Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано25.08.19 15:17



Чак пък огромен брой!
Освен добрата съвест, имат ли и уменията? Защото може някой съвсем добросъвестно да ми свари кафе, не значи че ще ми хареса.

@}-,-`-


Тема Абе,нови [re: Luchezara]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано26.08.19 11:26



честно казано, добросъвестните, като цяло, не са огромен брой, те са по-скоро изключения.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re:нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.08.19 15:42



Моите наблюдения са обратни.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.08.19 15:55



Според

се отчитат 142 000 безработни, но не отчитат колко е огромният брой добросъвестни.

Дай цифра за добросъвестните нереализирани на трудовия пазар.



Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано26.08.19 17:13



100 000 ??
За да е поне петцифрен броят



Но може би Лъчезара има предвид и тнар 'скрита безработица', тези които не са си направили труда да се регистрират в бюрата? И си седят добросъвестно вкъщи и се жалват.

@}-,-`-

Тема Re:нови [re: Alice is]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.08.19 18:06



Ми не знам, дала съм линк към сайта им, отвори, поразгледай.

Туй, което ме впечатлява, че безработните мъже са с 22 000 повече от безработните жени. Най-висока безработица има сред среднисти без квалификация, следвани от завършили само основно и от среднисти с професионална квалификация. Най-ниска при висшистите и при някакви само с начално образование. В градовете има повече безработни, отколкото по селата. Безработните, търсещи първа работа са 25 000. Най-много са съкратени/уволнените и безработните след сезонна работа.
А безработните повече от 1 година са двойно повече от безработните от по-малко от година. Като безработните от повече от 2 години са най-много от всички - над една трета от общо безработните. Най-висок % безработни има във възрастовата група 25-34 години. Най-висока безработица има в Северозападна България.

Коефициентът на продължителната безработица за страната е 2,5%.

Ха! Най-голям брой безработни - 97 600 си търсели работа чрез роднини и познати.



Май позна, че добросъвестните основно си седят в къщи и се жалват на де, когото сварят.



Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано26.08.19 19:54



Тези мрънкащите безрабтни може да са добросъвестни и дори високо квалифицирани, но очевидно им липсва комуникативност,което в днешно време се смята за голям недостатък в сериозните фирми.

@}-,-`-


Тема Re:нови [re: Alice is]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.08.19 21:41



На мен пък ми е трудно да си представя как се търси работа само чрез роднини и приятели.

Пък в Бг сериозните фирми не са на всяка крачка и във всяко село. Но и в несериозните се намира работа, стига човек да не е твърде придирчив. Сериозните фирми са за придирчиви хора.



Тема Re: Ту би ор нот ту би ?нови [re: specular]  
Автор FlLERO99 (ELINT)
Публикувано26.08.19 22:04



Цялата трагедия на България особено за последните почти 30 години е, че не може да продаде нещо СКЪПО на международния пазар с което да си осигури нормален живот на населението.В същото време цените са си цени и никой няма да се съобразява с нас.Глобализацията и евтиното китайско производство ни убиват.



Тема Re: Ту би ор нот ту би ?нови [re: FlLERO99]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано26.08.19 23:34



и през предходните 45 също не сме продавали нещо СКЪПО.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.