Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Прочел съм над 200 000 страници юридическа материя  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT)
Публикувано01.08.19 11:58



От октомври 2000та до към септември 2007ма за почти 7 години съм прочел над 200 000 страници сложна юридическа материя(ученето реално продължи до края на септември 2008ма).Средно на ден съм чел по около 78 страници.Това е равно на 1000 книги по 200 страници или на 400 книги по 500 страници.Става въпрос за около 30-40 учебника и лекции като някои съм ги чел и обработвал информацията по няколко пъти, други по-сложни учебници и лекции съм ги чел и обработвал информацията по над 30 пъти.В този период за осигуряване на енергия и опресняване на мозъка съм изпил над 2 тона кока-кола и стотици литри кафе.Ако не беше болестта, казус-тестовете на държавните изпити и други фактори сега отдавна щях да съм един успешен наказателен адвокат който прави по над 2 бона на месец.

Общо всички книги които съм прочел през живота си извън следването са само около 40 което съставлява около 4% от всичко прочетено през животът ми като на следването се падат останалите 96% което за мен е идеална пропорция плод на нарасналата централизация на учебния процес от края на 1999та до август 2005та.Тази централизация растеше и по отношение на учебния процес и по отношение на тренировките, и по отношение на финансите като през пролетта на 2005та валутния ми резерв разполагаше с около 3000 долара и 2500 евро.От август 1998ма до август 2005та само съм вървял напред, от август 2005та до края на 2011та само съм вървял назад.Книгите които съм прочел извън следването са главно на теми като авиация, НЛО, военна история, ракети, космонавтика, паранормални явления, книги за разузнавателни организации, малко фантастика.



Тема Re: Прочел съм над 200 000 страници юридическа материя [re: FlLERO99]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано01.08.19 19:00



ако беше написал 200 (двеста) щеше да хваща дикиш

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Прочел съм над 200 000 страници юридическа материя [re: Israel Thornstein]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT)
Публикувано01.08.19 19:09



КПД на мозъка по отношение на усвояването на информация ми беше много нисък.Това което другите студенти четоха по 4-5 пъти за да го научат на мен ми трябваха над 30 прочитания.



Тема Re: Прочел съм над 200 000 страници юридическа материя [re: FlLERO99]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано01.08.19 19:15



но как тогава са те приели?



Тема Re: Прочел съм над 200 000 страници юридическа материя [re: holi_day]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT)
Публикувано01.08.19 19:28



Приеха ме през лятото на 2000та след като бях учил реално от ноември 1996та до юли 1997ма и после от януари 1999та до юли 2000та.За да ме приемат право в СУ за двата изпита по история и литература бях научих колосално количество информация, на практика бях готов за почти всички теми в конспектите.Бях научил над 1200 точни дати по история за над 30 теми и над 30 стихотворени по литература пак за над 30 теми.През последни дни преди изпитите през лятото на 2000та вече четох на текстова пограма Word всичките тези над 1200 точни дати по три пъти на ден!Тогава учих по 18 часа на ден в дните без изпит и по 12-13 часа след изпит.Така извоювах голяма победа като отстраних конкурентите си в пропорция 1 към 12.

По нататък учих за семестриалните изпити по трифазната учебна система изобретена от мен през ноември 1996та.В първа фаза един месец само се четат учебниците по два предмета по най-малко 2 часа на предмет общо 4 часа и половина на ден.През втората фаза в продължение на един месец се изваждат на специални листове основните най-важни детайли от учебния материал.В третата заключителна фаза тези детайли и елементи от учебния материал се учат наизуст включително с писмени повторения по 3 пъти на детайл.В първите 4 години от следването тази система водеше само до безпогрешни резултати, но тогава когато въведоха казус-тестовете аз се оказа, че не мога да решавам казуси и никой не ме е обучавал за това.Тогава края на успехите в университета настъпи.



Тема Re: Прочел съм над 200 000 страници юридическа материя [re: FlLERO99]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано01.08.19 20:01



Затова трябва да се учи умно.

Знам как се учи в Бг и знам как се учи навън.

Второто ми образование(навън), особено Мастера, изискваше колосално четене, но и решаване на казуси.

Един път, реших да взема един допълнителен изпит(за право става въпрос), не беше задължителен, но си рекох, какво пък, харесва ми материята, нека да го имам. Четох, четох, четох за тоя изпит, отивам(всички изпити са писмени) и се падат въпроси, по които си нямам ни хал ни хабер, дето се вика. Чудех се да изляза ли или да се опитам да направя най доброто, което мога да направя. Отворих Законника, прочетох закона(за първи път) и започнах да решавам казусите.

