Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Ту би ор нот ту би ?нови [re: lipari]  
Автор FlLERO99 (ELINT)
Публикувано26.08.19 23:43



Тогава по дефиниция не можехме да произвеждаме и продаваме нещо скъпо защото социализма си е цигания отвсякъде със стари изостанали съветски технологии.Просто нямаше как да влезнем на развити западни пазари.

Сега това което се случва в момента и през последните 10 години е, че за втори пореден път се проваля силно консолидирано дясно управление в България по вина на запада който не помага.Първия път беше по времето на Иван Костов 1997-2001ва когато дойдоха грабителски инвеститори които купуваха наши фабрики с цел да ги закрият за да не им представляват те конкуренция.Сега през последните 10 години откакто Борисов е на власт като сметнем парите за еврочленството ни и парите по еврофондовете сме на плюс с някакви си жалки 100 милиона евро.А инвеститори не само, че не идват, но и тези които са направили грешката да инвестират в България където инвестиционната атмосфера е отровна се чудят как да я напуснат с миниминум загуби на капитали.



Тема Re: Ту би ор нот ту би ?нови [re: FlLERO99]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано27.08.19 00:02



Бихме могли да предлагаме скъпа квалифицирана работна ръка като сингапурците, но твоите хора като ни окупираха и направиха преврата, изтребиха умните далновидни глави и сега нито квалифицирани, нито инвеститори.



Тема Искамнови [re: Luchezara]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано27.08.19 10:40



и аз да виждам нещата по този начин, ама не ми се получава.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано27.08.19 10:46



Ха! Най-голям брой безработни - 97 600 си търсели работа чрез роднини и познати.

Не ми е чудно - едно, че това е типичен за нас начин на мислене /българинът, ако има начин да получи нещо по канален ред, не му е сладко, трябва да е чрез "връзки"

/ и второ, че ДЕЙСТВИТЕЛНО много места не се обявяват и научаваш за тях от познати, роднини, приятели или когато има назначен човек на длъжността, която не е обявена.

Ето, например, и аз искам да започна на едно място много близо до дома, но само се носят слухове, че набират персонал, а никъде няма обяви за това. Чак когато заработи, ще се разбере, че хората са назначени вече. А как са разбрали какъв персонал се търси ... ясно.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано27.08.19 10:47



Май позна, че добросъвестните основно си седят в къщи и се жалват на де, когото сварят.

Имат избор - правят го.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re:нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано27.08.19 13:00



Не ми е чудно - едно, че това е типичен за нас начин на мислене /българинът, ако има начин да получи нещо по канален ред, не му е сладко, трябва да е чрез "връзки" / и второ, че ДЕЙСТВИТЕЛНО много места не се обявяват и научаваш за тях от познати, роднини, приятели или когато има назначен човек на длъжността, която не е обявена.

Не е типичен Всичките ми роднини си намират работа по обяви и след конкурси и интервюта, дори и роднина да е съобщил за обявата, но без връзкарски обещания. Съвсем успешно..

Бе как ще лежа с месеци и години безработна, докато чакам някой роднинка да ме уреди, бе? На чий гръб ще плюскам през това време? Туй само рентиер-готованец може да си го позволи.



Тема Re: Ту би ор нот ту би ?нови [re: lipari]  
Автор FlLERO99 (ELINT)
Публикувано27.08.19 14:16



Най-голямата и единствена грешка на Сталин е била, че е казал че няма такава наука като кибернетиката.



Тема Re:нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор aiumi ()
Публикувано27.08.19 19:48



Да, има фирми, които търсят хора с препоръки, или през агенции за подбор, и никога няма да видиш обяви от тях. Или само по изключение.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор aiumi ()
Публикувано27.08.19 19:50



Само добросъвестен не е достатъчно, необходими са и професионални умения.
Мен досега никой не ме е наемал, за да бъда добросъвестна, а за да върша добросъвестно определена работа.

Редактирано от aiumi на 27.08.19 20:16.



Тема Re:нови [re: aiumi]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.08.19 05:10



Ама и без добросъвестност бе става.
Към самата работа... Собственикът очаква лоялност. Клиентите - добронамереност...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.