозорци, а цели остъклени стени - тъй се вързват с рококото, нафрашкано вътре, все едно някой е натикал макети на дворцови стаи в аквариум.

само да вметна, че според обясненията от предишния ми постинг за устройcтвото на вселената, ако чичко дони е мултимилиардер (не просто милионер с некви мижави 5 - 6 свободни милиончета, не просто мулти милионер със стотина - двеста милиончета, не просто милиардер с едвам милиард - два - три, ами с поне десет - двайсет милиарда и нагоре), ако също така е успял да пробие и стане звезда в шоу бизнеса в САЩ, в което се пробват хиляди, а успяват единици, ако също така успя да елиминира 15 кандидата от републиканската партия, все професионални политици, межу които и самият коскоджамити буш - безпорен фаворит, брат и син на президенти, после успя да победи политкоректната хилъри - хем професионална политичка, хем демократка, хем жена, хем съпруга на президент, хем в правителството на най-обичания от целия свят и най-политкоректен президент откакто свят светува - свети обама, нобелов лауреат за мир (на когото дължим ислямския халифат и подпалените от когото конфликти в украйна, либия и сирия още си горят и милиони бежанци продължават отчаяно да се хвърлят в морето) - и накрая да стане президент на съединените щати - значи че чичко дони има вътрешен живот милиони пъти по-богат от нашите тук взети заедно, колкото и невероятно това да се струва на извисената тукашна аудитория



много са ми смешни тръшкашите се журналисти от CNN, "ама аз не мога да разбера защо тръмп прави това и това, аз не мога да разбера какво си мисли тръмп като казва това и това ...", всичките им дълбоко възмутени излияния започват винаги по този начин - "аз не мога да го разбера ...." - еми той е мултимилиардер, шоузвезда и президент на САЩ, а ти си само един журналист, защо очакваш да можеш да го разбереш, след като той е с десетки нива над тебе във всяко отношение ???

изкарай и ти десетина милиарда, направи си успешно телевизионно шоу, спечели едни президентски избори и ще видиш как ще започнеш да го разбираш





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.