Това беше единственият изпит, за който си мислех, че ще ме скъсат!

Е! Грешка! Имах единствената шестица!

Още не мога да разбера как се получи това. Просто, защото не оценяват назубрени данни, а оценяват мисленето и умението да се справиш с прехвърлянето между законите, да имаш поглед и върху не толкова популярни теми и куп други неща.



Тема Re: Прочел съм над 200 000 страници юридическа материя [re: Trickyy]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT)
Публикувано01.08.19 20:12



Твърде късно разбрах, че трябва да се учи умно и с разум, не само с воля и жестока дисциплина.Моята стратегия беше да правя мозъка си все по-силен с все повече тренировки, кофеин и четене докато накрая той се срина.

Имал съм един случай в началото на следването ми когато ми се падна на семестриален изпит въпрос който изобщо не бях чел.Аз съвсем сам си измислих отговорът по законите на логиката и се оказа, че съм уцелил.Като споделих това на моите състуденти никой не повярва.

Летвата за правото в СУ особено последните курсове е повече от ненормално висока.На един изпит на който съм относително добре подготвен отивам с нещо подобно на пищов, но много повече от пищов.Бяха ни позвовили да ползваме закона по време на изпит и аз отидох в едно в едно цифрово фотостудио и платих да ми изкарат лекциите от дискета, да махнат половината страници от дребната книжка на закона и да вкарат практически лекциите в концентриран вариант на страниците на книжката на закона залепени надеждно.Те се справиха.Отивам на изпита, падат ми се два въпроса които преписвам от книжката със закона където са ми залепени страниците с концентрираните лекции, отговарям на 6 от 7 допълнителни въпроса вярно и накрая кучката която ме изпитва казва, че съм между 2 и 3!!!



Тема Re: Прочел съм над 200 000 страници юридическа материя [re: FlLERO99]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано01.08.19 20:21



Файле, много мога да ти споделя за сриването и мозъка, но не му е тук мястото.

Сигурна съм, че ако учеше някъде навън, а не в БГ, щеше да си отличен студент. Заклевам се.

Защото, талантът иска съвсем леко побутване от дисциплината и волята.

При други обстоятелства, сега ти би бил един блестящ адвокат и професионалист.



Тема Re: Прочел съм над 200 000 страници юридическа материя [re: Trickyy]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT)
Публикувано01.08.19 20:54



Благодаря за високата оценка, макар че не споделям това мнение.При мен в следването ми талантът не беше основата, основата на ученето, фитнеса и събирането на валута беше жестоката дисциплина.Но явно без достатъчно мозък не можеш да стигнеш далеч.Без мозък само с дисциплина, упоритост и системност можеш като мен да стигнеш до семестриално завършване, до стройна фигура без много много мускули и до 10 бона във валута.За да завършиш трябва да познаваш целия материал отлично и от всяка една гледна точка в неговата динамика.За да си запазиш фигурата трябва по принцип да си с много здрав организъм и преди всичко здраво сърце.А за да натрупаш сериозни пари трябва да имаш фирма и да експлоатираш поне десет-15 работника.Сам със собствени усилия далеч не се стига.

Сривът на мозъка винаги е ставал поради една и съща причина ползване на компютър с голям монитор в интернет.Така е било и през четирите ми психиатрични кризи.През пролетта на 2012та бях на компютърен клуб където мониторите бяха 17 инчови и ползвах нет и пих кока-кола и после като отидох на работа колежката каза, че съм бил като дрогиран.Още тогава е било крайно време да обърна внимание на факта, че големите монитори и кока-колата ме подлудяват.Сега ползвам само нетбук и пия кока-кола един път в годината.Проблеми почти нямам.

България не е място където където си струват усилията в ученето и бизнеса.Все ще се появи някой който да промени правилата на играта най-често държавата и да те прецака.Не случайно тук не идват външни инвестиции, а малкото инвеститори които са се минали да инвестират в България сега се чудят как да я напуснат с възможно най-малко загуби на капилати.



Тема Re: Прочел съм над 200 000 страници юридическа материя [re: FlLERO99]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано01.08.19 20:58



Така е! За ВСИЧКО си прав. Прости, че не си позволявам да обяснявам за себе си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.